APOKALIPSA U SPLITU

[FOTO/VIDEO] Sve žurne službe su na terenu, radi se na otklanjanju štete, ima i ozlijeđenih

Piše:

12.50 – Na zgradu u Matoševoj ulici u Splitu palo je stablo.

12.00 – Evo kakva je situacija na Benama…

11.44 – Hitna pomoć imala je dvadesetak intervencija zbog nevremena u Splitu, potvrdio je za tportal ravnatelj ove službe Leo Luetić.

11.15- Centar Splita također je nastradao u nevremenu. Ulice su poplavljene, štekati razbacani, stabla srušena…

11.04 – Mnogi građani pohrlili su u pomoć žurnim službama.

11.00 – Policija je blokirala dio Vukovarske ulice u smjeru City Centra One.

10.55 – Dio Vukovarske ulice pliva pod vodom. Stvaraju se ogromne gužve. Službe iz Vodovoda i kanalizacija upravo su stigle kako bi sanirale situaciju.

10.45 – Četiri osobe ozlijeđene su na Marjanu tijekom nevremena, a po njih je brodom došla ekipa 112.

10.13 – Gradom odzvanjaju sirene. Zbog tehničkih poteškoća u ovom trenutku izvan funkcije je broj 192, radi čega policajci obavještavaju građane da Operativno komunikaciji centar policije PU splitsko-dalmatinske mogu kontaktirat na broj 307- 139.

10.09 – Zbog olujnog nevremena došlo je do nestanka struje u većem dijelu Splita. Semafori ne rade, policijski službenici reguliraju prometom.

10.06 – Peristil pod vodom.

10.00 – U Sjevernoj luci se prevrnuo brod.

9.58 – Vezno uz nevrijeme koje je zahvatilo područje Splita i okolice, do ovog trenutka Operativno komunikaciji centar PU splitsko-dalmatinske zaprimio je veći broj dojava građana o padu stabala i drugih predmeta, oštećenjima vozila i poplavama. Policijski službenici su zajedno s djelatnicima drugih žurnih službi na terenu. 

Promet se odvija otežano, a na određenim područjima promet uz regulaciju policijskih službenika ne terenu. Pozivaju vozače na dodatan oprez, ali sve ostale građane pozivaju na oprez obzirom na oborena stabla, granje i srušene predmete na javnim površinama.

9.55 – Sve žurne službe su na terenu. U tijeku je otklanjanje stabala s prometnica.

9.45 – Gužve na svim prometnicama su ogromne. U mnogim dijelovima Splita nestalo je i struje.

9.30 – Centar Solina također je pod vodom.

9.17 – Vatrogasci trenutno pokušavaju raščistiti cestu put Marjanskog tunela koja je blokirana zbog stabala koja su pala.

9.12 – Slike poplavljenih ulica i srušenih stabala doista su zastrašujuće.

9.08 – Vidimo i da je nevrijeme izazvalo poteškoće za one koji rade na postavljanju bine za Ultru, konstrukcija se narušila, a letjele su konstrukcije na parking Joker.

9.06 – Ogromni vjetar nosi stolice sa štekata kafića. Više stabala palo je na automobile.

9.02 – Na mnogim prometnicama nastaju i velike poplave.

8.55 – Ogromno nevrijeme pogodilo je Dalmaciju.

Jaka kiša, krupa i olujni vjetar ruše stabla i uzrokuju nestanke struje.