Davis Cup: Hrvatska u četvrtfinalu, u Malagi protiv Španjolske
Reprezentacija Hrvatske igrat će protiv Španjolske u četvrtfinalu Davis Cupa na završnici u Malagi od 22. do 27. studenog. Zna se, u stvari, točan datum toga dvoboja, 23. studenog.
Nakon što je naša reprezentacija u subotu pobijedila Argentinu s 3:0, za plasman u Malagu trebala joj je jedna pobjeda Italije protiv Švedske u nedjelju i to se dogodilo već u prvom meču kad je Matteo Berrettini nadigrao Eliasa Ymera. Tako je Hrvatska zauzela 2. mjesto u A skupini, a u Valenciji je Španjolska nakon pobjede nad Južnom Korejom osigurala prvu poziciju u B skupini. Za Španjolsku su igrali Carlos Alcaraz, najmlađi broj jedan u povijesti i friški osvajač US Opena, Roberto Bautista Agut, Albert Ramos, Pedro Martinez i Marcel Granollers.
Hrvatsku su u Bologni predstavljali Borna Ćorić, Borna Gojo, Nikola Mektić, Mate Pavić i Nino Serdarušić. U Malagi bi naša reprezentacija trebala biti jača za Marina Čilića, tako da sigurno nećemo biti autsajderi. Hrvatska je prošle godine napravila veliko iznenađenje prolaskom do finala.


