Još jedan veliki derbi Splita i Osijeka u finalu Kupa za žene

Nogometašice Splita i Osijeka su bile uspješne u polufinalu Kupa
Da su Split i Osijek dva najbolja ženska nogometna kluba u Hrvatskoj potvrdilo se u polufinalu Kupa. Splićanke i Osječanke izborile su finale pobjedama nad Rijekom odnosno Dinamom pa će se uz borbu za naslov prvaka boriti i za Kup.

Do finala su puno lakše došle nogometašice Splita koje su pobijedile Rijeku u gostima 7:2. Po dva pogotka su za Split postigle Đoković i Kapetanović, dok su po jedan dodale Grebenar, Šabašov i Krznarić. Za Rijeku su golove dale Mikulica i Štokan s bijele točke.

Osječanke su imale težak put do finala te su kao gošće svladale Dinamo s 1:0. Jedini pogodak na utakmici postigla je Izabela Lojna početkom drugog poluvremena, u 48. minuti.

Prošle nedjelje u prvenstvu je Split s 2:0 bio bolji od Osijeka i značajno se približio osvajanju naslova prvaka, a iste protivnice čekaju ih u pohodu na duplu krunu.

hr Wed May 11 2022 22:22:51 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Croatia izbacila Dugopolje iz županijskog Kupa, Tomislav Bušić odveo GOŠK u finale

Dva drugoligaša igrala su dvoboj četvrtfinala, Zmijavčane u polufinalu čeka Solin
U tjednu između dviju važnih prvenstvenih utakmica drugoligaši Croatia iz Zmijavaca i Dugopolje odigrali su međusobni susret četvrtfinala županijskog Kupa. Plasman u polufinale osigurali su Zmijavčani pobjedom 1:0, gol je postigao iskusni stoper Nikola Šalinović u 25. minuti. Obje su momčadi igrale u gotovo najjačim postavama, bilo je prilika s obje strane, na koncu su slavili domaćini. Idući protivnik Croatiji je Solin koji je već ranije osigurao polufinale, igrat će se 25. svibnja u Solinu.

U finale se već plasirao GOŠK iz Kaštela, vodeća momčad 1. ŽNL je jučer pobijedila Omladinac u Vranjicu s 2:0. Golove za momčad koju vodi Siniša Jalić  su postigli Ivan Bučić u 33. minuti te nekadašnji napadač Hajduka Tomislav Bušić u 56. minuti. Kaštelani su već osvojili naslov prvaka u 1. ŽNL, želja im je uzeti i županijski Kup te se plasirati u glavni ždrijeb Kupa Hrvatske. Naravno, za to će im trebati pobjeda nad boljim iz dvoboja drugoligaša Croatije i Solina.

hr Wed May 18 2022 09:45:22 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Livaja očekivano u kadru reprezentacije, Krovinoviću pretpoziv

Hrvatsku očekuju čak četiri utakmice Lige nacija od 3. do 13. lipnja

Izbornik hrvatske nogometne reprezentacije, Zlatko Dalić, objavio je popis igrača za predstojeće utakmice u novoj sezoni Lige nacija protiv Austrije (Osijek, 3. lipnja), Francuske (Split, 6. lipnja), Danske (Kopenhagen, 10. lipnja) i Francuske (St. Denis, 13. lipnja).

Na popisu izbornika našli su se sljedeći igrači:

Vratari: Dominik Livaković (Dinamo), Ivica Ivušić (Osijek), Nediljko Labrović (Rijeka).

Braniči: Domagoj Vida (Bešiktaš), Šime Vrsaljko (Atletico Madrid), Borna Barišić (Glasgow Rangers), Duje Ćaleta-Car (Olimpique de Marseille), Josip Juranović (Celtic), Joško Gvardiol (RB Leipzig), Borna Sosa (Stuttgart), Marin Pongračić (Borussia Dortmund), Josip Stanišić (Bayern), Martin Erlić (Spezia), Josip Šutalo (Dinamo Zagreb).

Vezni: Luka Modrić (Real Madrid), Mateo Kovačić (Chelsea), Marcelo Brozović (Inter), Mario Pašalić (Atalanta), Nikola Vlašić (West Ham), Lovro Majer (Rennes), Kristijan Jakić (Eintracht Frankfurt), Luka Sučić (RB Salzburg).

Napadači: Ivan Perišić (Inter), Andrej Kramarić (Hoffenheim), Josip Brekalo (Torino), Mislav Oršić (Dinamo Zagreb), Marko Livaja (Hajduk), Ante Budimir (Osasuna), Petar Musa (Boavista).

Pretpozive su dobili: Luka Ivanušec (Dinamo), Mile Škorić (Osijek), Ivo Grbić (Lille), Nikola Moro (Dinamo Moskva), Filip Krovinović (Hajduk), Mario Vušković (HSV).

hr Mon May 16 2022 11:36:35 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Splićanke poražene u Zagrebu, proslava titule odgođena za nedjelju

Na Park mladeži stiže Rijeka, igračice Božidara Miletića su velike favoritkinje...
Nogometašice Splita nisu jučer uspjele iskorisiti prvu meč loptu i u Zagrebu već osvojiti naslov hrvatskih prvakinja. Primile su, naime, gol u 90. minuti i poražene su od Dinama 2:1 te su odluku o naslovu najbolje hrvatske ekipe odgodile za tjedan dana.

Povele su Splićanke golom Aide Hadžić golom već u 2. minuti, da bi domaće djevojke najprije izjednačile u 75. preko Petre Bračević te potpuno preokrenule u posljednjoj minuti golom Ane Bartolović.

U nedjelju od 17 sati na Park mladeži stiže Rijeka, igračice Božidara Miletića su velike favoritkinje a ako osvoje sva tri boda i matematički će ponovno postati hrvatske prvakinje. Zadnje kolo u Osijeku tada bi bilo formalnost za Crvene.

hr Mon May 16 2022 08:42:53 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

[KOMENTAR] Dinamo je prejak za ovakav Šibenik, Hajduku ostaje utjeha da je dugo bio u igri za titulu

Zagrepčani su očekivano osvojili novi naslov prvaka, Šibenčani sa šarenim sastavom nisu mogli zaustaviti Modre, a sudac Zebec je opet pokazao da nema kvalitetu

Da je Eros Grezda u 26. minuti uspio iskoristiti daleko najbolju priliku Šibenika možda bi ishod dvoboja protiv Dinama bio jednak, ali sigurno bi se Zagrepčani znatno teže domogli naslova prvaka. Žalit će za tim promašajem brojni navijači Hajduka koji su se nadali da Narančasti mogu zaustaviti Modre. Nisu mogli jer su deficitarni kvalitetom, uz to desetkovani ozljedama nekoliko važnih igrača. Kada utakmicu morate početi s veznjakom na poziciji stopera te kada vam umjesto desnog beka mora igrati lijevi bek, a uz to nemate ni daleko najboljeg napadača, onda je teško za očekivati tečnu i kvalitetnu igru. Dean Računica je potrošio glas i cijelu utakmicu proveo na nogama kao da je igrao sa svojim igračima, ali nije mu pomoglo. Dinamo se vrlo brzo nametnuo posjedom lopte, tehnička izvedba Petkovića, Tolića i Ivanušeca dolazila je do izražaja po kvalitetnom terenu na Šubićevcu. Patio je pritom vezni red domaćih, borili su se Šibenčani koliko su mogli, Rogić je bio pouzdan, ali bilo je pitanje vremena kada će gosti pronaći put do mreže. Doduše, da se na odmor otišlo s nulom sigurno bi dodatno porasla nervoza Dinama, ali u završnici prvog dijela prošla je jedna od brojnih sličnih akcija gostiju.

Petković je bio igrač prevage, navlačio je obranu i dobro dijelio lopte pa je otvorio mogućnost Špikiću da asistira za Tolića. Vodstvo je rastjeralo nervozu gostiju, mudra je bila reakcija trenera Dinama da na poluvremenu ostavi u svlačionici strijelca Tolića, ne zato jer je igrao loše već stoga što je s vodstvom u džepu Dinamo mogao čekati na prilike iz tranzicije u kojoj je Petković ključan igrač. Trener gostiju vjerojatno je očekivao da će Šibenik u nastavku malo izaći prema naprijed, ali ništa se na terenu nije promijenilo, Dinamo je imao potpuno kontrolu i povećao vodstvo jednim od najljepših golova sezone. Petar Bočkaj je skinuo paučinu iz rašlji te veliki teret s leđa dinamovaca. Nakon toga su manje-više rutinski sačuvali pobjedu i osigurali naslov prvaka pred brojnim navijačima, fešta u Šibeniku počela je nakon gola Bočkaja.

Šibenik je u završnici malo popravio posjed lopte, ali nije zaprijetio Livakoviću. Najzanimljivije je bilo u 81. minuti kada su se zakačili Grezda i Ristovski pa je nastalo klupko igrača i članova dvaju stožera. Rješenje suca Zebeca pokazalo je još jednom da sudac iz Cestice nema kvalitetu, podijelio je žute kartone dvojici začetnika konflikta, dodao još jedan stoperu domaćih Biliću, ali pravo je čudo kako nije isključio Erosa Grezdu. Osim što je nasrnuo na Ristovskog rukom je udario Menala na očigled svih, i to nakon što se situacija malo smirila. Zebec je popričao s Grezdom, tko zna što mu je objašnjavao, ali napravio je veliku pogrešku. Nije mu to bila jedina na utakmici, još prije vodećeg gola Dinama u prvom dijelu mogao je pokazati prekršaj za domaće na sredini terena nakon nadskoka Šutala na Grezdu. Lopta je pripala gostima koji su nakon pola minute poveli, tako to u nogometu biva, Zebec će morati istrpjeti prigovore zbog situacije koja je prethodila egzekuciji Tolića.

I nije to bilo sve od slabe prezentacije Zebeca, nevjerojatna je odluka da je utakmicu produžio samo dvije minute. Samo je prekid kod konflikta Grezde i Ristovskog potrajao duže, a gdje su još prekidi zbog ubačene pirotehnike pa brojne zamjene. Nadoknada je morala biti znatno duža, Šibeniku vjerojatno ne bi puno značila jer je Dinamo imao kontrolu nad utakmicom. Ali, Zebec je jednostavno bio slab i dekoncentriran pa je želio skratiti muke sebi i ostalim akterima.

Iz perspektive Hajduka koji se nadao drugačijem ishodu dvoboja na Šubićevcu, nada u čudo bila je tanka. Bijelima ostaje za utjehu da su dugo bili u igri za naslov, nakon 10 godina osvojili su drugo mjesto, a čeka ih i finale Kupa. Prije toga i put u Zagreb kod novog/starog prvaka, sigurno s motivom da ostanu neporaženi ove sezone u najvećem derbiju hrvatskog nogometa.

hr Sun May 15 2022 22:20:36 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.