Tramezzani i Čolina najavili utakmicu u Puli

Hajduk sutra igra protiv Istre
Nogometaši Hajduka u nedjelju s početkom u 17.05 sati igraju protiv Istre 1961 na Aldo Drosini u okviru 28. kola HT Prve lige. Utakmicu su najavili trener Bijelih Paolo Tramezzani i lijevi bek David Čolina.

- Moramo se dobro pripremiti za utakmicu i detaljno analizirati protivnika, s njima smo igrali prije dva mjeseca i sigurno ih nećemo podcijeniti. Moji igrači su koncentrirani, dobro treniraju i puni su želje za igrom – istaknuo je trener Tramezzani uoči sutrašnjeg dvoboja u Puli.

Čolina igra u jako dobroj formi u nastavku prvenstva što je okrunio i nastupom na Europskom prvenstvu na kojem je Hrvatska izborila plasman u četvrtfinale.

- Sretan sam što pokazujem što dobre igre i nadam se da će biti još bolje, a posebno zbog nastupa na Europskom prvenstvu. Protiv Belupa smo odigrali neriješeno, tražili smo pobjedu jer su nam svi bodovi bitni u borbi za Europu, ali sada se moramo fokusirati na Istru i želimo osvojiti sva tri boda u toj utakmici – dodao je David Čolina.

Trener Bijelih Paolo Tramezzani na gostovanju u Puli sigurno neće moći računati na Nihada Mujakića koji je protiv Slaven Belupa dobio izravni crveni karton, a u konkurenciju se vraća Stanko Jurić koji je prethodnu utakmicu morao preskočiti zbog tri žuta kartona.

Tri utakmice odigrali su Hajduk i Istra 1961 u aktualnoj sezoni, Bijeli su u prvom kolu na Poljudu slavili s 1:0, zatim je u Puli Istra 1961 pobijedila istim rezultatom, a posljednji ogled u Split završio je Hajdukovom pobjedom od 2:0.

Glavni sudac utakmice je Marko Matoc iz Zaprešića, pomagat će mu Vedran Đurak iz Stupnog i Željko Bučar iz Duge Rese, a četvrti sudac je Tino Krečak iz Velike Gorice. VAR sudac je Igor Pajač iz Svetog Ivana Zeline, a asistent VAR suca je Robi Kezele iz Rijeke.
hr Sat Apr 10 2021 13:32:40 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hajduk razbio Goricu na Poljudu!

Sve je riješeno u prvom dijelu
Hajduk je u 34. kolu HT Prve lige na Poljudu pobijedio Goricu 4:0. Bijeli su sve riješili do 39. minute, pogađali su Vušković u 13., Kačaniklić u 16., Livaja u 23. i Biuk u 39. minuti.

Već u 7. minuti Dimitrov je morao van igre, umjesto njega ušao je Ševelj. Livaja je u 13. minuti izborio slobodan udarac na 18 metara, a Vušković je fantastičnim udarcem od stative zabio za vodstvo Bijelih. Povećali su Bijeli vodstvo u 16. minuti nakon sjajne individualne akcije Stipe Biuka koji je prošao dvojicu igrača, a zatim idealno poslužio Kačaniklića koji s 10 metara pogađa mrežu Gorice. Malo je u 19. minuti nedostajalo da Hajduk zabije i treći pogodak.

Jurić je sjajno oduzeo loptu na sredini terena, zatim je vanjskom poslao idealnu loptu za Livaju koji u tuče iz prve u naletu i pogađa stativu. Oduzeo je u 22. minuti Umut loptu nakon dobrog pritiska na zadnju liniju Gorice, dao je loptu Biuku, ovaj je proslijedio Livaji kojeg je u pokušaju da puca prekršajem spriječio Musa. Sudac Pejin odmah je pokazao na bijelu točku. Livaja je bio siguran s bijele točke. Sjajan gol je u 39. minuti zabio Stipe Biuk. Primio je loptu na 30 metara s dvojicom igrača na leđima, sjajnim driblingom se oslobodio obojice, krenuo okomito prema vratima, prevario još jednog čuvara i sjajno naciljao u donji lijevi vratarev kut. Kačaniklić je u 45. minuti nakon Livajinog dodavanja tukao sa 16 metara, prošlo je to malo iznad gola.

U drugom dijelu nije bilo većih uzbuđenja, Bijeli su mirno priveli utakmicu kraju.

HAJDUK – GORICA 4:0

Strijelci: 1:0 Vušković (13′), 2:0 Kačaniklić (16′), 3:0 Livaja (23′-11m), 4:0 Biuk (39′)

Split, stadion Poljud. Sudac: Tihomir Pejin (Donji Miholjac)

HAJDUK: Kalinić, Todorović, Dimitrov (od 7′ Ševelj), Vušković, Čolina, Fossati, Jurić, Kačaniklić (od 57′ Jairo), Biuk (od 74′ Jakoliš), Livaja, Umut (od 74′ Diamantakos)

GORICA: Banić, Muhammed (od 46′ Doka), Jovičić, Steenvoorden (od 70′ Pršir), Moro, Hamad (od 70′ Lovrić), Špikić, Babec, Krizmanić, Nimely (od 46′ Dvorneković od 88′ Mitrović), Matar

hr Wed May 12 2021 22:13:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hajduk u srijedu igra protiv Gorice

Utakmica 34. kola HT Prve lige
Nogometaši Hajduka u srijedu s početkom u 20.10 sati igraju protiv Gorice na Poljudu u okviru 34. kola HT Prve lige.

Bijeli se uoči ovog dvoboja nalaze na petom mjestu prvenstvene tablice s jednim bodom manje od četvrtoplasirane Rijeke te osam bodova manje od trećeplasirane Gorice.

Hajduk je u posljednjem susretu slavio na gostovanju kod Varaždina rezultatom 1:0, a jedini pogodak postigao je Marko Livaja. Gorica je u zadnjoj utakmici na domaćem terenu svladala Osijek, također rezultatom 1:0.

Trener Bijelih Paolo Tramezzani u ovom susretu sigurno neće moći računati na Stefana Simića koji je u Varaždinu dobio treći žuti karton i mora pauzirati jednu utakmicu.

- Mislim da je u redu pohvaliti momke za sve ono što su napravili. Sezona je bila duga i vrlo teška. Ja sam tu oko četiri mjeseca i mi u kontinuitetu lovimo, lovimo, lovimo, lovimo… Dobro smo pripremljeni, znamo što nam je raditi i na što moramo pripaziti u ovom susretu. Znamo dobro što treba uraditi na travnjaku i svjesni smo da krajnji ishod može biti poraz, remi ili pobjeda, ali ja sam uvjeren da će on uglavnom ovisiti o nama. Mi smo ti koji imamo veliku priliku koju treba iskoristiti i uvjeren sam da će sutra biti jako dobri - istaknuo je trener Bijelih Paolo Tramezzani u najavi susreta.

U dosadašnje tri međusobne utakmice, odigrane u aktualnoj sezoni, Gorica je pobijedila s 2:1 na domaćem terenu i s 4:2 na Poljudu, a treći susret u Velikoj Gorici završio je remijem 1:1.

Glavni sudac utakmice je Tihomir Pejin iz Donjeg Miholjca, pomagat će mu Dino Knez iz Osijeka i Tomislav Keglević iz Našica, a četvrti sudac je Ivan Vučković iz Zagreba.

VAR sudac je Dario Bel iz Osijeka, a asistent VAR suca je Marjan Tomas iz Osijeka.
hr Tue May 11 2021 21:32:39 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hajduk nosi tri boda iz Varaždina

Livaja je pogodio u 89. minuti
Hajduk je pobijedio 1:0 na gostovanju u Varaždinu u 33. kolu HT Prve lige, a jedini pogodak postigao je Marko Livaja iz kaznenog u 89. minuti utakmice. U utakmici koja nije obilovala prilikama presudila je nesmotrenost domaćeg vratara koji je srušio Biuka i skrivio kazneni udarac. Ovom pobjedom Hajduk se približio Rijeci na samo bod zaostatka.

Veliku priliku u 8. miniti propustio je Kačaniklić. Biuk je uputio odličan udarac s 14 metara iskosa, uspio je to odbiti Horkaš, na loptu je natrčao Kačaniklić, međutim njegov udarac s 10 metara još jednom sjajno brani vratar domaćih. Livaja je u 13. minuti pucao s 15 metara, prošlo je malo pored vrata. Ubacio je Čolina u 32. minuti s lijeve strane pred vrata, Jurić je pucao glavom s 13 metara, ali otišlo je iznad gola.

Todorović je u 66. minuti silovito pucao nakon odbijanca, bio je to dobar udarac, ali lopta je dodirnula nekoga na putu i odbila se u korner. Livaja je u 73. minuti sjajno proigrao Biuka koji je iz dobre pozicije pucao ravno u vratara Horkaša. U 83. minuti Horkaš je pokupio Biuka i nakon 6 minuta VAR provjere, sudac je pokazao na bijelu točku. Siguran s 11 metara bio je Livaja za vodstvo Hajduka.

VARAŽDIN – HAJDUK 1:0

Strijelac: 1:0 Livaja (89′-11m)

Varaždin, Gradski stadion. Sudac: Zdenko  Lovrić (Đakovo)

Varaždin: Horkaš, Memija (od 61′ Grgec), Postonjski, Obregon, Posavec, Vuk, Senić, Đurasek, Novoselec, Stolnik, Elezi (od 57′ Benko). Trener: Zoran Kastel

Hajduk: Kalinić, Todorović, Vušković, Simić, Čolina, Jurić, Fossati, Biuk, Livaja, Kačaniklić (od 75′ Jairo), Umut (od 67′ Diamantakos). Trener: Paolo Tramezzani
hr Sat May 08 2021 19:27:44 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hajduk danas gostuje u Varaždinu

Utakmica 33. kola HT Prve lige
Nogometaši Hajduka danas od 17 sati igraju protiv Varaždina u Varaždinu u okviru 33. kola HT Prve lige.

- Bit će teško, radi se o vrlo zahtjevnoj utakmici. Ne trebamo gledati rezultate koje postižu u posljednje vrijeme. Analizirali smo ih vidjeli da je to borbena momčad koja dobro stoji na terenu, uravnotežena je  i opasna kad joj ostaviš prostora. Tako, da nas sutra očekuje dosta težak posao. Bit će vrlo zahtjevno jer mi imamo svoj cilj, oni pak svoj i po mom mišljenju bit će to vrlo otvorena utakmica – istaknuo je trener Bijelih Paolo Tramezzani u najavi današnjeg dvoboja.

Bit će ovo treća utakmica za nogometaše Hajduka u sedam dana nakon što su protekle subote pobijedili Rijeku na Poljudu rezultatom 3:2, a u srijedu su u zaostalom derbiju 22. kola, odigrali 1:1 s Dinamom, također na Poljudu.

U dosadašnja tri susreta Hajduk je dva puta na Poljudu svladao Varaždin rezultatom 2:0, a u Varaždinu su Bijeli doživjeli poraz od 3:2.

Bijeli se uoči ove utakmice nalaze na petom mjestu prvenstvene tablice s 48 osvojenih bodova, a Varaždin trenutno zauzima osmu poziciju s 27 osvojenih bodova.

Glavni sudac utakmice je Zdenko Lovrić iz Đakova, pomagat će mu Kruno Šarić iz Županje i Dino Knez iz Osijeka, a četvrti sudac je Josip Lučić iz Vinkovaca. VAR sudac je Tihomir Pejin iz Donjeg Miholjca, a asistent VAR suca je Miro Grgić iz Osijeka.
hr Sat May 08 2021 12:10:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.