Premijer Andrej Plenković danas je kratko komentirao slučaj nestalog Splićanina Mateja Periša te kazao da je u svakodnevnoj komunikaciji s ministarstvima, a da ona komuniciraju sa srpskim tijelima.
– Imam dojam da još sada nemamo cjelinu slike. Ono što me zanima kao hrvatskog predsjednika vlade, a riječ je o hrvatskom državljaninu koji je za blagdane otišao u Beograd, jest da doznamo potpunu informaciju”, kazao je te dodao i da osobno poznaje oca nestalog Periša te da izražava žaljenje zbog cijele situacije.
– Važno mi je da doznamo što se dogodilo”, kazao je Plenković.
Premijeru Plenkoviću su oštro odgovorili iz MUP-a Srbije.
– Povodom izjave hrvatskog premijera, poručujemo da nije važno što je rekao Aleksandar Vulin, nego što je rekao ministar policije Srbije, sumirajući rezultate istrage o nestanku Mateja Periše je vrlo važno.
Svi policijski službenici Policijske uprave Beograda, kao i pripadnici riječne jedinice, ronioci Žandarmerije, UKP-a i svih ostalih poslova, ne tražeći godišnji odmor i radno vrijeme, daju sve od sebe da se problem nestanka riješi i da se sazna istina. To bismo učinili za svakog čovjeka, a jedino nas ne zanima državljanstvo ili nacija čovjeka kojeg tražimo.
Plenković nema poštovanja prema radu srpske policije i to nas, nažalost, ne čudi niti iznenađuje. Pozivamo gospodina Plenkovića da pokaže poštovanje prema obitelji nestale osobe i da svojim besmislenim komentarima o nestanku mladića, gosta Beograda, ne ometa rad pripadnika MUP-a”, napisali su na službenim stranicama.