Barakude se pobjedom nad crnogorskim Ajkulama oprostili od 2021.

U prijateljskoj međudržavnoj utakmici u Zagrebu, Barakude su pobijedile Crnu Goru u izjednačenom susretu, s podosta obrata, 9:8

Utakmica pomlađenih sastava obje reprezentacije obilovala je neizvjesnošću do posljednjih trenutaka, o čemu u konačnici svjedoči i podatak da je pogodak odluke postignut u posljednjoj minuti, Zović za 9:8, točno 46 sekundi prije kraja utakmice. Ujedno, tijekom susreta niti jedna momčad nije u niti jednom trenutku imala više od gola prednosti, što dodatno svjedoči neizvjesnosti s primjesama dramatike.

Hrvatska je, nakon što na trening-okupljanje nisu mogli doći Rino Burić i Hrvoje Benić zbog povišene temperature, na dan utakmice ostala i bez Luke Bukića, iz zdravstvenih razloga. No, s druge strane, i suparnik je došao u bitno pomlađenom sastavu bez ponajboljih igrača Dr. Brguljan, Ivović, Đurđić, Lazović, Ukropina..

Barakude su prve povele preko Žuvele, na što je izjednačio Baničević s igračem više, a Hrvatsku u prednost ponovo doveo, Bašić. Druga je četvrtina pripala suparniku koji u tom dijelu igre triput poveo – 2:3 Mršić, 3:4 Petković i 4:5 Mačić, golom sa sirenom, lobom je prevario našeg prvog čuvara mreže, Marka Bijača.

U trećoj su dionici naši reprezentativci uspjeli ne samo izjednačiti, nego iznova i povesti vezanim golovima Biljake s igračem više odnosno Krapića s 2 metra (6:5). Prednost jednog gola (7:6) sačuvana je i do kraja treće četvrtine.

U posljednjih osam minuta, maksimalno što je Crna Gora uspjela učiniti bila su dva izjednačenja (7:7 i 8:8), da bi gol za pobjedu postigao Zović, nakon čega se naša momčad uspješno obranila s igračem manje. Štoviše, baš je taj dio igre crnogorske momčadi bio i najlošiji, realizacija igrača više bila im je 1-8.

Komentar na utkamicu dao je Ivica Tucak, hrvatski izbornik,

Uopće nisam zadovoljan, odigrali smo lošu utakmicu. Ovo sada već postaje indikativno. Ovako, ovo što ste sada vidjeli je ogromna razlika u odnosu na prethodna tri zatvorena treninga. Znam da je kapica reprezentacija puno teža od ostalih, znam da su se momci pojavili nakon 3-4 dana blagdana, ali je zanimljivo da mi na treningu izgledamo bolje nego na utakmici. Tako je bilo i protiv Italije. Sve je to meni određeni pokazatelj da ovakvih utakmica njima, svima nama jednostavno treba.

hr Wed Dec 29 2021 13:36:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Remi Hrvatske za oproštaj od Eura

Kauboji su zauzeli četvrto mjesto u skupini
Hrvatska rukometna reprezentacija remijem se u posljednjem kolu oprostila od Europskog prvenstva. Izabranici Hrvoja Horvata danas su odigrali 28:28 s jednim od iznenađenja Eura, Nizozemskom.

Hrvatsku su danas predvodili Ivan Martinović sa 12 golova i Marin Šipić s osam golova.

Kauboji su tako zauzeli četvrto mjesto u skupini, odnosno osmo mjesto na prvenstvu. Iza nas u skupini su su Nizozemci i Crna Gora, a Danska je prošla u polufinale, dok Francuskoj treba barem bod protiv Danaca kako bi potvrdili prolaz.
hr Wed Jan 26 2022 20:20:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Trapula pobjednik zimskog turnira u Omišu

Finalna utakmica u potpunosti je otišla na stranu CB Trapule, od prve su minute bili bolji protivnik
Prvo izdanje zimskog turnira u Omišu pripalo je zasluženo ekipi CB Trapule iz Solina koja je u finalu bila bolja od ekipe Seljaka iz Livna, uzbudljiva završnica turnira opravdala je sva očekivanja organizatora i sudionika, a onim najboljim sinoć su podjeljene i pojedinačne nagrade.

U borbi za treće mjesto uvertiru su odigrale ekipe Cestogradnje Split i Akademije Branko Šegota, slavila je Akademija Branko Šegota rezultatom 3:5 (strijelci: M. Kolobarić, I. Kuvačić, M. Burilović za Cestogradnju Split a za Akademiju M. Bačkov 3, D. Stojanov, K. Šarić)

FINALE: MNK Seljak Livno – CB Trapula 0:3
MNK Seljak Livno: Bandov, Mišerda, Kasalo, Družijanić, Kuzmanić, Gotovac, Krezo,Čolak, Vidović, Poljarić. Voditelji: Jure Bandov i Ante Semren.

CB Trapula: Bašić, Franić, Čule, Marinović, Zeljković, Rendić, Klapež, Teklić, Kapitanović, Milaković. Voditelj: Marko Orlović

Strijelci: D. Čule 2, Ž. Franić

Finalna utakmica u potpunosti je otišla na stranu CB Trapule, od prve su minute bili bolji protivnik, mrežu Seljaka načeo je Franić efektnim pogotkom petom, da bi točku na i sa dva pogotka u završnici je stavio Domagoj Čule koji proglašen najboljim strijelcem i igračem turnira. Najboljim vratarom proglašen je Goran Bašić iz Trapule koji je i u finalu imao nekoliko odličnih intervencija pa je osim clean sheeta iz Omiša kući ponio i pokal najboljeg vratara.

Uz najboljeg igrača turnira Čulu, Trapula je imala još raspoloženih pojedinaca, pa bi organizatori svakako istaknuli i Tonia Rendića koji je na dvije utakmice bio najbolji igrač utakmice i jedan od zaslužnijih što je Trapula dobila prigodu da se u finalu bori za trofej na ušću Cetinu u prvom izdanju zimskom turnira u Omišu koji će, uvjereni smo, iz godine u godinu biti samo bolji i zanimljiviji.

hr Wed Jan 26 2022 20:15:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Martić ispala u četvrtfinalu parova na Australian Openu

Dućanka je s Amerikankom Rogers poražena od drugih nositeljica
Petra Martić oprostila se od Australian Opena u ženskoj konkurenciji. Nakon što je Dućanka ispala u prvom kolu pojedinačnog prvog Grand Slam teniskog turnira ove sezone od Teichmann, sada je ispala i u igri parova. U četvrtfinalu su u kombinaciji s Amerikankom Shelby Rogers izgubile od japanske kombinacije Aoyama/Shibahara koje su postavljene kao druge nositeljice te su dobile rezultatom 6:1, 6:4.
hr Tue Jan 25 2022 08:59:10 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Split nakon poraza u Podgorici i dalje prikovan za dno u ABA ligi, Zadar dobio rutinski u Puli za plasman među osam u Krešinom Kupu

Splićani su poraženi 77:70, a Zadar je dobio 96:60
Košarkaši Splita doživjeli su poraz u 17. kolu ABA lige na gostovanju u Podgorici.

Studentski centar Derby slavio je sa 77:70, a Žuti su tako ostali na samo dvije pobjede u regionalnom natjecanju te se ostanak čini nemogućim.

Imali su Splićani svojih šansi u utakmici, ali su u ključnim trenucima griješili pa je tako poraz bio neminovan. Tračak nade ukazao se minutu prije kraja kada je Roko Ukić šutirao tricu za poravnanje rezultata, ali je promašio, a onda domaćin zaredao s ubačajima za na kraju relativno uvjerljivih sedam razlike.

Najefikasniji bio je Shannon Shorter sa 15 poena, a solidni su bili Karlo Žganec (11) i Tonko Vuko (10).

U akciji je bio još jedan dalmatinski klub, košarkaši Zadra su rutinski dobili sa samo osmoricom igraču rosteru kod Pule 1981 sa 96:60 plasiravši se tako među osam u Kupu Krešimira Ćosića i to sam dan nakon što su u domaćem prvenstvu svladali Šibenku.

Protivnik za plasman na Final four bit će im Zabok.

U Puli je najučinkovitiji u redovima Zadra bio Antonio Jordano sa 20 poena, Pavle Marčinković ubacio je 18, a dvoznamenkasti učinak imali su još Trevor Thompson (16), Duje Brala (14) i Dario Drežnjak (10).

hr Mon Jan 24 2022 22:53:58 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.