Najveća sportsko-amaterska manifestacija u Europi Plazma Sportske igre mladih sezonu je započela u siječnju, a djeca i mladi imali su priliku sve do srpnja natjecati se, ali i družiti s vršnjacima na sportskim terenima diljem Hrvatske, Bosne i Hercegovine te Srbije. Velike državne završnice u sve tri zemlje održane su tijekom srpnja, a na Igrama je ove godine sudjelovalo više od 260.000 djece i mladih. U Splitu su se najbolje ekipe i pojedinci ovoga tjedna okupili kako bi se borili za titulu Međunarodnih prvaka 2023. godine.
Natjecanja u 10 sportskih disciplina održavat će se u dvoranama i na terenima diljem Splita, a veliko Međunarodno finale Coca-Cola Cupa u četvrtak, 24. kolovoza na Prokurativama.
Ovaj jedinstveni mediteranski trg postat će nogometni teren na kojem će se zaigrati dva finala, u kategoriji 2007. godište i mlađi u ženskoj i muškoj konkurenciji. Coca-Cola Cup nogometna je platforma kojom se među djecom i mladima promoviraju sportske vrijednosti, fair play, jednakost i toleranciju. Za mlade sportaše na Prokurativama navijat će visoki dužnosnici u sportu, predstavnici UEFA-e i ambasadori SIM-a.
RASPORED DOGAĐANJA MEĐUNARODNA ZAVRŠNICA:Četvrtak, 24. kolovoza
19.30 PROKURATIVE
- Malonogometni Cup Međunarodno finale
Utakmice Međunarodnog finala, najvećeg malonogometnog turnira u Europi – igrat će se na Prokurativama. Jedinstven mediteranski trg postat će nogometno igralište na kojem će se igrati finalne utakmice u tri kategorije, 2005. godište i mlađi, te u muškoj i ženskoj konkurenciji 2007. godište i mlađi. Plazma Sportske igre mladih u Suradnji s UEFA Foundation for children već četvrtu godinu za redom pomažu u promociji ženskog nogometa. Mlade nogometašice i nogometaše na utakmici podržat će predstavnici UEFA-e, vrhunski sportaši, sportski dužnosnici, ambasadori i prijatelji Igara.
21.00 RIVA- Svečanost zatvaranja 27. sezone Sportskih igara mladih i koncert Luke Nižetića
Sportske igre mladih, najveća su sportsko-amaterska manifestacija u Europi, svoju će 27. sezonu svečano zatvoriti na Rivi prigodnim programom.
Petak, 25. kolovoza – All Star Dan sporta13.00 HRVATSKI DOM SPLIT
- Svečanost proglašenja novih ambasadora Sportskih igra mladih Darija Srne i Nemanje Vidića.
Sportske igre mladih najveća su sportsko-amaterska manifestacija u Europi, a u promociji sporta i sportskog načina života kao alternativu negativnim čimbenicima današnjice kod djece i mladih podršku pružaju brojni vrhunski sportaši, sportski dužnosnici i mnogi iz političkog i društvenog života.
18.00 RIVA- Revijalni šahovski turnir u sklopu zatvaranja 27. sezone Sportskih igara mladih.
Svjetski šahovski velemajstori predvođeni Arkadyjem Dvorkovichem, predsjednikom Svjetske šahovske organizacije igrat će revijalni šahovski turnir na splitskoj Rivi.
19.00 RIVA- Promotivni turnir u padelu
Nasser Al-Khelaifi, predsjednik i izvršni direktor Paris Saint Germaina, član izvršnog odbora UEFA-e i predsdjednik Premier Padela natjecat će se u društvu visokih sportskih dužnosnika na revijalnom turniru u padelu, najbrže rastućem svjetskom sportu.
21.00 PROKURATIVE
– Revijalna nogometna utakmica u sklopu zatvaranja 27. sezone Sportskih igara mladih
Prokurative, mediteranski trg iz 19 stoljeća postat će nogometni teren, a u sklipu Sporskih igara mladin će se održati All-Star nogometna utakmica. Predstavnici UEFA-e, ambasadori SIM-a, svjetske nogometne zvijezde i prijatelji Igara – Aleksander Čeferin, Nasser Al-Khelaifi, Luis Figo, Predrag Mijatović, Zvonimir Boban, Nemanja Vidić, Gaizka Mendieta, Christian Karembeu, Esteban Camblasso, Javier Zanetti, Robert Carlos, Arkadiy Dvorkovich, Darijo Srna, Aljoša Asanović, Mehmed Baždarević, Mario Stanić i mnogi drugi, protiv reprezentacije mladih SIM-ovaca.