Iva Bokanović nova predsjednica Zadra, ima veliko iskustvo iz Cibone

Iz košarke se prebacila u nogomet, a nije nepoznato lice u projektima vezanim uz zadarski sport i nogomet

Danas je na Stanovima održana Izborna Skupština na kojoj su članovi većinom glasova za predsjednicu izabrali Ivu Bokanović. Nakon što je dva puta zbog objektivnih okolnosti odgođen izbor, kako je javnost pravodobno obavještena, danas je HNK Zadar dobio osobu koja će preuzeti čelnu poziciju, javlja Dalmatinski nogomet.

Iva Bokanović je rođena u Zadru, gdje je završila osnovnu i srednju školu, iz našeg glavnog grada u svoj Zadar se vratila prošle godine. U Zagrebu je diplomirala na Kineziološkom fakultetu i postala magistrica sportskog menadžmenta. Cijeli život je u sportu, u ranoj dobi se aktivno bavila rukometom i danas ga igra rekreativno. Radila je i kao kondicijska trenerica i organizator sportskih natjecanja za Hrvatski školski sportski savez. Najviše uspjeha je imala kao voditeljica odjela za medije i komunikaciju u KK Cibona gdje se zadržala više od četiri godine. U Ciboni je stekla bogato iskustvo, brojna poznanstva i sudjelovala u velikom uspjehu, prva momčad je osvojila prvenstvo Hrvatske (2018./2019.), kadeti su u istoj sezoni podignuli pehar državnog prvaka, a juniori su uz državno prvenstvo osvojili i ABA ligu.

Iva Bokanović za Zadar nije nepoznato lice, posljednjih nekoliko mjeseci aktivno sudjeluje u projektu “Zadarska dica” koji se može pohvaliti uspješnim humanitarnim akcijama za udrugu “Cukriće” (prijateljska utakmica Zadar – Hajduk) i za oboljelu djevojčicu Petru Adžić (adventska kućica).

Pred novom predsjednicom su razgovori sa svim dionicima vezanim za Klub, nakon čega će se organizirati press konferencija za sve zainteresirane medije kako bi se ostvarilo inicijalno predstavljanje i upoznavanje.

hr Tue Jan 11 2022 20:54:05 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Vlado Balić: "Hajduk igra hrabro i ima znanje, Rijeka nema šanse u finalu Kupa!"

Nekadašnji vratar Bijelih branio je u posljednjem međusobnom finalu Rijeke i Hajduka iz 2005. godine

Hajduk i Rijeka su se posljednji put u finalu Kupa susreli sad već davne 2005. godine, trofej je tada pripao Riječanima koji su u dvije utakmice bili bolji od Splićana. Na Kantridi je bilo 2:1 za domaće, a Rijeka je slavila i na Poljudu s 1:0. Vrata Hajduka u tim je utakmicama čuvao Vladimir Balić, kasnije i trener vratar u omladinskoj školi Bijelih.

- Imali smo šansu osvojiti duplu krunu, imali smo aktivan rezultat iz Rijeke, ali nismo uspjeli u uzvratu. Danas se u finalu igra jedna utakmica, nema šansi za popravak, a nekako sam mišljenja da će Hajduk uzeti trofej, makar je Rijeka dosta uspješna u Kupu posljednjih godina. Vjerujem da će pred svojim navijačima Hajduk dominirati, sigurno odigrati bolje nego u posljednjoj međusobnoj utakmici odigranoj na Poljudu u veljači – odmah nam je Balić dao do znanja kako vjeruje da će Rabuzinovo sunce ostati na Poljudu.

Ligašku sezonu Rijeka je završila na četvrtom mjestu, Hajduk je nakon dugo godina osvojio drugo mjesto i mnogi ga smatraju favoritom u finalu u četvrtak.

- Hajduk je napravio veliki pomak ove sezone što se tiče momčadi, postigao je odličnu sinergiju momčadi i navijača što se najbolje vidjelo u derbiju protiv Dinama u Splitu kojeg je odlučio Nikola Kalinić. Stvorila se zajednička energija zbog koje je Hajduk slavio u tom susretu. Kada bi se to ponovilo opet u četvrtak, mislim da Rijeka ovdje na Poljudu neće imati šanse – jasan je Balić.

Istaknuo je potom kvalitete jedne i druge momčadi koja će igrati u velikom finalu.

- Hajduk ima dobro izbalansiranu momčad, igrače kakve dugo nije imao, svi igraju na visokoj razini i u velikoj su prednosti. U finalima uvijek važnu ulogu imaju vratari, Labrović odlično brani u Rijeci, a Lovre Kalinić je iskusan i jedan od najboljih vratara u Hrvatskoj. Vjerujem da će obojica biti na visokoj razini, s tim da će tandem Livaja i Nikola Kalinić sigurno dati više posla Labroviću.

Zadnji međusobni susret Splićani su lako riješili u svoju korist, s 3:0 su razbili Rijeku na Rujevici. Nekadašnji vratar Bijelih poput većine stručnjaka smatra da taj rezultat ništa ne znači uoči finala Kupa.

- Nema u nogometu iste utakmice, svaka je različita. Hajduk je nedavno na Rujevici pokazao da je pronašao model igre protiv Rijeke, da je prepoznao neke mane Rijeke. Međutim, drugačiji je ulog, navijači će gurati Hajduk prema napadu, sigurno će igrati hrabro, a uz znanje koje imaju vjerujem da će ih poslužiti i sreća. Možda utakmica  na početku neće biti lijepa jer će obje momčadi kalkulirati, važno je da Hajduk bude strpljiv i dosta agresivan u granicama normalnog. Uz pomoć publike siguran sam da će biti dovoljna jedna šansa za Marka Livaju da završi utakmicu – zaključio je Vlado Balić.

hr Mon May 23 2022 07:22:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Torcida posrnula u Osijeku, odluka o Prvoj ligi past će na Gripama

Malonogometaši splitskog kluba doživjeli su drugi uzastopni poraz u Ligi za popunu

Malonogometaši Torcide još nisu osigurali plasman u 1. HMNL, danas su teško poraženi u gostima kod Osijeka 6:2 u 5. kolu Lige za popunu. Nije ovaj poraz dramatičan za Splićane jer u zadnjem kolu na Gripama dočekuju Futsal Goricu koja je bez ikakvih šansi da se plasira u viši rang.

Dvoboj u osječkom Zrinjevcu bio je dosta izjednačen do pred kraj prvog poluvremena, domaći su golovima Šalaja i Dakića u 19. i 20.  minuti poveli 2:0. Pobjedu su osigurali u uvodnim minutama nastavka, Popović, Lima i Damjanović donijeli su Osijeku 5:0 u 26. minuti. Torcida je potom ipak uspjela pronaći put do mreže, smanjila golovima Joška Jelavića u 30. te Denisa Kuzmanića u 35. minuti, a konačni rezultat postavio je Damjanović u 37. minuti.

Na ljestvici Lige za popunu sada je Osijek prvi s 10 bodova, Torcida ima devet,  Šibenik 1983 osam bodova, a Futsal Gorica je posljednja s jednim bodom. Dvije od četiri momčadi u idućoj će sezoni igrati u 1. HMNL, za očekivati je da će Torcida na Gripama slaviti protiv Gorice dok će Šibenik 1983 i Osijek na Baldekinu odlučivati o drugom putniku u 1. HMNL.

U slučaju da Torcida osvoji bod, a Šibenik 1983 pobijedi Osijek Splićani i Osječani bili bi izjednačeni na 10 bodova. Tu je Torcida u prednosti jer je bolja u međusobnom omjeru, na Gripama je slavila s 6:1, sada izgubila 2:6.

hr Sun May 22 2022 20:29:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Slavi se u Pločama, Jadran LP je prvak 3. HNL jug!

Pločani su uvjerljivo slavili u Baškoj Vodi

Jadran LP iz Ploča je novi prvak 3. HNL jug, momčad koju vodi Darko Cvijanović je u pretposljednjem kolu osigurala naslov sigurnom pobjedom od 3:0 kod Uranije u Baškoj Vodi. Golove za nove prvake postigli su Mihovil Šutalo, Stanko Antunović i Robert Pijević, večeras će se sigurno slaviti na ušću Neretve.

U jednom od derbija kola Sloga je u Mravincima poražena od Hrvaca s 1:2, domaći su poveli ranim golom Petra Čubelića, gosti preokrenuli u posljednjih 20 minuta golovima Duje Banića i Marina Bakića. Hrvačani će sigurno u kvalifikacije za 2. HNL jer su dobili licencu, ako ne prođu trebali bi igrati u jedinstvenoj 3. HNL.

Ostale dvije današnje utakmice nisu imali veći rezultatski značaj, Zmaj je u Makarskoj pobijedio Primorac Biograd s 1:0 golom Tonija Katića, a Neretvanac i OSK su odigrali 1:1. Za domaće je zabio Tutavac, za goste Matijašević.

Kolo prije kraja Jadran LP ima 62 boda, pet više do Hrvatskog viteza i Hrvaca, četvrti je Zadar s 56 bodova.

hr Sun May 22 2022 19:56:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Croatia teško poražena od Orijenta 1919, borba za ostanak dalmatinskih drugoligaša se maksimalno zakomplicirala

Zmijavčani nisu uspjeli pomoći ni sebi ni Solinu i Dugopolju

Croatia iz Zmijavaca teško je poražena na svom terenu od Orijenta 1919 s 1:5 čime se potpuno zakomplicirala borba za ostanak u 2. HNL. Gosti su na SC Marijan Šuto Mrma iskoristili svoje prilike, a posao im je bio olakšan jer je Croatija već u 20. minuti ostala s igračem manje zbog isključenja vratara Tomislava Tomića.

Problemi za Zmijavčane počeli su već u četvrtoj minuti, nakon kornera gostiju lopta je došla do usamljenog Ivana Durdova koji je na drugoj vratnici samo potvrdio pogodak. Uzvratila je Croatia u 15. minuti, Ante Bekavac je iskosa izveo slobodan udarac pred vrata, nitko nije dirao loptu pa je završila u mreži za 1:1. Samo pet minuta kasnije domaći ulaze u nove poteškoće, suradnja stopera i vratara nije bila najbolja pa je Tomić malo zakasnio istrčati na povratnu loptu te izvan kaznenog prostora srušio jednog od napadača gostiju. Dobio je odmah crveni karton, a nakon što se obavila zamjena  kapetan gostiju Mario Tedejević je fantastično pogodio iz slobodnog udarca za 1:2, lopta je od grede završila u mreži.

S igračem manje po teškom terenu Croatia nije mogla stvarati previše prilika, u 45. minuti domaći su iz gužve nakon kornera poslali loptu u mrežu, ali sudac je pokazao prekršaj u napadu nad Djibrillom.

Susret u Zmijavcima odlučen je u 52. minuti, Ivan Durdov je prihvatio loptu na polovici domaćih, krenuo u prodor kroz sredinu te uz malo spretnosti i sreće izašao pred vratara Bulata i pogodio za 1:3. Gosti su u 72. minuti zabili i četvrti gol, Durdov je bio asistent, Fatić strijelac. Konačni rezultat svojim je trećim golom postavio Durdov u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Poraz Croatije stvorio je velike probleme ostalim dalmatinskim drugoligašima, a borbu za ostanak dodatno je dramatičnom učinila današnja pobjeda Kustošije u gostima kod BSK-a 3:2.

Poznato je već da iz 2. HNL ispadaju Opatija, Sesvete te druge momčadi Osijeka i Dinama. Traži se peti putnik u niži rang, a poredak bi lako mogli odlučivati međusobni omjeri te gol –razlika. Ugroženo je čak sedam klubova, a u najlošijoj su situaciji Solin pa zatim  Dugopolje.

Naime, Solin, Dugopolje i Orijent 1919 imaju 37 bodova, Solinjani gostuju kod Intera u Zaprešiću koji je na sigurnom trećem mjestu. Dugopolje na svom terenu čeka drugoplasirani Rudeš koji više ne može do 1. HNL pa možda ne bude maksimalno motiviran. Orijent 1919 na Krimeji čeka posljednju Opatiju i veliki je favorit za osvajanje tri boda.

Bod više od Solina, Dugopolja i Orijenta 1919 imaju BSK, Croatia Zmijavci i Cibalia, a 39 bodova osvojila je Kustošija. U zadnjem kolu međusobno igraju Cibalia i Croatia u Vinkovcima, BSK gostuje kod Osijeka 2, a Kustošija dočekuje drugu momčad Dinama. Jasno, svi ishodi su mogući, ali s obzirom na snagu protivnika dojam je kako  od dalmatinskih klubova najviše briga oko ostanka ima Solin, zatim Dugopolje pa Croatia.

hr Sun May 22 2022 19:50:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.