EUROPSKI SAN

Hajdučice doznale protivnice u kvalifikacijama za Ligu prvaka

Piše:
Foto: Luka Mladinić

Nogometašice Hajduka saznale su protivnice na početku svog europskog puta nakon što je održan ždrijeb 2. kvalifikacijskog kola Lige prvaka.

Bijele su smještene u skupinu mini-turnira zajedno s austrijskim Austria Wienom, slovenskom Murom i rumunjskim Farul Constantom, a europski nastup otvorit će polufinalnim dvobojem protiv predstavnica Austrije.

Mini-turnir igrat će se od 5. do 8. kolovoza, dok će domaćin biti naknadno određen od strane UEFA-e. Ulog je velik jer samo pobjednik turnira osigurava prolazak u 3. kvalifikacijsko kolo, posljednju stepenicu prije ulaska u ligašku fazu najjačeg europskog klupskog natjecanja.

Ipak, europski put neće završiti za sve sudionike koji ne osvoje turnir. Drugoplasirana momčad izborit će nastup u 2. kvalifikacijskom kolu novog UEFA Women’s Europa Cupa, dok će trećeplasirani sastav natjecanje nastaviti od 1. kvalifikacijskog kola istog natjecanja.

Jedino će posljednjeplasirana ekipa ostati bez nastavka europske sezone.

Pred Hajdučicama su tako najmanje dvije europske utakmice, a san o plasmanu među najbolje europske klubove počet će početkom kolovoza. Prva prepreka na tom putu bit će Austria Wien, jedna od najpoznatijih austrijskih nogometnih sredina, protiv koje će Splićanke tražiti prolaz u finale mini-turnira i nastavak borbe za Ligu prvaka.