Odbijen zahtjev Brodosplita za predstečajem!

Piše:

Zbog pogreške odvjetnika, odbijen je zahtjev Brodosplita za predstečajem. Predsjednik Uprave Brodosplita Tomislav Debeljak kazao je kako će novi zahtjev poslati uskoro na Trgovački sud u Splitu.
Danas je, na tom sudu, sutkinja Ana Golub Gruić odbacila prijedlog i to zbog spora sa Solin brodogradnjom d.o.o. u stečaju od koje Debeljak traži više od petsto tisuća kuna plus kamate. Ovrha nije navedena u dokumentaciji.
U isto vrijeme, Brodosplit još čeka odgovor HBOR-a na zahtjev da mu se odobri kreditiranje kako bi izašao iz novčanih poteškoća, a ministar financija Zdravko Marić gostujući u Dnevniku Nove TV je rekao kako još uvijek očekuju da im Brodosplit odgovori na pitanja koja su im postavili da bi donijeli odluku. Sve potrebno će poslati, izjavio je Debeljak, a sve kako bi se brodogradnja očuvala i radnicima isplatile plaće.