[FOTO] Pogled iz zraka otkriva razmjere katastrofe na Korčuli: Ovako danas izgleda opožareno područje
Nakon velikog požara koji je tijekom vikenda poharao područje između Blata i Smokvice na Korčuli, na terenu su i dalje prisutne vatrogasne snage koje nadziru požarište i saniraju preostala žarišta.
Iako je kiša koja je pala tijekom noći s nedjelje na ponedjeljak pomogla u zaustavljanju širenja vatre, vatrogasci i dalje dežuraju na najugroženijim dijelovima opožarenog područja kako bi spriječili ponovno izbijanje požara. Tijekom nedjelje u gašenju su sudjelovali i protupožarni zrakoplovi, a stanje na požarištu bilo je znatno povoljnije nego prethodnog dana.
U velikom požaru izgorjelo je oko 550 hektara trave, niskog raslinja, makije i borove šume.
Tijekom dana provedeno je i detaljno izviđanje požarišta iz zraka helikopterom Hrvatskog ratnog zrakoplovstva kako bi se procijenilo stanje na terenu i utvrdila eventualna preostala žarišta.
Kako danas izgleda opožareno područje između Blata i Smokvice, pogledajte u fotogaleriji.








