Plenković: Mihanović glavna meta u kampanji, Puljak neka bude ponosan na antisemita koji mu je zamjenik
– Glavna tema naših razgovora bio je osvrt na rezultate izbora. Jedinstven je stav da je ovo pobjeda HDZ-a, ostvarili smo premoćnu poziciju”, rekao je Plenković na početku. “U Varaždinskoj i Bjelovarsko-bilogorskoj županiji ostvarili smo značajne iskorake. Ukupno smo zadovoljni. Bilo je rezultata koji nisu u skladu s našim očekivanjima, onaj u Splitu i Šibensko-kninskoj županiji, ali ne možemo pobjeđivati baš svugdje. Izvući ćemo pouke, podnijeti izvješća…”, dodao je.
Vice Mihanović i Davor Filipović bili su glavne mete u kampanji, to je vrsta agresije koja je utjecala na rezultate. Mihanović je bio sve bolji u sučeljavanjima, Puljak se vrtio oko tri točke, šuplja priča, ali on neka bude ponosan na antisemita koji mu je zamjenik i neka se pere od toga iduće četiri godine”, istaknuo je.
Što se tiče mjesta u kojima je HDZ izgubio, Plenković je rekao da neće biti sankcija, već prema statutu slijede unutarstranački izbori.
Govoreći o Mihanoviću rekao je: “Mislim da je opterećeniji Puljak. On si je uprtio na pleća Ivoševića, za kojeg nisam ni znao da postoji, i sad ga nosi. Ako ne da odmah ostavku, nosit će ga 4 godine. Udruge poput novinarskog društva bi trebale graknuti na Puljka što ima antisemita za zamjenika, kako ga možeš nositi sa sobom, slikati se s njim…”


