HAJDUK – ŠAHTAR 1:1

Emir Sahiti zabio za vodstvo, Lassina Traore izjednačio

Hajduk je odigrao drugu pripremnu utakmicu u Sloveniji (ovoga puta u Kranju) i to protiv puno jačeg protivnika od Radomlja (izgubio 0:1), ukrajinskog velikana Šahtara i „podijelio bodove“ – 1:1. Bijele je u vodstvo doveo Emir Sahiti u 13. minuti nakon što je upalio presing. Capan je presjekao dodavanje na vrhu šesnaesterca, proigrao Livaju, a ovaj produžio za natrčalog Sahitija, koji je svladao Riznyka s desetak metara. U 28. minuti Šahtar (15 puta prvak Ukrajine, 14 puta osvajač Kupa, pobjednik Kupa UEFA 2009. godine) je izjednačio, iz slobodnog udarca je centrirao Kryskiv, u prazan prostor utrčao Lassina Traore i pogodio glavom pored Lučića. Hajdukovci su signalizirali zaleđe, uzalud.

Najveću priliku za Hajduk do kraja je imao Durdov, s desne strane je gađao suprotni kut i za malo promašio. Šahtar, bez šestorice reprezentativaca (Konoplja, Bondar, Matvijenko, Stepanenko, Sudakov i Zubkov), mogao je do gola pred kraj, ali Melnjak je stigao izbiti loptu s gol-crte kad je Kalinić već bio svladan. Ukrajinci su pokazivali da je lopta prošla gol-crtu, sudac nije reagirao.

Hajduk je igrao 4-3-3, prva postava sve do 66. minute, a u njoj za sada svoje mjesto drži Capan. Doduše, Krovinović se ozlijedio, pa je propustio ovaj susret.

Hajduk će odigrati još dvije utakmice prije povratka u Split, u utorak protiv ukrajinskog Ruha i u srijedu protiv Fenerbahčea u čijim je redovima još uvijek Edin Džeko.

HAJDUK: Lučić (od 66.Kalinić), Moufi (od 71. Hrgović), Uremović (od 66. Prpić), Šarlija (od 71. Elez), Diallo (od 66. Melnjak), Capan (od 66. Jurak), Kalik (od 71. Brajković), Sigur (od 71. Skoko), Pukštas (od 71. Šošić), Livaja (od 71. Antunović), Sahiti (od 66. Durdov).

ŠAHTAR: (1. poluvrijeme): Riznyk, Tobias, Nazaryna, Faryna, Azarov, Kryskiv, Šved, Bondarenko, Marlon, Kevin, Traore. (2. poluvrijeme): Fesjun, Kozik, Latsabidze, Oharkov, Pedrinho, Tsukanov, Hluščenko, Sihijev, Očeretko, Eguinaldo, Sikan.