Split i Zadar izborili međusobno polufinale, Cedevita Junior i Gorica igraju treću utakmicu

Favoriti su opravdali očekivanja u drugim utakmicama četvrtfinala doigravanja

Košarkaši Splita i Zadra osigurali su plasman u polufinale doigravanja za prvaka Hrvatske u kojem će međusobno odlučiti o finalistu. U drugim utakmicama četvrtfinala Splićani su s 71:63 pobijedili Adria Oil Škrljevo dok su Zadrani s 70:64 bio bolji od Zaboka. U trećoj večerašnjoj utakmici Cedevita Junior je s 86:85 pobijedila Goricu u Velikoj Gorici te tako poravnala na 1:1, putnika u polufinale doznat ćemo nakon treće utakmice koja će se igrati u Dvorani 2 Doma sportova u Zagrebu.

Splićani su bez problema prošli kroz Čavle, vodili su od početka do kraja utakmice. Na poluvremenu je bilo 45:28, nakon tri četvrtine 62:44. U posljednjoj četvrtini Škrljevu se otvorio šut za tricu pa su domaći došli na manje od 10 koševa minusa, ali nisu ugrozili plasman Splita u polufinale. Odličnu je utakmicu odigrao Toni Perković, ubacio 29 koševa uz šut od preko 50 posto. Uz njega jedini dvoznamenkasti kod Splita bio je Shorter s 10 koševa. Domaće su predvodili njihovi najbolji igrači i strijelci, Barnjak je ubacio 20, a Jelenković 16 koševa.

Zadar je u Zaboku utakmicu prelomio u trećoj četvrtini, nakon 37:32 za domaće gosti su pojačali ritam i serijom 18:4 poveli 50:41 u 28. minuti. U posljednjoj četvrtini prednost Zadra porasla je na 15 koševa, utakmica je bila riješena kada je Dominik Mavra pogodio tricu za 67:52 na ulasku u zadnjih pet minuta. Do kraja susreta domaći su samo ublažili poraz, za njih je ova sezona gotova.

Zadar su do pobjede predvodili Carter s 15 i Junaković s 14 koševa. Kod domaćih je 13 kopeva ubacio Budimir.

hr Sat May 14 2022 21:09:57 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Lena Stojković obranila naslov europske prvakinje

Novi veliki uspjeh mlade Splićanke

Lena Stojković, članica splitskog Marjana obranila je naslov europske prvakinje u taekwondou u kategoriji do 46 kilograma. Ukupno je to sedma medalja za Hrvatsku na ovom prvenstvu u Manchesteru i čak peta medalje splitskog Marjana što je svojevrsni raritet jer rijetko kada i neka reprezentacija uspije osvojiti pet medalja na prvenstvu Europe.

Lena je kao prvi nositelj i braniteljica naslova u prvom kolu slavila protiv Talijanke Veronice Pau 20:8 da bi pobjedom u četvrtfinalu protiv Cipranke Kyriaki Kouttouki osigurala medalju. U polufinalu je Lena u iznimno napetoj borbi svladala izvrsnu Portugalku Michal Zrihen s 32:26 da bi u finalu bila bolja od neugodne Turkinje Gogebakan 13:11. Lena je tako postala prva Hrvatica koja je uspjela obraniti naslov europske prvakinje još od vremena Lucije Zaninović i Ive Radoš, a svi znamo da je jedno osvojiti naslov, a drugo braniti ga.

Bončani olimpijac iz Tokija Toni Kanaet osvojio je brončano odličje u kategoriji do 80 kilograma. U turnir je ušao furiozno. Osminu i četvrtfinale pobijedio je na dva prekida. Prvo je s 21:1 slavio protiv Rumunja Adriana Cristescua da bi potom na isti način 27:7 deklasirao i Poljaka Szymona Piatkowskog. U polufinalu je ipak ponestalo snage za Kanaeta koji je izgubio od svjetskog prvaka, Talijana Alessija rezultatom 14:6.

U kategoriji do 68 kilograma nastupio je i četvrti član Marjana trećeg dana Leon Glasnović. Prvo kolo Leon je slavio prekidom 35:15 protiv Talijana Simonea Crescenzija da bi u osmini finala bolji od njega bio Izraelac Nimrod Krivishkiy 12:23.

hr Sat May 21 2022 22:46:20 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Torcida u Osijeku želi potvrdu Prve lige, Šibenčani ostali u igri pobjedom kod Gorice

Igra se peto kolo Lige za popunu 1. HMNL

Malonogometaši Šibenika 1983 pobijedili su u gostima Futsal Goricu s 5:2 i ostali u igri za ostanak u 1. HMNL. Narančasti nakon pet utakmica imaju osam bodova, jedan manje od Torcide i jedan više od Osijeka koji sutra u Osijeku igraju međusobnu utakmicu 5. kola Lige za popunu.

Narančasti su u Gorici slavili golovima iskusnog Palavre, Šućura, Matkovića, Pehara i Torresa, za domaće su strijelci bili Rumbak i Torres.

U zadnjem kolu Šibenik 1983 na svom terenu dočekuje Osijek, a dosta toga će ovisiti o ishodu sutrašnjeg dvoboja u osječkom Zrinjevcu.

Torcida želi potvrditi ulazak u prvu ligu na najdaljem gostovanju, Splićanima je u ovom slučaju dovoljan bod, a ni poraz ne bi bio katastrofalan jer u zadnjem kolu na Gripama dočekuju Futsal Goricu.

Sutrašnjom pobjedom Torcida bi pomogla Šibeniku 1983, tada bi Narančastima u zadnjem kolu bio dovoljan samo bod. Svi ostali ishodi bi značili da Šibenčani u zadnjem kolu moraju pobijediti Osijek na Baldekinu. Čak i u slučaju remija Torcide i Osijeka kojim bi se Osječani bodovno izjednačili sa Šibenikom, gosti bi imali bolju gol-razliku što je kriterij po kojem se slaže poredak Lige za popunu.

Ipak, idemo prvo vidjeti što će napraviti Torcida u dvorani Zrinjevac, utakmica se igra u nedjelju u 18 sati.

hr Sat May 21 2022 21:18:06 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Lena Stojković ima sigurno srebro, Toni Kanaet osvojio broncu, Matea Jelić ispala u četvrtfinalu

Hrvatska je osigurala još dvije medalje na EP u Manchesteru

Trećeg i predzadnjeg dana europskog prvenstva u Manchesteru Hrvatska je stigla do nove dvije medalje, članica taekwondo kluba Marjan, Lena Stojković u kategoriji do 46 kilograma stigla je do finala i minimalno srebrnog odličja dok je brončani olimpijac i još jedan član Marjana Toni Kanaet u kategoriji do 80 kilograma s dva prekida osvojio brončano odličje i svoj put završio u polufinalu EP-a.

Bončani olimpijac iz Tokija Toni Kanaet u turnir je ušao furiozno. Osminu i četvrtfinale pobijedio je na dva prekida. Prvo je s 21:1 slavio protiv Rumunja Adriana Cristescua da bi potom na isti način 27:7 deklasirao i Poljaka Szymona Piatkowskog. Kanaet je ulaskom u polufinale potvrdio novu medalju za Hrvatsku, ukupno sedmu odnosno čak peto odličje za splitski Marjan na ovoj europskoj smotri. U polufinalu je ipak ponestalo snage za Kanaeta koji je izgubio od svjetskog prvaka, Talijana Alessija rezultatom 14:6.

Lena je kao prvi nositelj i braniteljica naslova u prvom kolu slavila protiv Talijanke Veronice Pau 20:8 da bi pobjedom u četvrtfinalu protiv Cipranke Kyriaki Kouttouki osigurala medalju. U polufinalu je Lena u iznimno napetoj borbi svladala izvrsnu Portugalku Michal Zrihen s 32:26 i večeras će se boriti za obranu naslova prvakinje.

Olimpijska pobjednica i europska prvakinja Matea Jelić zaustavljena je u četvrtfinalu i borbi za odličje protiv Srpkinje Aleksandre Perišić rezultatom 11:17. Iako je Jelić u prvom kolu krenula pobjedom 8:1 protiv Faber čini se da je duga pauza od povrede zadnje lože ostavila traga i da se Matea tek diže u formi i vraća za velika natjecanja. Ne sumnjamo da će do grand prixeva i svjetskog prvenstva trener Tomas izvući najbolje iz Matee.

U kategoriji do 68 kilograma nastupio je i četvrti član Marjana trećeg dana Leon Glasnović. Prvo kolo  Leon je slavio prekidom 35:15 protiv Talijana Simonea Crescenzija da bi u osmini finala bolji od njega bio Izraelac Nimrod Krivishkiy 12:23.

hr Sat May 21 2022 17:02:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Pavić i Mektić nakon Rima osvojili i Ženevu

Naš par nanizao je devet pobjeda na dva posljednja turnira

Hrvatski tenisači Nikola Mektić i Mate Pavić osvojili su naslov u konkurenciji parova na ATP turniru u Ženevi pobijedivši u finalu Španjolca Pabla Andujara Albu i Nizozemca Matwea Midelkoopfa sa 2:6, 6:2, 10:3. Našem paru to je drugi osvojeni turnir u nizu, prošle su nedjelje slavili na ATP turniru u Rimu.

Do devete uzastopne pobjede olimpijski pobjednici stigli su nakon sat i devet minuta igre. Meč su počeli slabo, ali kada su uhvatili ritam razbili su Španjolca i Nizozemca.

hr Sat May 21 2022 15:43:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.