Bezuspješno prepoznavanje: U moru kod Biševa pronađeno tijelo ronioca, još se ne zna je li riječ o Anti Simonelliju

Piše:

NAJNOVIJE

Još nema službene potvrde identiteta pronađenog tijela ronioca. Uslijed duge izloženosti morskoj vodi, tijelo nije mogla prepoznati Jasmina Gordić Simonelli pa će prema našim informacijama idući korak biti slanje tkiva na DNK analizu. 

RANIJE OBJAVLJENO 

U utorak je u moru kod Biševa pronađeno beživotno tijelo muškarca!  

Kako neslužbeno doznajemo, muškarac je pronađen u ronilačkom odijelu pa se sumnja kako je riječ o nestalom 42-godišnjem Anti Simonelliju za kojim se tragalo tjedan dana, a koji je nestao u viškom akvatoriju. 

Beživotno tijelo uočili su francuski nautičari, te odmah obavijestili policiju. Po nalogu Županijskog državnog odvjetništva tijelo će se prevesti na Odjel patologije splitskog KBC na Firulama gdje će se utvrditi identitet ronioca, kao i uzrok smrti. Na prepoznavanje će tijekom popodneva stići supruga nestalog Ante, Jasmina Gordić Simonelli.

Podsjetimo kako je iskusni ronioc Ante Simonelli (42) nestao prošlog utorka nakon što je sa suprugom Jasminom došao do otočića Budikovac odakle je gumenjakom produžio u smjeru Korčule. Trebao se vratiti za par sati, a kako nije, oko 19 sati supruga je alarmirala sve službe koje su se dale u potragu i pronašla Antin gumenjak, kod rta Stončica, pet nautičkih milja istočno od Visa. Potom je u nedjelju, nedaleko tog istog mjesta, pronađena i puška za podvodni ribolov na koju je bila montirana mala kamera kojom je navodno snimljen posljednji Antin zaron, te na 30 metara dubine ulov kirnje, ribe koja može narasti do metra i težiti između 10 i 15 kilograma.

Ante Simonelli ronjenjem se bavio gotovo 30 godina, na mjestu gdje je išao onog dana kad je nestao ronio je bezbroj puta, a obdukcija će otkriti razlog zbog kojeg je izgubio život u moru kojeg je toliko volio.