Hrvatska pobijedila Bugarsku u otužnoj atmosferi na Maksimiru

U otužnoj maksimirskoj atmosferi Hrvatska je upisala vrlo uvjerljivu pobjedu protiv Bugarske

Hrvatska nogometna reprezentacija u subotu je u susretu pretposljednjeg kola skupine H kvalifikacija za Euro 2016.  na maksimirskom stadionu svladala Bugarsku sa 3-0 (2-0).

Tako je novi izbornik Ante Čačić pobjednički započeo svoj mandat. Utakmica se zbog kazne Uefe igrala bez gledatelja.

Hrvatska je povela iz prve akcije, već u 2. minuti. Modrić je odlično ubacio iza leđa bugarske obrane, a Perišić je pravovremeno utrčao i kroz noge vrataru Mitrevu zabio za 1-0.

"Vatreni" su do kraja poluvremena nastavili nizati prilike. U 6. minuti korner je izveo Rakitić, a Vida glavom spušta za Kalinića koji puca preko gola sa četiri metra.

Sedam minuta kasnije Srna je odigrao povratnu loptu za Rakitića, koji sa 14 metara puca preko gola. Kalinić je u 20. dobio odličnu loptu u prostor i pucao je sa ruba šesnaesterca, ali neprecizno. Par minuta kasnije opet je u prilici Kalinić. Kovačić je dugačkom loptom prebacio obranu Bugara, ali  vratar Mitrev istrčao je na vrijeme i u posljednji tren ispucao je loptu ispred Kalinića koji je bio u punom trku.

U 25. minuti odlična akcija Pjace i ModrićaPjaca se driblingom po desnoj strani riješio dvojice protivničkih igrača, odigrao je dupli pas sa Modrićem, ali Pjacin darac brani Mitrev, a odbijenu loptu Terziev je umalo pospremio u vlastitu mrežu, no na sreću Bugara vratnica ju je zaustavila.

U 29. minuti Perišić se probio po lijevom boku i ubacio u sredinu, ali atraktivan Kalinićev pokušaj petom promašuje vrata.

Činilo se da će prvo poluvrijeme završiti minimalnim vodstvom Hrvatske, ali u 42. minuti vidjeli smo lijepu akciju Rakitića i Kalinića, koju završava Rakitić preciznim udarcem sa 13 metara za 2-0.  Što se tiče Bugara, vrijedi spomenuti 12. minutu i odličan udarac Toneva sa 20 metara, ali Subašić je bio na mjestu.

U drugo poluvrijeme Hrvatska je krenula bez Modrića, koji je odlično razigravao u prvom dijelu. Umjesto njega ušao je Badelj. Iako je u drugom poluvremenu pao tempo, Hrvatska je imala prilike za povećati vodstvo, ali Kalinić nije imao sreće.

U 53. minuti Pivarić je ubacio u kazneni prostor, ali Kalinićev udarac glavom Mitrev uspijeva obraniti. Dvije minute kasnije akcija Pjace, Perišića i Kalinića, ali Kalinić puca pored gola. U 78. opet je Kalinić u prilici, ali Ivanov je uspio blokirati njegov udarac.

I napokon u 81. minuti Kalinić je nagrađen za dobru igru i požrtvovnost. Perišić je ubacio na drugu statitvu, a Kalinić je iz neposredne blizine pogodio za 3-0.

Nažalost, Duje Čop, koji je ušao u drugom poluvremenu, zbog neopreznog starta dobio je u 89. minuti crveni karton.

HRVATSKA: Subašić, Srna, Ćorluka, Vida, Pivarić, Modrić (Badelj, 46), Kovačić, Rakitić, Perišić, Pjaca (Duje Čop, 60), Kalinić (Kramarić, 86).

BUGARSKA: Mitrev, Strahil Popov, A. Aleksandrov, Terziev (Ivo Ivanov, 46), Milanov, Slavčev, Nedelev (Georgi Milanov, 46), Zlatinski, Ivelin Popov  (Mihail Aleksandrov, 71), Tonev, Rangelov.

STRIJELCI: 1-0 Perišić (2), 2-0 Rakitić (42), 3-0 Kalinić (81).

CRVENI KARTON: Duje Čop (89).

SUDAC: Artur Dias (Portugal)

hr Sat Oct 10 2015 22:43:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Atletico Madrid se oprostio od Šime Vrsaljka, Vatreni nastavlja karijeru u Grčkoj

Iskusni desni bek mogao bi postati igrač Olympiacosa

Španjolski velikan Atletico Madrid službeno je potvrdio da hrvatski reprezentativac Šime Vrsaljko odlazi iz kluba nakon isteka ugovora. Klub iz španjolske prijestolnice se od 30-godišnjeg Zadranina oprostio biranim riječima na svojim društvenim mrežama, zahvalio mu se na radu, profesionalnost i energiji s kojom je nosio crveno-bijeli dres.

Vrsaljko je u Atletico došao 2016. godine iz talijanskog Sassuoloa, bio na posudbi u Interu te ranije igrao za Genou i Dinamo. Osvojio je prvenstvo Španjolske u sezoni 2020/2021 i Europsku ligu u sezoni 2017/2018, a ukupno je za Atletico Madrid odigrao 99 utakmica. Bilo bi ih sigurno puno više da nije imao problema s ozljedama, španjolski mediji danas su posebno istaknuli njegovu požrtvovnost i odanost klubu iz Madrida.

Zadranin odlazi iz Španjolske, ali po svemu sudeći neće mijenjati klupske boje, izvjesno je da će potpisati  ugovor za grčki Olympiacos. Tamo će pokušati uhvatiti formu i kontinuitet igara kako bi osigurao mjesto u reprezentaciji Hrvatske koja će nastupiti na Svjetskom prvenstvu u Katru. Vrsaljko je do sada 52 puta nosio najdraži dres, s Hrvatskom je osvojio srebro u Rusiji i jedan je od igrača koji će vječno ostati upisani u povijest hrvatskog nogometa.

hr Thu Jun 30 2022 19:43:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Šibenčani odigrali nulu s Olimpijom, Dolček zaradio crveni karton

U drugoj prijateljskoj utakmici u Sloveniji Narančasti su remizirali s klubom iz Ljubljane

Nogometaši Šibenika odigrali su 0:0 s ljubljanskom Olimpijom u drugoj prijateljskoj utakmici na pripremama u Sloveniji. Susret je odigran na igralištu NK Lešće u blizini Bleda, tijekom 90 minuta nije bilo previše prilika mada su Ljubljančani bili nešto aktivniji tijekom većeg dijela utakmice. Jedini događaj vrijedan spomena je izravni crveni karton za Ivana Dolčeka dvadesetak minuta prije kraja, nervozno je reagirao u jednom duelu na sredini terena i namjerno udario suparnika pa je morao iz igre.

Trener Šibenika Damir Čanadi je koristio velik broj igrača, a među Narančastima se pojavilo jedno novo ime, napadač Darijo Pecirep. Riječ je o iskusnom 30-godišnjaku koji je  posljednje tri sezone igrao za Austriju Klagenfurt s kojom mu je upravo istekao ugovor. Rodom je iz Kiseljaka u kojem je počeo karijeru te još 2010. godine otišao u LASK te čitavu karijeru igrao u Austriji.

hr Thu Jun 30 2022 19:21:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Ivan Brnić se brzo pokazao u Mariboru, zabio dva gola na pripremama slovenskog prvaka

Bivši igrač Dugopolja i Hajduka odlično je počeo u novom klubu

Sezona još nije ni počela, a već se može naslutiti da je Ivan Brnić dobro odabrao klub u kojem će nastaviti karijeru. Dojučerašnji igrač Dugopolja, a prije toga Hajduka je bljesnuo na pripremama slovenskog prvaka Maribora, postigao je dva gola u četiri utakmice, a sve četiri je započeo u početnoj postavi.

Prvi gol postigao je u remiju 2:2 protiv Spartaka iz Trnave, strijelac za Maribor u toj utakmici bio je i Roko Baturina. Drugi gol 20-godišnji Brnić zabio je jučer protiv Partizanija iz Tirane, u 50. minuti je s ruba kaznenog prostora pogodio za 1:1 što je bio konačni rezultat generalne probe Maribora za novu sezonu.

Slovenski prvaci prvu službenu utakmicu igraju 6. srpnja na svom Ljudskom vrtu u 1. kolu kvalifikacija za Ligu prvaka, njihov protivnik je prvak Bjelorusije Šahtjor Soligorsk. Brnić bi se po prikazanom na pripremama mogao naći u početnoj postavi Maribora s kojim je nedavno potpisao trogodišnji ugovor nakon odličnih igara za Dugopolje u 2. HNL prošle sezone.

hr Thu Jun 30 2022 19:06:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Šibenik danas protiv Olimpije, stiže napadač iz Kameruna

Narančasti nastavljaju pripreme u Sloveniji
Nogometaši Šibenika danas igraju drugu prijateljsku utakmicu na pripremama u Sloveniji, protivnik im je ljubljanska Olimpija, a susret će se odigrati na Bledu umjesto na stadionu Stožice u Ljubljani kako je prvotno planirano. Početak je zakazan u 16 sati, trener Damir Čanadi dat će priliku većini igrača, vjerojatno će nešto minuta odigrati Duje Čop, najzvučnije pojačanje Šibenčana.

Klub sa Šubićevca još je vrlo aktivan na nogometnom tržištu, novi igrač koji bi mogao pojačati konkurenciju zove se Leonel Wamba Djouffo, napadač iz Kameruna rođen 1. rujna 2002. godine. Njegov aktualni klub je Spartaks Jurmala iz Latvije, prošle je godine bio najbolji strijelac latvijske prve lige s 14 golova u 24 utakmice. Nogomet se u Latviji igra od ožujka do studenog, a baš u studenom 2021. Wamba bilježi svoj zadnji službeni nastup za Spartaks. U tekućoj sezoni koja je započela u ožujku još niti jednom nije zaigrao za Spartaks iz Jurmale, trenutno pretposljednju momčad lige.

Moguće je da će uskoro doći na Šubićevac, sportski direktor Šibenika Dario Dabac radi na dovođenju napadača koji je igrao i za U17 reprezentaciju Kameruna.

hr Thu Jun 30 2022 09:08:12 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.