Hajduk u utorak gostuje u Gorici!

Utakmica se igra s početkom u 21:05 sati...
Igrači Igora Tudora već u utorak 30. lipnja igraju novi prvenstveni susret. Hajdukovci gostuju u Gorici u okviru 32. kola HT Prve lige.

Bijeli su u posljednjem kolu na Poljudu svladali momčad Slaven Belupa ostvarivši tako treću pobjedu nakon nastavka sezone koja je prekinuta uslijed pandemije koronavirusa. Hajduk je u ovom kolu preskočio konkurente u borbi za poziciju za kvalifikacije Lige prvaka i trenutno je na drugom mjestu s 54 osvojena boda. Jednaki broj bodova ima Lokomotiva, bod manje ima Osijek, dok je na 52 boda petoplasirana Rijeka.

Trener Tudor u ovoj utakmici neće moći računati na kartoniranog kapetana Miju Caktaša koji je protiv farmaceuta dobio treći žuti karton, kao i stoper Kristian Dimitrov. U sastav se nakon odrađene suspenzije zbog žutih kartona vraća Bassel Jradi.

Nažalost, zbog ozljede zadobivene u prošlom ogledu u kadru za susret s Goricom sigurno neće biti veznjaka Hamze, a dodatnim pregledima utvrdit će se vremenski period njegovog izbivanja s terena. Poznato je da se već otprije zbog ozljeda van konkurencije nalaze Jairo, Nihad Mujakić, Stefan Simić i Stanko Jurić.

Hajduk i Gorica tri su puta ove sezone odmjerili snage u prvenstvenim ogledima. Bijeli su dva puta slavili na Poljudu (3:0 i 6:0), a utakmica u Velikoj Gorici završila je pobjedom domaćina (2:1).
hr Sun Jun 28 2020 14:46:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Caktaš s dva pogotka donio pobjedu Hajduku!

Bijeli su skočili na 4. mjesto
U zaostalom susretu 9. kola HT Prve lige Hajduk je u Kranjčevićevoj svladao Lokomotivu 2:1. Hajduk je poveo golom Caktaša u 12. minuti, Lokomotiva je izjednačila pogotkom Tucija u 56., a pobjedu Hajduku donio je drugim golom Mijo Caktaš nakon kornera u 90. minuti.

Pucao je Pivarić u 9. minuti s 15 metara, njegov udarac od bloka se odbio u korner. Nakon ubačaja iz kuta opet je pokušao Pivarić, ali nije pogodio okvir vrata. U 12. minuti Hajduk je došao do prednosti. Jakoliš je lijepo proigrao Jaira koji se sjurio po desnoj strani šesnaesterca, sjajno vratio u sredinu odakle je kapetan Bijelih zakucao loptu u mrežu. Jairo je u 18. minuti povratnom loptom pronašao usamljenog Jradija na 14 metara, pucao je veznjak Bijelih u bliži kut, ali obranio je to Hendija. Jurić je u 25, minuti dao loptu u sredinu za Jaira koji petom produžuje na desnu stranu za Jradija, a veznjak Bijelih je ometan od braniča Lokomotive tukao malo pored vrata. Cokaj je u 38. minuti pucao glavom, lopta je pogodila jednu pa drugu vratnicu i odbila se vani. Imali su hajdukovci puno sreće u toj situaciji.

Pucao je Cokaj u 52. minuti nakon odbijanca, Jakoliš je spasio s gol linije. Izjednačila je Lokomotiva u 56. minutina 1:1, a pogodak je postigao Tuci. Pucao je Gyurcso u 61. minuti s 20 metara, lopta je očešala gredu. Ubacio je Jairo u 85. minuti, glavom je pucao Diamantakos, ali nije pogodio okvir vrata. Caktaš je zabio za tri boda u 90. minuti glavom nakon ubačaja iz kuta.

LOKOMOTIVA - HAJDUK 1:2 (0:1)

Strijelci: 0:1 Caktaš (12'), 1:1 Tuci (56'), 1:2 Caktaš (90')

Zagreb, Stadion u Kranjčevićevoj ulici. Sudac: Marin Vidulin (Kanfanar)

Lokomotiva: Hendija - Karačić, Kolinger, Papadopoulos, Pivarić - Cokaj, Petrak (od 75' Đira), Kallaku - Tahiraj, Tuci (od 90' Jelavić), Chajia (od 88' Čeliković)

Hajduk: Posavec - Jakoliš (od 68' Todorović), Simić, Dimitrov, Dolček - Jradi, Jurić, Caktaš - Jairo (od 93' Atanasov), Umut (od 68' Diamantakos), Gyurcso (od 83' Brnić).
hr Tue Nov 24 2020 19:07:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Jakobušić i Šuker održali sastanak: Reprezentacija u ožujku opet u Splitu, a najavili su i obnovu poljudskog travnjaka

Šuker i Jakobušić otvoreno su razgovarali o aktualnim temama koje se tiču HNS-a i Hajduka, nagovijestivši daljnju kvalitetnu suradnju.
Otvoreno smo razgovarali o svemu, nadam se da ćemo što prije zasukati rukave i napraviti puno toga za dobrobit hrvatskog nogometa. Stalo nam je da Hajduk bude jak, kompetitivan i da, u nogometnom žargonu, ima moć. Hrvatski nogometni savez neće se uplitati u rad Nogometnog saveza Splitsko-dalmatinske županije, koji mora biti neovisan.

Volio bih da Hajduk tamo bude glavni dirigent i važan faktor, sve ono što njegovi čelnici moraju pokazati djelujući kroz tu instituciju kako bi ušli u Skupštinu HNS-a, bitno je i po tom pitanju imaju moju potporu. Itekako nam je važno da Hajduk nastavi stvarati kvalitetne mlade igrače i da Hrvatska i dalje crpi nogometne talente iz cijele Dalmacije.

Reprezentacija u ožujku opet dolazi u Split, moramo napraviti sve da bismo Modriću, Perišiću i društvu osigurali vrhunske uvjete za igru. Već smo donijeli odluku o obnovi terena u Varaždinu, Velikoj Gorici i Šibeniku, a moj će prijedlog na sljedećoj sjednici Izvršnog odbora biti da se obnovi i travnjak poljudskog stadiona.”, rekao je Davor Šuker.

Lukša Jakobušić nije krio zadovoljstvo poslije sastanka.

"Ovaj sastanak je logičan slijed onoga što sam najavio u svom inauguracijskom govoru. Želim razgovarati o svemu i za početak biram najteže teme koje, razumljivo, najviše zanimaju Hajdukovu, ali i širu nogometnu javnost. Mislim da je kontekst i problematika odnosa Hajduka i Hrvatskog nogometnog saveza svima dobro poznata.

Predsjednik HNS-a je taj koji predstavlja savez i koji ima moć za rješavanje otvorenih pitanja i problema o kojima smo danas razgovarali. Upoznao sam ga i ponovio mu stvari koje ne muče samo Hajduk, nego i cijelu nogometnu javnost, jer sam dojma da su se i neki pokušaji pozitivnih promjena s naše strane odbacivali samo zbog načina na koji su prezentirani.", istaknuo je Lukša Jakobušić.

hr Tue Nov 24 2020 16:35:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Primorac uoči Lokomotive: 'Napravit ćemo nekoliko zamjena!'

Utakmica se igra u utorak s početkom u 17 sati
Nogometaši Hajduka u utorak od 17 sati gostuju u Kranjčevićevoj ulici protiv momčadi Lokomotive u zaostaloj utakmici 9. kola HT Prve lige. Bijeli od subote borave u Zagrebu, a jučer su trenirali na stadionu Hrvatskog dragovoljca u Sigetu. Posljednji trening uoči samog susreta odradit će danas na pomoćnom travnjaku NK Gorice kojima se zahvaljuju na gostoprimstvu. Uoči početka današnjeg treninga trener Bijelih Boro Primorac najavio je ogled protiv zagrebačke momčadi.

- Napravit ćemo nekoliko zamjena i osvježiti momčad za ovaj susret. Lokomotiva ima dobrih igrača i iskusnog trenera, dobra su i pokretna momčad. Mi moramo biti kompaktni, imati loptu i igrati što bolje. Svima je Hajduk motiv, ali nikad nisam spremao ekipu na slabosti protivnika. Pripremam se da ću igrati protiv motiviranog protivnika. - poručio je strateg Hajduka u najavi susreta.
hr Mon Nov 23 2020 16:01:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Odgođena utakmica Dinamo - Hajduk!

Utakmica će se igrati u prvom slobodnom terminu
Utakmica 13. kola HT Prve lige Dinamo - Hajduk koja se trebala odigrati 29. studenog s početkom u 17.05 sati u Maksimiru se odgađa i odigrat će se u prvom mogućem slobodnom terminu.

GNK DINAMO je dana 21.11.2020. pismeno zatražio odgodu utakmice 13. kola HT Prve lige DINAMO-HAJDUK zbog pripreme i nastupa u utakmicama 4. i 5. kola UEFA Europa lige.

Sukladno odredbi iz članka 4. Propozicija natjecanja klubovi koji sudjeluju u UEFA klupskim natjecanjima imaju pravo na odgodu utakmica te je donijeta odluka o odgodi. Prema odredbama Propozicija natjecanja odgođene utakmice moraju se odigrati u prvom mogućem slobodnom terminu, a kako isti ovisi o nastupima GNK Dinamo u UEFA Europa ligi, donijeta je odluka kao u izreci - stoji u obrazloženju koje je klubovima poslao Povjerenik za natjecanje Josip Brezni.

hr Mon Nov 23 2020 14:21:58 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.