Hrvatska vratarka nakon sjajne pobjede: 'Htjela sam sjesti na klupu i gledati kako smo dobro igrale!'

Odigrali smo odličnu utakmicu, zasluženo smo pobijedili - kaže Pijević.
Ženska rukometna reprezentacija u polufinalu je Eura. Na parketu je, u drugom poluvremenu, prvih desetak minuta postojala samo ekipa Hrvatske koja je takav ulazak kasnije i iskoristila. Njemice nisu našle lijeka za Teu Pijević, vratarku koja je do kraja susreta stala na 16 obrana.

- Ženski rukomet je živ u Hrvatskoj. Imali smo problem u obrani u prvom poluvremenu, ali smo zato imali odličnu obranu u drugom poluvremenu. Uživala sam gledajući, imala sam dojam da mogu samo sjesti na klupu i promatrati - kazala je Pijević.

- Pišemo povijest Hrvatske, ponosna sam na ovu ekipu. Odigrali smo odličnu utakmicu, zasluženo smo pobijedili - dodala je vratarka Hrvatske.

hr Tue Dec 15 2020 19:59:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Razočarani Červar: 'Odlazim nakon prvenstva!'

Izbornik je preuzeo odgovornost za poraz.

Hrvatska rukometna reprezentacija doživjela je prvi poraz na Svjetskom prvenstvu u Egiptu. U susretu drugog kola Skupine 2, Argentina je pobijedila Hrvatsku 23:19 i dovela je u situaciju da je bliže ispadanju s natjecanja nego četvrtfinalu. Da bi se to dogodilo Hrvatska mora pobijediti Dansku, a Katar slaviti protiv Argentine.

Nakon utakmice, izbornik Lino Červar najavio je ostavku:

Čujte, nikome nije drago izgubiti. Danas nismo dobro igrali, jako sam iznenađen. Za mene je ovo razočarenje. Preuzimam na sebe odgovornost bez obzira na sve, ovo je za mene nedopustivo. Neka dođe netko tko će mene zamijeniti, ja nisam spreman više dalje. Mislim da sam puno posvećenosti i strasti dao reprezentaciji. Žao mi je da ovako odlazim, ali odluka je definitivna. Neka ovo bude poruka, ja ću dati podršku novom izborniku. Jako sam razočaran. - kazao je.

hr Sat Jan 23 2021 20:08:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Očajna Hrvatska se osramotila i blizu je ispadanja sa SP-a!

Argentina nam je održala lekciju iz rukometa
Hrvatska rukometna reprezentacija u ključnom dvoboju za četvrtfinale SP-a izgubila je od Argentine 23:19 i blizu je ispadanja sa SP-a. Odavno neka hrvatska reprezentacija nije izgledala lošije u nekom ključnom dvoboju. Definitivno je ovo najgora utakmica ove generacije naših rukometaša.

Mnogo je uzroka poraza, ali danas je sve krenulo naopako. Tek nakon 11 minuta Hrvatska je postigla prvi pogodak na ovoj utakmici, a u prvom dijelu su nas u igri držali sedmerci. U prvih 20 minuta drugog poluvremena Hrvatska je postigla samo tri pogotka pa je Argentina došla do prednosti od 19:15.

Hrvatska je na rubu ispadanja, ali šansa ipak postoji. U ponedjeljak Katar mora dobiti Argentinu, a mi jaku Dansku. Samo tako Hrvatska može među osam, ali kako očekivati od igrača koji u pet utakmica Svjetskog prvenstva nisu pokazali volju, želji ni suvislu akciju da pobijede Dansku?
hr Sat Jan 23 2021 19:50:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Loše vijesti iz Egipta: Reprezentacija “pokupila“ crijevnu virozu

Dugo se strahovalo od želučane viroze koju su pokupili Norvežani i Slovenci, a ona je zahvatila i hrvatsku reprezentaciju...

Kako javljaju RTL-ovi reporteri iz Kaira, nakon Norvežana i Slovenaca, crijevna viroza je napala hrvatsku rerpezentaciju. Nekoliko igrača se požalilo, a najlošije su prošli Ivan Martinović i Domagoj Duvnjak.

Martinović je propustio trening te je iz mjera predostrožnosti testiran na koronavirus, ali je nalaz stigao negativan. Ostali igrači osjećaju slabije simptome, ali to svakako nisu dobre vijesti za reprezentaciju.

hr Fri Jan 22 2021 21:03:51 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Hrvatska konačno uvjerljiva: Na otvaranju drugog kruga pao Bahrein!

U subotu igramo protiv Argentine
Hrvatska rukometna reprezentacija je u prvom kolu drugog kruga SP-a u Egiptu pobijedila reprezentaciju Bahreina 28:18. Najbolje je to izdanje Kauboja u Egiptu i konačno izbornik Lino Červar može biti zadovoljan. Hrvatska je od početka pokazala tko je favorit i nije dozvolila protivniku da ozbiljnije zaprijeti. U prvih dvadeset minuta Hrvatska je primila samo dva pogotka.

Zlatko Horvat je s osam golova bio najefikasniji kod Hrvatske, a po četiri su dodali Ivan Martinović i Marino Marić

Najboljim igračem utakmice proglašen je Marin Šego.

Hrvatska u idućem kolu u subotu od 18 sati igra možda i ključnu utakmicu za četvrtfinale protiv Argentine.
hr Thu Jan 21 2021 19:46:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.