Selma Katunarić traži javnu ispriku ansambla GKM-a

Piše:

Selma Katunarić, zaposlenica splitske gradske uprave i jedna od kandidatkinja za ravnateljicu Gradskog kazališta mladih, traži javnu ispriku od ansambla GKM-a. Pismo prenosimo u cijelosti.

– Nakon mjeseci šutnje, ali i blaćenja po portalima, koja nisam opovrgavala niti imam namjeru gubiti na to vrijeme, obraćam vam se sa zamolbom, ne ultimatumom, već zamolbom za demantijem. Vaše je diskreciono pravo pljuvati programe, kao i osobe koje su se kandidirale, na to nemam namjeru, niti je moja razina replicirati. Na kraju krajeva sve napisano više govori o onome tko je napisao nego o onome o kome se piše. Međutim,  izjava “nudite nam kandidate koji otvoreno prijete pojedinim članovima ansambla i njihovim obiteljima” je nešto što prelazi granice koje ne mogu niti želim prešutjeti. Zbog sebe, svoje kćeri i obitelji, zbog svojih roditelja, zbog svih civiliziranih ljudi koje znam i ne znam. Imate pravo na svoje mišljenje, pojedinačno ili kolektivno, imate pravo kritizirati programe, podržavati svog kolegu kojeg iznimno cijenim i poštujem, čak se osobno poznajemo, ali gore navedena izjava je nešto što nije primjereno onome što predstavljate i što zastupate i na kraju krajeva nije primjereno kandidatu kojeg volite, poštujete i otvoreno podržavate.

Slijedom navedenog, očekujem, ponajviše zbog obitelji, koja je zatečena vašim objedama, ali i mene osobno, koju ste “utrpali” u situaciju koja sa mnom uistinu nije spojiva, u interesu kredibiliteta onoga što zastupate i za što se predstavljate (a trebao bi biti vaš “životni program”), te u interesu kredibiliteta moje malenkosti, vašu javnu ispriku ili “ogradu” od navedenih insinuacija da sam otvoreno prijetila bilo kome, kako ste to prezentirali u tekstu. Drugo me ništa ne interesira. Ukoliko ne dobijem ispriku, poduzet ću mjere u interesu zaštite mene kao osobe, ne kandidatkinje, ne djelatnice Grada, već Selme Katunarić, žene, majke, kćeri, građanke, osobe koja si nikada ne bi dopustila takvu razinu komunikacije u postizanju bilo čega, a kamo li pobjede na jednom natječaju. U nadi da ćemo civilizirano okončati ovu prepisku, unaprijed zahvaljujem što ćete udovoljiti mojoj zamolbi, te želim puno uspjeha u radu i svu sreću kandidatima koji su se prijavili na natječaj – stoji u pismu Katunarić.