Borna Gojo se oprostio od Roland Garrosa porazom od Srbina Krajinovića

Splićanin je odigrao još jedan maratonski meč u Parizu
Borna Gojo je ispao u 2. kolu Roland Garossa porazom  od Srbina Filipa Krajinovića 6:7 (5), 2:6, 7:5, 1:6 nakon tri sata i šest minuta igre.

Opet je Splićanin uložio maksimalan napor na pariškoj zemlji, ali 55. igrač svijeta imao je više snage što ne čudi jer je Gojo u ponedjeljak na terenu proveo čak pet sati, a prethodno je odigrao tri meča u kvalifikacijama.

U prvom setu Gojo je propustio tri break lopte kod rezultata 2:1, zatim izgubio servis za 5:6, ali odmah se vratio. U odlučujućoj igri Krajinović je bio nešto spretniji.

Drugi set je lako otišao na stranu srpskog igrača, a u trećem je Gojo bio uspješniji u odlučujućim trenucima. Ipak, ponestalo mu je snage u četvrtom setu, Krajinović je bez većih problema prošao u treće kolo.

hr Wed May 25 2022 17:54:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Franko Bilić novi vratar Torcide

Novi se prvoligaš pojačava za iduću sezonu
Jedan od najboljih futsal vratara u Hrvatskoj Franko Bilić karijeru će nastaviti u redovima splitske Torcide. Veliko je to pojačanje za momčad novog prvoligaša, iskusni 33-godišnji Splićanin prošle je dvije sezone bio na vratima šibenske Crnice, a sada se vraća na Gripe gdje je nekoliko sezona branio za Universitas. Bilić je u karijeri čuvao vrata niza klubova u Hrvatskoj i inozemstvu, upisao je i 22 nastupa za reprezentaciju Hrvatske u razdoblju od 2014. do 2016. godine. S obzirom na iskustvo, uvijek besprijekornu fizičku pripremu i vratarske kvalitete trebao bi biti značajno pojačanje za Torcidu u povratničkoj prvoligaškoj sezoni.
hr Wed Jun 29 2022 09:41:38 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Vaterpolo klasik: Hrvatska mora zaustaviti Mandića, Srbija zna koliko je opasan Harkov

Četvrtfinale SP igra se u 16 sati na Margit Szigetu u Budimpešti

Sportski događaj dana bez dvojbe je četvrtfinale SP u vaterpolu između Hrvatske i Srbije koje se igra u 16 sati u Budimpešti. Dvoboj protivnika koji znaju gotovo sve jedni o drugima, u vaterpolskom sportu nazvan klasikom s obzirom na dugu povijest okršaja na najvećim natjecanjima. Tu je i sveprisutan nacionalni naboj, ne i presudan jer u bazenu se priznaje samo kvaliteta. Ima je Hrvatska, ima je i Srbija, premda su obje selekcije na ovo SP došle s dosta novih imena, igrača kojima je ovo prvo veliko natjecanje.
Hrvatski izbornik Ivica Tucak u posljednja je dva dana više puta istaknuo kako nema nepoznanica među dvjema reprezentacijama, istog je mišljenja srpski izbornik Dejan Savić. Odlučit će danas detalji, dobra obrana i miran napad, naročito s igračem više.
Najopasniji igrač Srbije je iskusni Dušan Mandić, ljevak razornog udarca i odličnog pregleda igre najveća je zvijezda u postavi Srbije. Odlično mu pomažu polivalentni Nikola Jakšić koji pokriva nekoliko pozicija u obrani i napadu te prvi srpski strijelac na ovom SP Strahinja Rašović.
No, i Hrvatska ima odličnu desnu stranu napada, naš Rus Konstantin Harkov je svojom ljevicom postigao 13 golova u četiri utakmice, vrlo je motiviran da na prvom velikom natjecanju osvoji medalju s Hrvatskom. Prednost bi naši trebali imati na centarskim pozicijama gdje su Vrlić, a pogotovo Krapić odlični na ovom SP. Naravno, trebat će Hrvatskoj i odlični vratari, Toni Popadić je bio zapažen protiv Gruzije pa će vjerojatno danas biti ispred Marka Bijača.

Našima će opet nedostajati kažnjeni Rino Burić, Srbija je kompletna, a nitko se u obje reprezentacije ne žali na umor ili ozljede. Stoga nas danas očekuje spektakl u bazenu Alfred Hajos, a vjerojatno i izvan njega.

hr Wed Jun 29 2022 09:03:30 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Petra Martić prošla u 2. kolo Wimbledona

Dućanka je pobijedila 30. nositeljicu turnira
Hrvatska tenisačica Petra Martić uspješno je otvorila nastup na ovogodišnjem Wimbledonu, u 1. kolu pobijedila je Amerikanku Shelby Rogers s 6:2, 7:6(5).

Meč je trajao sat i 53 minute, mogla je Dućanka (80. igračica svijeta) i prije doći do pobjede protiv 39. igračice svijet jer je kod vodstva 5:4 u drugom setu propustila četiri meč lopte.

U odlučujućem tie-breaku Martić je povela 3:0 pa gubila 4:5 da bi povezala tri poena i vrlo emotivno proslavila pobjedu u All England Clubu.

Prolaskom u drugo kolo 31-godišnja Martić osigurala je zaradu od 78 tisuća funti na ovogodišnjem Wimbledonu.
hr Tue Jun 28 2022 22:45:18 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Vukičević: ''Ne bih rekao da je Srbija prejak protivnik za četvrtfinale, nismo ni mi loši''

Hrvatski vaterpolisti spremaju se za veliki okršaj (srijeda, 16 sati)
Hrvatska i Srbija do sada su na svjetskim prvenstvima igrale četiri puta, ako računamo razdoblje do 2006. godina kada za Srbiju više nisu igrali crnogorski igrači. Omjer u ti susretima je 2:2, a posljednji je pripao Hrvatskoj na istom mjestu gdje će se igrati sutra, naši vaterpolisti su u polufinalu SP 2017. godine pobijedili Srbiju s 12:11, kasnije uzeli zlato protiv domaćina Mađarske.

Nedvojbeno bi sličan rasplet potpisali i za aktualno prvenstvo, s razlikom da sada igramo u četvrtfinalu koje je na rasporedu sutra u 16 sati. Srbi su tamo ušli izravno kao pobjednici u svojoj skupini, Hrvatska je morala u osminu finala u kojoj je lako pobijedila Gruziju. I spremna je za dvoboj protiv aktualnih olimpijskih pobjednika iz Tokija, odnosno redizajnirane reprezentacije Srbije.

- Ne bih rekao da su prejak protivnik za četvrtfinale, svih osam momčadi sigurno želi medalju, a da bi je osvojili medalju morate pobijediti reprezentacije poput Srbije, Mađarske, Italije ili Grčke. Mislim da imamo kvalitetu, premda je reprezentacija nova i ovo je prvi turnir za neke igrače pa se još uigravamo. Imamo potencijal, igramo sve bolje iz utakmice u utakmicu, bolje se slažemo. Kod Srbije su danas nositelji igre Mandić i Jakšić. Igrali su obojica i prije, ali mislim da su pravi nositelji bili Prlainović, Filipović i Duško Pijetlović. Srbija je i dalje vrhunski suparnik, ali nismo ni mi loši. Bit će užitak igrati, posebno onim dečkima koji još nisu igrali četvrtfinala – rekao je iskusni Ante Vukičević.

Odluka o žalbi za kaznu Rinu Buriću još nije donesena pa zasad ostaje činjenica da će Hrvatska igrati s 12 igrača. Lako je moguće da će u pomoć našima doći navijači, najjeftinije ulaznice za utakmicu koštaju oko 100 kuna i još ih ima u prodaji. Na bazenu Alfred Hajos sigurno će biti vruće sutra od 16 sati, u vodi i izvan nje.

hr Tue Jun 28 2022 18:38:11 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.