[FOTO] Povijesni trenutak za Split: Nakon godina zapuštenosti krenula sanacija Spaladium Arene!
U srijedu ujutro započelo je čišćenje i sanacija Spaladium Arene u Splitu, čime je napravljen prvi konkretan korak prema ponovnom stavljanju ove velike sportske i koncertne dvorane u funkciju. Riječ je o početnoj fazi radova kojima bi se prostor pripremio za buduću obnovu i povratak sportskih, kulturnih i zabavnih događanja u Split.
Spaladium Arena godinama je bila izvan funkcije zbog financijskih i pravnih problema te stečajnog postupka, a cijeli projekt opterećivali su dugovi i sporovi s bankama. Nedavno je Grad Split potpisao ugovor kojim je formalno preuzeo vlasništvo nad dvoranom, čime je zaključen dugogodišnji proces njezina povratka u gradske ruke.
Grad planira kroz faze sanacije i obnove ponovno osposobiti Arenu za događanja, a cilj je da se u budućnosti u Split vrate veliki sportski susreti, koncerti i sajmovi. Prema najavama gradske uprave, nakon završetka potrebnih radova Spaladium Arena trebala bi ponovno biti otvorena građanima i posjetiteljima.













































