JASNE PORUKE

”Hod za život” u Splitu: ” Usmrćivanje nerođenog djeteta je najgori oblik nasilja”

Piše:

U Splitu se održao Hod za život, a geslo ovogodišnjeg hoda je: „Izaberi život! I majku i dijete.” 

-Potaknuti ljubavlju prema nerođenom djetetu i njegovoj majci, okupljeni oko znanstvene istine da čovjekov život započinje začećem, ove godine slavimo život u čak 17 hrvatskih gradova, a danas se za život hodalo u: Splitu i Pločama, gradovima snažnog identiteta i velikog srca, koji i ove godine žele pokazati da poštuju život i  dostojanstvo čovjeka, koji ustraju i ne odustaju u borbi za ljudski život, osobito onaj najnezaštićeniji i najnježniji – život djeteta u majčinoj utrobi.

 Po prvi puta, u rujnu, Hod za život održat će se i u gradovima Šibeniku i Karlovcu.

Hod za život inicijativa je građana koja traži uvažavanje znanstvenih činjenica da život svakoga od nas počinje začećem.

-Ove godine imali smo priliku čuti snažna svjedočanstva o ljubavi i podršci koja omogućuju prevladavanje brojnih životnih izazova, čak i onih koji se čine teški i zahtjevni. Ta osobna iskustva šalju snažnu poruku o prihvaćanju, borbi za život i vjeru u vrijednost svakog čovjeka.

Danas je na Hodu za život u Splitu svoje osobno iskustvo o ljubavi, boli, borbi i nepokolebljivoj vjeri u vrijednost svakog života, od samog začeća do prirodne smrti, podijelila s nama Antonija Lončar Jelavić-Šako, supruga i majka troje djece.

-Kao majka, doživjela sam  gubitak svoga sina Andrije, koji je rođen s teškom srčanom manom. Usprkos svemu, borio se hrabro i živio 32 dana. Umro je u našem zagrljaju, ostavljajući iza sebe neizbrisiv trag. Djetetovu smrt ne liječi vrijeme, naučite živjeti s tim nedostajanjem. Andrija je moj ponos iako nije tu, moja je radost i ljubav na prvi pogled.Želim poručiti svima: poštujmo svaki život. Budimo podrška onima koji se teško nose s boli gubitka. Budimo primjer nade i ljubavi, zaključila je.