Hrvace u sve težem položaju; Pločani srušili lidera Kustošiju, Uskok dobio u Đakovu i skočio na 3. mjesto
Sve je teža situacija za Hrvace u Prvoj nogometnoj ligi nakon što su u 22. kolu na svom terenu s 1:2 poraženi od Sesveta. Gosti su rano poveli (Petar Antolković 17), pa vrlo brzo prednost uvećali (Robert Marijanović 27), dok je domaćinima nadu na početku drugog dijela vratio Pjero Škarić (48), ali rezultat se više nije mijenjao.
Hrvace su na 11. mjestu, samo bod više od Croatije iz Zmijavaca koja u nedjelju igra doma protiv BSK.
Poredak 1. NL: Rudeš 39, Sesvete 38, Dugopolje 37, Cibalia 35, Karlovac 33, Dubrava 30, Orijent i BSK 27, Jarun 25, Opatija 22, Hrvace 21, Croatia Zmijavci 20.
Ukrajinac Ivan Matiaž bio je jedini strijelac u Đakovu gdje je Uskok svladao Croatiju s 1:0. Pogodak je pao u 24. minuti i lansirao je Klišane na 3. mjesto, samo dva boda iza Kustošije i Segeste.
Kustošiju je, pak, u Pločama zaustavio Jadran. Bilo je 2:0 zgodicima Marina Vučkovića u 7. minuti i Nikole Marića u 23. minuti. Vučkoviću je ovo 12. gol u sezoni, Marić ima jedan više, a on je zimus u Jadrana stigao iz Mladosti Ždralovi.
Solin je pored Jadra odigrao samo 2:2 protiv Trnja. Tonći Mujan (27) i Ivan Carev (45+1) su bili strijelci za Solinjane, a Filip Vajdovčić (26, 68) za goste.
Poredak 2. NL: Kustošija i Segesta 40, Uskok 38, Mladost Ždralovi 37, Radnik Križevci 35, Uljanik 34, Jadran LP 33, Solin 31, Lučko 23, Varteks 21, Croatia Đakovo 20, Bjelovar 19, Trnje 18, Grobničan 14, Dugo Selo 12, Hrvatski dragovoljac 11.


