Marin Ljubičić u debiju za LASK postigao tri gola

Trebalo mu je 12 minuta
Marin Ljubičić prije 15 dana otišao je iz Hajduka na posudbu u austrijski LASK iz Linza.

Samo četiri dana kasnije trebalo mu je 12 minuta da zabije rumunjskom Rapidu u prijateljskoj utakmici. Danas je u pretkolu austrijskog kupa imao službeni debi te je u razmaku od 12 minuta postigao tri gola (44′, 54′, 56′).

LASK je gostovao kod niželigaša Schwaza pa iako su gubili od 1. minute, upisali su uvjerljivu pobjedu 9:1.

hr Sat Jul 16 2022 20:36:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Novi kiks Osijeka, Varaždin nosi bod iz Gradskog vrta

Utakmicu je obilježila teška ozljeda kapetana Varaždina
Osijek i Varaždin remizirali su 2:2 u utakmici 5. kola SuperSport HNL-a. Dva puta su domaći vodili golovima Jugovića i Beljo, a za Varaždin Brodić i Perić. Osijeku je ovo treća uzastopna utakmica bez pobjede, a i ovaj put su bili u podređenom položaju jer su gosti ostavili bolji dojam.

Utakmicu je obilježila teška ozljeda igrača Varaždina, Igora Postonjskog. U 24. minuti Mijo Caktaš startao je na Postonjskog, koji je u jecajući u bolovima ostao ležati na travnjaku. Odmah su utrčali liječnici Varaždina, a kasnije je utvrđeno kako mu je pukla fibula.

hr Sun Aug 14 2022 21:43:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Slavlje Croatije u Dugopolju, Solin nosi bod s gostovanja

Odigrano je pet utakmica 1. kola Prve nogometne lige

Na otvaranju sezone vrijednu pobjedu na gostovanju kod Dugopolja ostvarila je Croatia.

Zmijavčani su šokirali domaći sastav i već u prvoj minuti poveli na SC Hrvatski vitezovi. Pogodio je Mijo Šabić, a pobjedu je potvrdio Luka Marković u sudačkoj nadoknadi prvog dijela. Gosti su već do 31. minuti promijenili dva igrača zbog ozljeda, dok je domaći trener Žuljević nezadovoljan igrom svojih igrača na poluvremenu u svlačionici ostavio čak trojicu igrača. Na utakmici je bio i predsjednik HNS-a, Marijan Kustić.

Dugopolje: Silić, Kurtović, Čerina, Glavović (od 46′ Kovačević), Mekić (od 46′ Mikulić), Rodić, Zovkić (od 46′ Torres), Balić (od 63′ Ljubičić), Bašić, Tešija (od 74′ Đukić), Mlinarić

Croatia: Gudelj, Bekavac (od 32′ Bošnjak), Šalinović, Brkić, Šuto (od 7′ Bushaj, od 60′ Bagadur), Gadže, Šabić, Marković (od 60′ Karoglan), Tipurić, Majić (od 60′ Jonjić), Todorić

Na Krimeji je prvi do prednosti došao Orijent, Tadejević je pogodio već u 5. minuti susreta za momčad Jure Srzića, a izjednačio je Domagoj Topić u 81. minuti.

Solin: A. Topić, Tomić (od 77. D. Topić), Pekić, Kušeta, Chinedu (od 73′ Klarić), Puljić, Maganjić (od 86′ Džaja), Markota, Ninčević, Mamić (od 46′ Nimeli), Novak-Stanko.

hr Sat Aug 13 2022 20:40:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Gorica svladala Lokomotivu, Kalik iz jedanaesteraca inicirao preokret

Gorica preokrenula utakmicu u šest minuta za prvu pobjedu
U drugoj utakmici 5. kola SuperSport HNL-a, uvertiri u sudar Dinama i Hajduka, Gorica je na svom stadionu svladala Lokomotivu s 3:2.

Gosti su poveli u 9. minuti kad je pogodak postigao Jakov Vasilj. U 60. je krenuo preokret Gorice, s bijele točke je izjednačio Anthony Kalik, igrač kojega bi rado vidjeli ponovo u Hajduku, ali predsjednik Gorice Nenad Črnko je odbio prvu ponudu.

U 66. minuti je Toni Fruk zabio za 2:1, a na 3:1 je povećao Brazilac Caio da Cruz u 79. minuti. Lokomotiva je smanjila preko Albanca Indrita Tucija u 84. minuti i tih 3:2 je ostalo do kraja.

Lokomotiva ima 6 bodova iz 5 utakmica, dok Gorica sada ima 5 bodova iz 4 utakmice.
hr Sat Aug 13 2022 20:35:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Šibenik - Istra 1961 0:0, treći remi Šibenčana s istim rezultatom

Obje momčadi su tek po jednom uputile udarac u okvir gola

Šibenik i Istra 1961 su odigrali 0:0 u prvoj utakmici 5. kola Supersport HNL-a na stadionu Šubićevac. Bio je to ogled bez puno boje i mirisa, statistički su obje momčadi uputile tek po jedan udarac u okvir gola. Šibeniku je to već treći remi u ovoj sezoni i svaki put je bilo 0:0, prethodno u Velikoj Gorici i Koprivnici.

ŠIBENIK: Rogić - Perić, M.Matić, Mesa (od 85. Mina) - Špeljak (od 46. Dolček), Salomon, B.Matić, Arai - Ćurić (od 63. Delić), Kreković (od 46. Čanadi) – Čop.

ISTRA 1961: Majkić - Hujber, Marešić, Perković, Marin - Duvnjak (od 43. Petrusenko), Mlinar (od 63. Mumba), Caseres - Kadušić, Bakrar, Petković (od 85. Erceg).

hr Fri Aug 12 2022 22:04:19 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.