Pala je Francuska, Modrić zabio, obrana odigrala maestralno!

Hrvatska je prvi put u povijesti pobijedila Francuze

Došao je taj dan, Hrvatska je slavila protiv Francuske u desetoj međusobnoj utakmici! Na Stade de Franceu gol za pobjedu 1:0  postigao je kapetan Luka Modrić već u petoj minuti, do kraja utakmice naši su herojski izdržali sve napade domaćih i došli do velike pobjede. Nisu Francuzi imali previše prilika, dobro je branio Ivušić, odlični su bili Erlić i Šutalo, zapravo cijela momčad Zlatka Dalića odigrala je izuzetnu utakmicu.

Bolji početak utakmice Hrvatska nije mogla poželjeti, dugi napad naših u trećoj minuti rezultirao je kornerom. Nakon ubačaja pred vrata na travnjak je pao Budimir, uhvatio se za tetivu nakon duela s Konateom. Pohitao je Benzema u kontru, ali sudac Grinfeld je pokazao na bijelu točku. Nije odmah bilo jasno o kakvom se prekršaju radi, situaciju je pregledavao VAR pa se na snimci vidjelo kako je Konate nagazio Budimira. Kazneni udarac izveo je Luka Modrić, Maignan je dodirnuo loptu, ali završila je mreži za vodstvo Hrvatske.

Odmah je Francuska jurnula po izjednačenje, u sedmoj minuti Mbappe je potegnuo volej iz koljena s 16 metara, sigurno je loptu uhvatio Ivušić. Potom se igralo na način da bi jedni i drugi dobro čuvali posjed, neugodni Mbappe je hitrinom dizao navijače na noge, imao slab pokušaj koji je završio u bloku Erlića. Uzvratila je Hrvatska točno nakon 15  minuta, Budimir je pobjegao iza leđa obrani, Maignan je izašao s vrata i nakratko odbio loptu, čini se prije nego je pokupio našeg napadača. Izašao je Maignan iz kaznenog prostora, bio je tu Brekalo koji je iznudio prekršaj vratara domaćih, ali kasniji ubačaj Modrića nije donio opasnost za Francusku.

Ušlo se potom u dio utakmice u kojem je Francuska imala jalov posjed lopte, naši su se organizirano branili i nisu dopuštali domaćima da uđu unutar 16 metara. U 28. minuti lopta se u gužvi na 25 metara od naših vrata odbila do Nkunkua koji je odmah iskušao udarac, snažno, ali neprecizno.

Kad bi Hrvatska uzela loptu znala ju je zadržati po nekoliko minuta, mirno u posjedu od zadnje linije preko sredine terena. Takav ritam je odgovarao našima, vrijeme je prolazilo, a Francuzi su bili sasvim nemoćni. U 39. minuti Hrvatska je iz dugog posjeda zaprijetila, nakon duge lopte Modrića za Juranovića koji je odmah produžio za Budimira, njegov pokušaj u korner je odbio Kimpembe

Sve do sudačke nadoknade prvog dijela lako su naši kontrolirali utakmicu, onda se zaigrao Brozović pa poslao tešku loptu za Modrića koji nije uspio zadržati posjed. Izborili su Francuzi korner nakon kojeg je udarac Dignea blokom u korner odbio Stanišić, potom je iz novog prekida Dignea blokirao Budimir, a treći uzastopni korner domaćih završio je na glavi Nkunkua koji je poslao loptu visoko preko vrata. Mogla je Hrvatska i bez tog završnog pritiska Francuza, ali svejedno se uspješno obranila te s vodstvom otišla na poluvrijeme.

Na poluvremenu je Didier Deschamps napravio dvije promjene, Pavard i Tchouameni su ušli umjesto Koundea i Kamare. Stisnuli su odmah domaći, što se moglo i očekivati, Ivušić je sigurno uhvatio dalekometni pokušaj Tchouamenija u 48. minuti, a odmah na drugoj strani Budimir je bio u malom zaleđu nakon dobrog dodavanja Kovačića. U 54. minuti prvi put smo vidjeli Benzemu u akciji na rubu kaznenog prostora, malo se zaigrao pa su naši očistili opasnost. Mbappe je promijenio stranu, otišao na desno i u 55. minuti opalio s 25 metara, loptu je malo dodirnuo Ivušić, spasio pogodak, ali suci nisu pokazali na korner.

Malo su potom naši smirili loptu, u 58. minuti mogli i do drugog gola nakon pogreške Pavarda koji je loše vraćao loptu Maignanu pa je Brekalo ostao sam na trenutak. Htio je uposliti Pašalića ispred kojeg je na loptu uklizao Tchouameni i spriječio udarac igrača Atalante.

Opasno je bilo u 61. minuti, Nkunku je dobio loptu na 20 metara i vidio utrčavanje u prostor Mbappea kojeg je dobro pratio Šutalo. Mlak udarac s osam metara iskosa nogom je odbio Ivušić, dobro izašao s vrata i skratio kut, bila je to najbolja prilika Francuza do tog trenutka utakmice.

Prvu zamjenu Dalić je napravio u 65. minuti, vrijedni Pašalić je preselio na klupu, ušao je Lovro Majer koji igra u Francuskoj za Rennes. Uskoro je Majer bio u obrambenoj akciji, pratio je Dignea koji je ispred njega pao u kaznenom prostoru tražeći penal, ali sudac Grinfeld je samo odmahnuo rukom i bio u pravu.

Pritisak Francuza bio je jači nego u prvom poluvremenu, nisu naši više mogli zadržati loptu u posjedu, ali su se i dalje dobro branili. A čim su malo došli do daha uspjeli su složiti dobru napadačku akciju, u 72. minuti Brekalo je dobio loptu na lijevoj strani i okomito napao Pavarda, potom dodao za sasvim samog Majera koji je s 13 metara snažno opalio, a Maignan morao odbiti loptu na stranu.

Trajao je pritisak domaćih, jasno da se kod naših reprezentativaca morao osjetiti umor, ali vrijeme je prolazilo bez većih prilika za Francuze. Umrtvili su naši igru kad je god bilo moguće, držali loptu i opet solidno zaprijetili u 88. minuti kada je nakon duge akcije Vlašić dobio loptu na rubu kaznenog prostora pa gađao bliži kut, ali obranio je sigurno Maignan. S loptom u nogama Hrvatske ušlo se u sudačku nadoknadu od četiri minute, mladi Luka Sučić je dugo čekao na zamjenu i ušao na kraju 91. minute umjesto Kovačića. Prepustili smo potom loptu Francuzima, nakon minutu je uzela da bi Stanišić pogriješio i dao mini-priliku domaćima. Benzema je imao loptu na 20 metara, dobro je zatvoren pa je tražio Griezmanna koji nije primio loptu. Ostala je minuta do kraja, nije moglo bez drame, u 94. minuti Šutalo je u skoku zahvatio loptu ispred Benzeme, išla je prema vratima, ali Ivušić je sjajno obranio pobjedu Hrvatske. Imali su Francuzi još jedan ubačaj, Konate je glavom posalo loptu daleko od vrata, a Grinfeld je potom svirao kraj susreta na Stade de Franceu.

Liga nacija 4. kolo
Francuska – Hrvatska 0:1

Pariz, Stade de France. Gledatelja: 78000
Sudac: Orel Grinfeld (Izrael)
Strijelci: 0:1 Modrić (5'-11 m)

FRANCUSKA (4-3-3): Maignan – Koundé (46' Pavard), Konaté, Kimpembe, Digne – Kamara (46' Tchouameni), Guendouzi (80' Griezmann), Rabiot – Nkunku (73' Coman) ,  Mbappé, Benzema

HRVATSKA (4-3-3): Ivušić - Stanišić, Erlić, Šutalo, Juranović - Brozović, Modrić, Kovačić (90' Sučić) – Pašalić (65' Majer), Brekalo (73' Vlašić), Budimir (73' Kramarić)

hr Mon Jun 13 2022 22:47:23 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Nekadašnji igrač Hajduka iz Junaka prešao u Hrvace

Krilni napadač želio je igrati u većem rangu
Robert Jandrek koji je svojevremeno bio talent Hajduka blizu statusa prvotimca, prešao je iz Junaka u Hrvace. Dvadesetšestogodišnji krilni napadač, igrat će tako u Drugoj jedinstvenoj nogometnoj ligi, odnosno trećem rangu, u redovima kluba iz Cetinske krajine koji je najbolje rangiran. Promijenio je Jandrek, koji je bio uvjerljivo najbolji igrač Junaka, dosta klubova, a sad nije otišao daleko od kuće i igrat te umjesto u četvrtom - u trećem razredu hrvatskog nogometa.
hr Sat Jul 02 2022 16:41:19 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Bez pobjede u četiri utakmice Hajduk se vraća s priprema iz Austrije

Danas su s Kisvardom odigrali 1:1

Hajduk je u zadnjoj utakmici na pripremama u Austriji odigrao 1:1 s mađarskim prvoligašem Kisvardom na terenu u Bad Blumauu. Mađari su bili bolji u prvih 45 minuta kada su poveli preko napadača iz BiH Jasmina Mešanovića, Bijeli su izjednačili početkom nastavka golom Alexandera Kačaniklića, a u završnici utakmice Grk Dimitrios Diamantakos nije iskoristio kazneni udarac kojeg je izborio mladi Letaj.

Igrači koji su počeli utakmicu s Gentom danas su odmarali, a od prve minute protiv Kisvarde krenuli su Dimitrov, Simić, Vuković, Biuk, i Mlakar koji su protiv Genta ušli s klupe. Susret na terenu u Bad Blumauu počeo je obostrano oprezno, Mađari su tek stigli na pripreme pa im je ovo bila prva utakmica u Austriji. Polovica prvog dijela protekla je bez prilika, a onda je Kisvarda preuzela konce igre. Poveli su Mađari u 29. minuti preko iskusnog Jasmina Mešanovića, imali su dosta prostora u napadu nakon što je na sredini terena loptu izgubio Dimitrov. Prvi pokušaj igrača Kisvarde blokirao je Simić, ali lopta je pala pred noge Mešanovića koji je lako svladao Subašića. Mogli su Mađari do poluvremena imati veću prednost, u tri je akcije bio Driton Camaj. U 34. minuti snažnim je udarcem zatresao gredu, potom je u 37. izašao sam na Subašića, ali Hajdukov veteran je dobro ušao u šut, a u 38. minuti novi udarac Camaja prošao je blizu vratnice.

Na poluvremenu je Valdas Dambrauskas napravio nekoliko promjena, ušli su među ostalima Diamantakos i Kačaniklić koji je uskoro izjednačio rezultat. S desne strane oštru je loptu na prvu vratnicu poslao Lovrencsics, Šveđanin je postavio nogu i pogodio bliži kut. Bili su hajdukovci malo aktivniji u tim trenucima, bolji nego u prvih 45 minuta, a do 62. minute na terenu su ušli svi igrači s klupe. Jedini koji je ostao na travnjaku cijelu utakmicu bio je Jani Atanasov. Mijenjali su i Mađari pa se ritam utakmice malo razbio, Hajduk je na terenu imao kombinaciju mladih juniora i iskusnih stranaca i svi su se trudili ostaviti dobar dojam. Imala je Kisvarda dvije dobre prilike u zadnjih 15 minuta, ali daleko najbolju imao je Hajduk. U 87. minuti je najprije Edouk uz malo sreće došao do lopte, ali vratar Mađara je ušao u udarac. Lopta se odbila na lijevu stranu pa je do nje došao Elvis Letaj, ušao u kazneni prostor gdje je srušen pa je sudac pokazao na bijelu točku. Loptu su pohitala uzeti četiri Hajdukova stranca, Diamantakos, Eduok, Kačaniklić i Atanasov, na kraju ju je uzeo grčki napadač. Možda bi bilo bolje da nije jer je uputio slab, ležeran udarac kojeg je vratar Odincov lako obranio pa Hajduk nije došao do pobjede na pripremama u Austriji. Danas se Bijeli vraćaju u Split, od ponedjeljka kreće „akcija Superkup“.

Bad Blumau,, prijateljska utakmica

Kisvarda – Hajduk   1:1   (Mešanović 29'; Kačaniklić 50')

KISVÁRDA: Odincov - Peteleu, Kravcsenko, Varjanin, Leoni - Karabeljov, Melnik - Navrátil, Makowski, Camaj - Mesanovic

HAJDUK: Subašić - Lovrencsics, Simić, Dimitrov, Čolina - Atanasov, Vuković, Ćubelić - Mlakar, Šarić, Biuk
Još su igrali: Sentić, Kačaniklić, Eduok, Brajković, Krolo, Letaj, Diamantakos, Prpić, Jurić Petrašilo, Zulić

hr Sat Jul 02 2022 12:31:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Francuzi tvrde da Igor Tudor u ponedjeljak preuzima Marseille

Splićanin je osvanuo na naslovnici današnjeg izdanja L'Equipea

Sve je izglednije da će Igor Tudor trenersku karijeru nastaviti u Olympique Marseilleu, ako je vjerovati napisima uglednog francuskog L'Equipea. Hrvatski trener jutros je osvanuo na naslovnici tog dnevnika u kojem se ističe da je 44-godišnji Splićanin prva želja mladog i ambicioznog predsjednika OM-a Pabla Longorije.

Francuzi Tudora predstavljaju kao nekadašnjeg reprezentativca Hrvatske, trenera iza kojeg je uspješna sezona u Hellas Veroni te uloga asistenta u Juventusu, a dodaju kako nema trenerskog iskustva u Ligi prvaka u kojem će Olympique igrati sljedeće sezone. Međutim, prvi je izbor predsjednika Longorije, 36-godišnjeg Španjolca koji je prije nekoliko godina bio glavni skaut Juventusa pa dobro poznaje Tudorove kvalitete. Ne bude li nekih iznenađenja nekadašnji trener Hajduka, PAOK-a, Udinesea, Karabukspora, Galatasaraya, Udinesea i Verone te pomoćnik Andrei Pirlu u Juventusu će u ponedjeljak postati trener velikog kluba s juga Francuske.

hr Sat Jul 02 2022 10:05:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Igor Tudor kandidat za trenera Olympique Marseillea

Hrvatski trener mogao bi naslijediti Argentinca Jorgea Sampaolija
Francuski velikan Olympique Marseille u potrazi je za novim trenerom nakon što je jutros potvrdio sporazuman raskid s energičnim Argentincem Jorgeom Sampaolijem.

Odmah su kroz specijalizirane kanale za “mercato” u eter puštena imena potencijalnih nasljednika 62-godišnjeg Sampaolija, a čini da se da na listi želja kluba s Veledromea visoko kotira hrvatski trener Igor Tudor.

Analitičari i stručnjaci koji se bave transferima, talijanski novinari Fabrizio Romano i Matteo Morretto objavili su kako je Olympique već stupio u kontakt s Tudorom te 44-godišnjeg Splićanina smatraju glavnim kandidatom za klupu kluba s juga Francuske.

Tudor je prošle sezone uspješno vodio Hellas Veronu s kojom nije dogovorio daljnju suradnju pa je slobodan na tržištu. Olympique Marseilleu je trener potreban što skorije nakon iznenađujućeg rastanka sa Sampaolijem s kojim su lani osvojili drugo mjesto u prvenstvu o osigurali plasman u Ligu prvaka.
hr Fri Jul 01 2022 17:10:23 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.