Ništa od nogometa u BiH: Premijer liga se prekida, Sarajevo prvak!

Natjecateljska komisija Nogometnog saveza Bosne i Hercegovine predložila je rasplet Premijer lige za sezonu 2019./2020.
Komisija na čijem čelu je Milorad Lale je predložila Izvršnom odboru NS BiH da se Premijer liga prekine i da se aktualno stanje na tablici prizna kao konačno, piše Klix.ba

U trenutku prekida odigrana su 22 kola, odnosno kompletiran je dvokružni sistem natjecanja, a s obzirom na to da se u RS-u ne mogu igrati utakmice, Natjecateljska komisija je predložila da se vodeće Sarajevo proglasi prvakom.

Bordo tim je osvojio 45 bodova i igrat će kvalifikacije za Ligu prvaka, dok će FK Željezničar, HŠK Zrinjski i Borac ići u kvalifikacije za Europsku ligu ako Izvršni odbor usvoji prijedlog.

Kup Bosne i Hercegovine, koji je došao do polufinala, neće se igrati, a komisija predlaže i da dvije ekipe koje su na dnu, NK Čelik i FK Zvijezda 09 ispadnu iz lige.

Iz Prve lige FBiH bi u narednoj sezoni trebao nastupati FK Olimpik, a iz Prve lige RS FK Krupa.
hr Mon Jun 01 2020 18:00:50 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hrvatska do četvrtfinala najtežim putem. U ponedjeljak igramo protiv Španjolske

Treći puta zaredom na Eurima igrat ćemo tako protiv Španjolske
Hrvatska će u osmini finala prošlogodišnjeg Eura, koji smo zbog pandemije koronavirusa igra ove godine, snage odmjeriti sa Španjolskom koja je danas, u posljednjoj utakmici skupine E, s petardom u mreži ispratila Slovačku.

Vatreni su jučer fantastičnom predstavom protiv Škotske osigurali nastavak natjecanja.

Treći puta zaredom na Eurima igrat ćemo tako protiv Španjolske.

Susret je na rasporedu u ponedjeljak 27. lipnja (18 sati) u Kopenhagenu.
hr Wed Jun 23 2021 20:42:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Danas uzvratne utakmice kvalifikacija za 3. HNL jug

Danas od 18 sati igraju se uzvratne utakmice polufinalnih susreta kvalifikacija za 3. HNL jug.

U prvim susretima igranim prije tri dana, GOŠK je slavio u Kninu kod Dinare 4:1, baš kao i Zadar u Metkoviću.

Uzvrati bi trebali biti formalnost, ne vraća se nitko nakon 1:4, naročito uz ovakvu razliku u kvaliteti. Treneri Zadra i GOŠK-a će možda odmoriti neke igrače, jer u dvije finalne utakmice će stati cijela njihova sezona.

Prvi finalni susret na rasporedu je u nedjelju od 18 sati kod pobjednika susreta Zadar – ONK Metković, a samo pobjednik ulazi među trećeligaše.

hr Wed Jun 23 2021 13:38:54 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Nikola Vlašić okrunio se titulom igrača utakmice: "Ja sam tu za ekipu! Nekad ću krenuti od početka, a nekad ću dobiti malo minuta..."

Zaključio je kako želi da Hrvatska bude ovako dobra, ali i bolja u nastavku natjecanja.
Nikola Vlašić odigrao je sjajnu partiju. Splićanin je zabio i prvi pogodak u pobjedi protiv Škotske koja je Vatrene odvela u osminu finala Eura kao drugoplasiranu momčad grupe D.

- Stvarno smo odlično ušli u utakmicu, cijelu utakmicu smo kontrolirali tempo i imali dosta šansi. Taj gol za 1:1 nas je malo poremetio, ali vidjeli smo da smo bolja momčad, imali smo sve pod kontrolom.

Dobio je i titulu igrača utakmice
- Znači mi puno ova nagrada. Ja sam uvijek spreman i na raspolaganju sam izborniku, na njemu je da odluči. Nekad ću krenuti od početka, nekad ću dobiti malo minuta, nekad niti jednu, ja sam tu za ekipu.

hr Tue Jun 22 2021 23:36:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Luka Modrić nakon prolaska u osminu finala: "Večeras smo dokazali da možemo bolje od prve dvije utakmice!"

Sada se treba odmoriti i fokusirati na budućnost koja je i dalje neizvjesna jer se ne zna s kim će Hrvatska zaigrati u osmini finala Eura. Protivnik može biti Poljska, Slovačka, Španjolska ili Švedska.
Hrvatska može biti opasna za svaku reprezentaciju ako se ovako igra, sumirao je Luka Modrić nakon fantastične utakmice za Škotskom.

- Odigrali smo veliku utakmicu i prošli smo u drugi krug natjecanja. Nismo bili zadovoljni našom igrom u prve dvije utakmice Europskog prvenstva, ali smo večeras dokazali da možemo bolje. Da samo ovako igrali, a izgubili, svejedno bi mogli izaći s terena uzdignute glave.

- Puno mi znači pogodak, ali mi više znači igra ekipe od početka do kraja. Naravno, sretan sam što je moj pogodak pomogao, ali najvažnije je da je ekipa pobijedila - dodao je jedan od večerašnjih junaka Vatrenih.
hr Tue Jun 22 2021 23:21:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.