Gotovo je: Nenad Bjelica više nije trener NK Osijeka!

Iz kluba su se oglasili službenim priopćenjem
Unatoč jučerašnjoj pobjedi nad Hajdukom u Gradskom vrtu, danas je stigla službena potvrda kluba kako Nenad Bjelica više nije trener ni sportski direktor NK Osijeka.

Priopćenje prenosimo u cijelosti:

Predsjednik Uprave Nogometnog kluba Osijek gospodin Ferenc Sakalj razriješio je gospodina Nenada Bjelicu dužnosti sportskog direktora i trenera Kluba.

Nogometni klub Osijek idućih će dana donijeti odluku o imenovanju novog trenera o čemu će pravovremeno obavijestiti javnost.

Nogometni klub Osijek zahvaljuje gospodinu Nenadu Bjelici na suradnji kroz protekle dvije godine

hr Mon Aug 29 2022 17:09:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Englezi lagano riješili Senegal i za polufinale se bore s Francuskom

Europski klasik na rasporedu je u subotu od 20 sati

Engleska  se uvjerljivom pobjedom protiv Senegala 3:0 plasirala u četvrtfinale Svjetskog prvenstva. Strijelci za Englesku bili su Henderson, Kane i Saka, a u četvrtfinalu ih čeka Francuska u subotu od 20 sati.

Englezi su od početka dominirali u posjedu, ali prve dvije prave prilike pripale su Senegalu. Sarr je u 28. minuti propustio veliku priliku, a prethodno je Dia pogodio Stonesa u ruku. Sudac je nakon pregleda snimke odlučio kako nema kaznenog udarca. Samo četiri minute kasnije, Dia je promašio još jednu veliku šansu, pucao je s desetak metara iskosa, ali Pickford je to obranio. Englezi su poveli u 39. minuti iz svoje prve prave akcije u kojoj je sudjelovalo čak sedam igrača. Bellingham je povratnom loptom pronašao Hendersona na desetak metara od gola, a veznjak Liverpoola je pogodio za vodstvo.  Samo dvije minute nakon toga, Kane je iz odlične pozicije pucao preko gola. Precizan je zato Kane bio u sudačkoj nadoknadi prvog dijela. Bellingham je oteo loptu na sredini terena, dodao do Fodena, koji pronalazi Harryja Kanea, a napadač Engleske zabija svoj prvi pogodak na Svjetskom prvenstvu.

Senegalci su na poluvremenu promijenili čak tri igrača, ali drugi dio protekao je bez većih uzbuđenja. Seneglaci bez snage da ozbiljno zaprijete Pickfordu, a Gordi Albion je zadovoljan sigurnim vodstvom. U 57. minuti Saka je zabio za 3:0 nakon asistencije Fodena, bila je to potvrda prolaza Engleza u četvrtfinale.

hr Sun Dec 04 2022 22:06:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Svjetski prvak Francuska se s 3:1 protiv Poljske prošetao u četvrtfinale SP-a

Dvostruki strijelac je bio Mbappe, prvi je zabio Giroud
Svjetski prvak Francuska igrat će u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva u Kataru nakon elegantnih 3:1 protiv Poljske na stadionu Al Thumama pred 40.989 gledatelja. U posljednjih osam Galski su pijetlovi došli zgodicima Oliviera Girouda u 44., te Kyliana Mbappea u 74. i prvoj minuti sudačke nadoknade. Još dublje u nadoknadi, u 99. minuti iz jedanaesterca je konačan rezultat postavio Robert Lewandowski.

Možda se ova utakmica mogla zakomplicirati za Francuze da su Poljaci u 38. minuti iskoristili svoje najveće prilike, Piotr Zielinski je s desetak metara raspalio po lopti, ali točno u vratara Huga Llorisa, pa je novi udarac s gol crte odbio Raphael Varane. Sve prije i poslije toga igrala je Francuska.

Giroud je u 29. minuti imao veliki promašaj s nekoliko metara, ali u 44. je dočekao sjajno dodavanje Mbappea, izbjegao zaleđe, te matirao Wojciecha Szczesnyja. Bio je to Giroudov 52. gol za Francusku čime je postao reprezentativni rekorder, jedan više od legendarnog Thierryja Henryja.

Raspoloženi Mbappe je u 74. fenomenalno okončao kontru koju su povukli Giroud i Ousmane Dembele, s 15-ak metara je pogodio u rašlje, a potom je za 3:0 dodao još jedan efektan gol, u suprotni gornji kut. Time je Mbappe stigao do već pet golova na ovom Svjetskom prvenstvu, ukupno devet sa svjetskih prvenstava s ona četiri u Rusiji prije četiri i pol godine.

Kad se već činilo da će biti kraj, Dayot Upamecano je igrao rukom, VAR je pozvao suca Valenzuelu na provjeru i on je pokazao na bijelu točku. Lloris je uspio obraniti penal Lewandowskom, ali je prerano napustio crtu i penal je ponovljen. Ovoga puta golgeter Poljske je prevario Llorisa za kakvu-takvu utjehu.

Francuska će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz dvoboja Engleska – Senegal.
hr Sun Dec 04 2022 18:08:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Dalić najavio Japan: "Ako će oni biti samuraji, mi nećemo biti lošiji"

Gvardiol ne mari za društvene mreže i nagli porast popularnosti
Kako je to već uobičajeno, pred utakmicu je novinarima uvijek na raspolaganju izbornik Zlatko Dalić, a uz sebe je ovaj put doveo novu zvijezdu hrvatskog nogometa Joška Gvardiola, od svih označenog kao ključnu kariku što je Hrvatska uspjela održati 0:0 protiv Belgije. Gvardiol je pred kraj utakmice briljantnim klizećim startom odnio loptu s noge Romeluu Lukakuu na vrhu peterca.

I inače je 20-godišnji igrač RB Leipziga odigrao utakmicu za anale, mnogi ga već proglašavaju najboljim obrambenim nogometašem na svijetu i kalkulira se koliku će odštetu dobiti njemački klub kad stignu „bogati udvarači“ s ponudama. Dojam je da bi malo tko ostao iznenađen kad bi taj transfer probio granicu od sto milijuna eura!

Lako ćemo mi za Gvardiolovu odštetu, nego što ćemo s Japanom? U ponedjeljak u 16 sati igra se utakmica osmine finala na stadionu Al Janoub. Hrvatska je u oba navrata kad je prošla skupinu bila uspješna i u prvoj utakmici nokaut faze: 1998. je eliminirala Rumunjsku, a 2018. je bila bolja od Danske. S druge strane, Japan je u čak tri navrata ispadao u osmini finala: 2002. od Turske, 2010. od Paragvaja i 2018. od Danske. Ta posljednja eliminacija im je jako teško pala, jer vodili su s 2:0, pa svejedno izgubili 2:3.

- Sutra će nam trebati maksimalno spremni igrači, nećemo ništa riskirati, a što se tiče Sose, pričekat ćemo današnji trening. Ako ne bude spreman, tražit ćemo drugo rješenje – rekao je Dalić u uvodu.

Borna Sosa je jučer trebao biti uz Josipa Juranovića na pressici, no mijenjao ga je Lovro Majer, jer se prvo spomenuti osjećao iscrpljen. Njegova alternacija na poziciji lijevog beka jest Borna Barišić.

Gvardiol je, pak, istakao ono što je očito.

- Za Japan smo sigurni da će se boriti do kraja i da neće odustati.

Tako su, uostalom, preokrenuli susrete protiv Njemačke i Španjolske, te završili kao prvi u skupini.

- Japan zaslužuje naš respekt, u skupini su pobijedili dva svjetska prvaka. Neka idu kao samuraji, to je njihovo pravo, ali nećemo ni mi biti lošiji što se tiče pristupa. Znamo s kim igramo i što želimo. Neka teren pokaže tko je bolji – poručio je Dalić.

Hrvatska ima broncu, ima srebro, hoće li na ovom prvenstvu treća biti sreća?

- Nitko sretniji od nas ako tako bude. Probat ćemo, ali to je težak posao. Imamo san, ja sam optimist. Jedna smo od rijetkih reprezentacija koja je skupinu prošla bez poraza. Imamo najmanje stanovnika i najmanja smo država od svih u osmini finala. Mala zemlja, a veliki snovi! Idemo korak po korak – naglasio je Dalić.

Potom je dodatno elaborirao „malu zemlju velikih snova“:

- Ovo što mi postižemo je svjetsko čudo. U kontinuitetu igramo dobro, plasirali smo se na sva velika natjecanja. Postali smo velesila koju svi moraju poštivati.
O Japanu nema tajni:

- Nema, slažem se s analizom Mihaela Mikića, koji je dugo igrao u Japanu, surađivao s njihovim izbornikom. Gledali smo ih, spremni smo na sve što mogu ponuditi. Čak i ako dođe do produžetaka i penala, bit ćemo spremni. Naravno, željeli bismo to riješiti ranije.

Novinare je zanimalo prati li Gvardiol porast popularnosti na društvenim mrežama:

- Ne obraćam previše pažnje na to. Fokusiran sam na nogomet. Ovo je Svjetsko prvenstvo i samo to me zanima. I kad sam slobodan, radije se družim s prijateljima, nego što posjećujem društvene mreže – gotovo je neugodno bilo Gvardiolu.

Što će biti ključno za pobjedu nad Japanom, bilo je pitanje za najmeritornijeg, izbornika?

- Po posjedu lopte su među najslabijima, čini mi se da su na 32 posto, ali zato su broj jedan u presingu i tranziciji. Naši igrači su upoznati da oni svoje kontre završavaju sa čak pet ili šest igrača. Ne znam, možda su se Nijemci i Španjolci osjetili sigurnima, pa se opustili. Mi se ne smijemo niti sekunde opustiti. Nakon izgubljene lopte treba odmah tražiti novi posjed ili napraviti prekršaj. Tako moramo igrati.

Luka Modrić je debitirao na svjetskim prvenstvima protiv Japana 2006. u Njemačkoj, u ovu utakmicu ulazi sa žutim kartonom i dobije li drugi, u slučaju pobjede propustio bi četvrtfinale.

Kako gleda Dalić na Modrića, je li mu ovo zadnje veliko natjecanje za Hrvatsku?

- Što god kažem o Luki, bit će malo. Ne vjerujem da mu je zadnje, ali pričati o pojedincima nije moj stil. Pričali smo o Gvardiolu, pričamo o Modriću, ali svi su oni Hrvatska.
hr Sun Dec 04 2022 13:26:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Argentina u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva

Australija je u posljednjoj minuti mogla do produžetaka
Argentina je u drugoj utakmici osmine finala Svjetskog prvenstva svladala Australiju 2:1. Strijelci za Gaučose bili su Messi u 35. minuti i Julian Alvarez u 57. minuti, a neizvjesnost u susret unio je autogol Enza Fernandeza u 77. minuti.
Očekivano, Argentina je od prve minute dominirala u posjedu, ali rijetko su dolazili u prilike. Jedini udarac u okvir gola bio je gol Messija u 35. minuti, kojemu je ovo bila 1000. utakmica u karijeri. Sličnu dominaciju u posjedu Argentinaca gledali smo i u drugom dijelu, a gol Alvareza u 57. minuti nakon velikog kiksa australskog golmana doveo ih je na korak od četvrtfinala. Nije Australija imala što čekati, krenuli su na sve ili ništa te su u 77. minuti došli do pogotka.

Udarac Goodwina s 25 metara u vlastitu mrežu skrenuo je Fernandez, a već u 81. miniti veliku priliku imao je Behich čiji je udarac pred golom blokiran u posljednji trenutak. Do kraja utakmice Lautaro je imao dvije fantastične prilike, ali najveću je imala Australija nekoliko sekundi prije kraja. Mladi Kuol je pucao sa 6 metara, a sjajna obrana golmana Martineza spasila je Argentinu.

U četvrtfinalu Svjetskog prvenstva 9. prosinca igrat će Argentina i Nizozemska koja je ranije danas svladala SAD.
hr Sat Dec 03 2022 22:15:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.