VOZAČI, OPREZ!
Gužve na cestama prema moru, kolone na više autocesti
Pojačan je promet na glavnim cestama u smjeru mora. Povremena su usporavanja na pojedinim dionicama autocesta, osobito u zonama odmorišta i tunela te na prilazima naplatnim postajama.
HAK poziva vozače da brzinu i način vožnje prilagode uvjetima na cestama i pripaze na sigurnosnu udaljenost između vozila.
IZVANREDNI PROMETNI DOGAĐAJI:
A1 Zagreb-Ploče-Karamatići
- veća je gustoća prometa između Zagreba i Bosiljeva
- prometna nesreća na 196. km između čvora Gospić i čvora Gornja Ploča u smjeru Dubrovnika, vozi se uz ograničenje brzine od 80 km/h.
A2 Zagreb-Macelj
- pred naplatom Trakošćan u smjeru Zagreba kolona je oko 1 km
- na ulazu u Zagreb, na čvoru Zagreb zapad kolona je oko 5 km
A3 Bregana-Lipovac
- veća je gustoća prometa na zagrebačkoj obilaznici između čvora Zagreb zapad i čvora Lučko u smjeru Lipovca te između čvora Zagreb istok i čvora Kosnica u smjeru Bregane
A4 Goričan-Zagreb
- kolona vozila na prilazu zoni radova na km 91+800, između čvora Popovec i čvora Zagreb istok u smjeru Zagreba, duljine 2 km.


