Milanović u Jelsi poručio: Već godinu dana živimo u nenormalnim okolnostima, na rubu zadiranja u prostor ljudskih sloboda

Piše:

Predsjednik Zoran Milanović u subotu je sudjelovao na svečanoj sjednici Općinskoj vijeća Jelse. 

Rekao je da svako ljudsko društvo i politika trebaju krenuti od nesmetanog prava i mogućnosti ljudi da se organiziranju i udružuju u sve ono što nije subverzivno i rušilačko.
Podsjetio je na borbu Hvarana za čisti otok.
“Imate problem s odlaganjem otpada, to nije lako organizirati. To zahtijeva kolektivnu akciju, ta kolektivna akcija mora krenuti odavde, a država je tu da pomogne”, rekao je. 

Osvrnuo se Milanović i na pandemiju koronavirusa i Berošev govor. Ocijenio je Milanović da “već godinu dana živimo u nenormalnim okolnostima, na rubu zadiranja u prostor ljudskih sloboda za koja su potrebna čvrsta, jasna i svima razumljiva opravdanja”.

“Za sada se držimo, a ono što vidim najugroženijim je mentalno zdravlje ljudi. Ovo će proći. Podržavam ministra i podržavam svaku razumnu i upornu politiku koja za cilj ima dobro. Dakle, cijepite se i time će veći dio problema biti riješen”, dodao je Milanović. 

Istaknuo je da predrasude – prema znanosti i prema nečemu što je bazirano na dokazima, na istraživanju, na metodi pokušaja i pogreške u kojoj je uspjeh garantiran, a pogreška minorna ili svedena na minimalnu statističku grešku – nisu pametne.

“Ovo što je zadnjih godinu i pol dana razvijeno je jedan od najvećih trijumfa u povijesti ljudskog znanja, ljudske organizacije i sinergije. Primjer je sinergije, pameti i novca u kratkom vremenu. Cijepimo se!” pozvao je Milanović.