Veterani složni: Omiš je rukometni raj!
Spektakularnim zatvaranjem, dodjelom individualnih priznanja, podjelom medalja i posebno izrađenih unikatnih pehara najboljima, u subotu navečer završen je peti po redu “Cedevita Svjetski kup rukometnih veterana”, koji je u Omiš doveo oko 1.000 umirovljenih rukometašica i rukometaša.
Ako na zemlji postoji rukometni raj, onda je to Omiš! Ovdje se okupe brojni sportski prijatelji koji još uvijek mogu igrati dobar rukomet, svi skupa se druže i kupaju u moru i prekrasnoj omiškoj prirodi, koji bi svatko barem jednom u životu morao posjetiti i doživjeti iz prve ruke.
Tim je riječima opisao Omiš i Svjetski kup Portugalac Jorge Paiva, s kojim se složila je Litvanka Asta Kud, koja je ove godine po prvi put došla u Omiš.
– Nemam riječi, a moram kazati i da mi ovo neće biti zadnji dolazak. Prekrasno iskustvo, preporučila bih svima da dođu u Omiš već sljedeće godine. Hvala mojoj dragoj prijateljici Egle koja me nagovorila na dolazak u Omiš, na najbolje natjecanje rukometnih veterana na svijetu. – rekla je.
Svjetski kup jedno je od onih natjecanja na kojima nema zvijezda, jer svi su u isto vrijeme i zvijezde i anonimci, nitko ne gleda na to tko je igrao za reprezentaciju svoje zemlje, tko je osvajao medalje ili nastupao na Olimpijskim igrama. Skupa igraju, skupa se druže, skupa uživaju…, poseban tretman imao je samo Oleksey Shpak, jedini Ukrajinac koji je ove godine uspio stići u Omiš. Njegovi suigrači ostali su u ratom zahvaćenoj Ukrajini, on je stigao iz Slovačke i nastupa kao poseban gost za njihov veteranski klub Nitra. I uživa pozornost svih u Omišu.
– Dirnuli su me organizatori kada su me posebno predstavili na ceremoniji otvaranja i dali mi priliku da se u svoje ime, u ime svojih suigrača i cijelog ukrajinskog naroda zahvalim na porukama podrške. Ovo što sam doživio na turniru je doista nešto posebno. Nema sudionika koji me nije zaustavio, zaželio da rat što prije završi i poslao pozdrave za moje suigrače – kazao je Shpak, a kad smo ga upitali bi li još želio dodati za kraj, samo je kratko dodao:
Mir Ukrajini i cijelom svijetu, i da se vidimo dogodine u Omišu na šestom izdanju Svjetskog kupa u što većem broju.
POBJEDNICI PO KATEGORIJAMA:
Muškarci 35+
1. HC Bucovina
2. MH Slovakia
3. Dzik Warszawa
Muškarci 45+
1. MH Slovakia
2. HKKH Hana
3. SHTH Hohlovec
Muškarci 50+
1. MHT Pabianica
2. PEAC Old Boys
3. HC Brno
Žene 30+
1. Kauno Azuolas
2. KSC Hun
3. Collected
Žene 40+
1. Elite Nitra
2. Evergreens
3. ZKA Bratislava
INDIVIDUALNE NAGRADE:
Muškarci 35+
MVP: Mihai Rohozneanu (HC Bucovina)
Najbolji strijelac: Tomaš Laho (MH Slovakia)
Najbolji golman: Michal Belicki (Dzik Warszawa)
Muškarci 45+
MVP: Milan Varhalik (HKKH Hana)
Najbolji strijelac: Peter Luzhak ( MH Slovakia)
Najbolji golman: Branislav Augustin (MH Slovakia)
Muškarci 50+
MVP: Ryshard Klimčak (MHT Pabianice)
Najbolji strijelac: Devid Munea (Alpha Ro)
Najbolji golman: Wojciech Hincza (MHT Pabianice)
Žene 30+
MVP: Vaida Šokeliene (Kauno Azuolas)
Najbolji strijelac: Gabriella Halacz (KSC Hungaria)
Najbolji golman: Ildiko Molnar (Minions)
Žene 40+
MVP: Katarina Papanekova (Elite Nitra)
Najbolji strijelac: Katarina Hanakovičova (Elite Nitra)
Najbolji golman: Lenka Bundova (Evergreens)


