Kovač: Možemo puno bolje, jače reprezentacije će nas kazniti za propuste

Piše:

Lakše od očekivanja Hrvatska se obrtačunala s Norveškom, upisala četvrtu pobjedu u kvalifikacijama i zadržala prvo mjesto u skupini H. Bila je to lijepa večer na Maksimiru, po službenim podacima na tribinama se našlo 23912 gledatelja koji su vidjeli izrazito učinkovitu Hrvatsku. Gotovo sve što su Kovačevi igrači uputili u okvir Nylanda završilo je u mreži, s tim da se norveškog vratara ne može kriviti za nijedan pogodak. S druge strane, Danijel Subašić je bio vrlo siguran, jedna je lopta završila u njegovoj mreži, ali bila je riječ o odbijancu kojeg nije mogao zaustaviti. Nisu mu Norvežani zabili ni s bijele točke, udarac El Younoussija zaustavila je vratnica.

“Mi možemo bit zadovoljni s rezultatom, ostvarili smo što smo htjeli. Međutim, da dođemo do onog sto mi se ne sviđa. Nisam bio zadovoljan  s prvih pola sata, tu nam je Norveška radila neke probleme. Nismo bili agresivni, nismo bili u bloku. Radili su dečki pojedinačno, kasnili su, a Norvežani su dobro zatvorili Luku Modrića. Kao da smo čekali da nam zabiju gol, srećom nam je Brozovićev gol puno pomogao” rekao je Kovač te ustvrdio.

“Nisam zadovoljan jer se u prvih pola sata se utakmica može riješiti u drugom smjeru. Ja želim traziti dlalu u jajetu, Norveška je dobra, ali protiv jačih mozemo uakmicu izgubiti u prvih pola sata”.

Vrijedi pohvaliti učinkovitost naših igrača kao i odličnpg Danijela Subašića, pitali smo izbornika što misli o tome.

“Hvala na pitanju, dobro ste primjetili da kad smo god zapucali zabili smo gol. Dali smo i gol iz prekida što smo radili na treninzima. A to što je Danijel bio među najboljima, to pokazuje zašto moram biti nezadovoljan. to znači da je imao puno posla, zaslužnbi su za to Norvežani, ali ima i našpe krivice. Po meni je Subašić zaslužio školsku ocjenu pet, a vi to cijenite kako god hoćete” pojasnio je hrvatski izbornik. 

Iskuljučenje Ćorluke problem je za utakmicu s Italijom, Kovač je rekao da nije dobor vidio što je bilo, ali da je zadovoljan kako je reagirao Gordon Schildenfeld koji je stigao biti i strijelac. Za kraj se izbornik osvrnuo na atmosferu na Maksimiru.

“Drago mi je da je bilo puno navijača, ali po meni je bilo tiho, Nadam se da će biti bučnije u drugim utakmicama, mi imamo odgovornost da ih dignemo na noge. Volio bih da se ori svih 90 minuta, ne samo kad zabijemo gol” zaključio je Niko Kovač. 

Norveški izbornik Per Mathias Hogmo nije suviše tugovao zbog visokog poraza, nema kod Skandinavaca nervoze kada se ovako nešto dogodi. 

“Rezultat je uvijek  realan, Hrvatska je bila vrlo učinkovita. Ali, zadovoljan sam kako smo se držali plana, igrali smo ono što smo htjeli. Nažalost,  izgubili smo neke igrače prije utakmice i kapetana u ranom dijelu utakmice  i to nas je poremetilo.Nemam lijep osjećaj zbog rezultata, ali sada imamo tri utakmice kod kuće i šansu da ostanemo u borbi za EURO”poručio je izbornik Norveške.

U svakom slučaju zanimljivo je bilo čuti mišljenja dvaju izbornika, rijetko se događa da onaj koji pobijedi s 5:1 nije zadovoljan, a onaj koji izgubi istim rezultatom jest.