Sve se vraća sve se plaća?: Samsungove baterije s Noteova 7 zapalile tvornicu koja ih je proizvodila

Piše:

Sjećate se Samsungovih “eksplodirajućih mobitela”? Iako su povučeni s tržišta, Galaxy Note 7 i dalje rade probleme. Njihove odbačene baterije, koje su bile glavni uzrok problema na mobitelima, uzrokovale su u srijedu, 8.veljače požar u tvornici Samsung SDI u kineskom gradu Tianjinu.

U tvornicu koja je proizvodila baterije za Note 7 poslano je 110 vatrogasaca u 19 vozila. Vatra je zahvatila pogon za preradu otpada u kojemu su bile i opasne baterije, prenosi Guardian.

Požar je ugašen, a ni ovaj incident neće naštetiti odnosima Samsunga i njegove kineske tvornice koja će, unatoč problemima s Noteovima 7, isporučivati i baterije za nadolazeći Note 8. 

Galaxy Note 8 bit će ključan Samsungov adut u borbi s Appleom, ali i novim igračima poput Huaweija. Njegov izlazak na tržište očekuje se 21. travnja, a od novosti trebao bi imati skener rožnice i vodootporni dizajn.