Odlični Zadrani nadigrali Cibonu usred Zagreba i poveli u finalu

Druga utakmica finala igra se u srijedu opet u Zagrebu

Niti umor, niti skraćena rotacija, niti problemi s prekršajima, niti ozljeda Antonija Jordana nisu zaustavili odličnu momčad Zadra u prvoj utakmici finala HT Premijer lige. Zadrani su usred Zagreba pobijedili Cibonu s 77:70 te tako poništili prednost domaćeg terena koju su uoči finala imali Zagrepčani. Odigrali su Zadrani vrlo mudro, iskusno i racionalno, iskoristili loš šuterski dan Cibone i potpuno zasluženo slavili pod Tornjem.

Na tribinama dvorane Dražena Petrovića okupilo se više od 2000 gledatelja, među njima tek ponešto navijača gostiju jer zbog nekog razloga veći dio pristaša Zadra nije mogao ući u dvoranu. Tijekom utakmice stigla je informacija da ih redari i policija ne puštaju u dvoranu, iz nekog nepoznatog razloga. Prava je šteta što nisu mogli podržati momčad Srđana Helbicha, proslaviti zajedno prvu pobjedu u finalnoj seriji.

Otvaranje utakmice pripalo je Zadru, nakon minutu i pol gosti su vodili 7:0 uz pet koševa Marčinkovića. Cibona je loše šutirala u prvih pet minuta, pogodili su samo jedan od šest pokušaja pa je Zadar mirnom igrom u napadu došao do 14:4 u šestoj minuti, nakon trice Cartera iz kuta. Amar Gegić je potom pogodio dugu dvojku, pronašli su Zagrepčani vanjski šut pa su u 9. minuti došli na minus jedan (18:19). Carter i Bursać su potom ipak doveli goste do plus četiri nakon 10 minuta igre (20:24).

Držali su Zadrani sličnu prednost u većem dijelu druge četvrtine, ali problem im je najprije donijela ozljeda Antonija Jordana koji je iskrenuo gležanj u 15. minuti i više nije mogao nastaviti s igrom. A bio je Jordano vrlo dobar, ubacio pet koševa za četiri minute u igri. Dodatni problem gostima bile su tri osobne pogreške kapetana Dominika Mavre pa je Cibona do odlaska na odmor uspjela po prvi put preuzeti vodstvo, na poluvrijeme se otišlo s 43:42 za Zagrepčane.

U trećoj četvrtini obrane su bile dosta čvrste, postignuto je malo koševa, a u tome se Zadar bolje snašao. Od 49:47 za domaće na početku 24. minute gosti su u iduće četiri minute serijom 7:0 poveli 49:54. Nije Cibona mogla pogoditi apsolutno ništa, samo dva ubačaja od čak 16 pokušaja, takva košarka išla je na ruku Zadru koji je nakon tri četvrtine imao pet koševa viška (53:58).

Početak zadnje dionice obilježili su prekršaji pod oba koša pa smo gledali niz slobodnih bacanja. Izjednačila je Cibona u 33. minuti tricom Vildoze na 62:62, ali odmah je Bursać vratio prednost Zadru. U igri s dosta kontakta gomilali su se prekršaji gostiju, u zadnjih pet minuta čak četiri igrača Zadra imala su po četiri prekršaja, Mavra, Carter, Bursać i Dario Drežnjak. Lomila se utakmica, više od tri minute nije bilo koša, a u jednoj situaciji činilo se kako su suci donijeli pogrešnu odluku kada je Zadar bio u napadu. Junaković je pred istek napada uputio šut koji je okrznuo obruč, loptu je uhvatio Drežnjak i dodao za Thompsona koji je zabio koš, ali sviran je istek napada. Negodovali su Zadrani, suci su se nešto dogovarali pa su pokazali da je lopta za domaće, čini se pogriješili. Dugu sušu bez koševa prekinuo je Prkačin za 64:64 na ulasku u zadnje četiri minute, a odmah je na drugoj strani Drežnjak odlično reagirao i zabio koš uz prekršaj Nakića.

Pogodio je Drežnjak dodatno slobodno bacanje, Zadar je opet vodio pa je Cibona morala žuriti. Promašio je tricu Branković, gosti su počeli dugi napad i uspjeli iz druge akcije zakucavanjem Thompsona doći do plus pet (64:69). Manje je od tri minute ostalo do kraja, pozvali su domaći minutu odmora, ali nikakve koristi nisu imali od toga. Izgubili su loptu, Zadar je opet odigrao pametan napad na Thompsona koji je energično zakucao i doveo goste nadomak pobjedi. Novi težak promašaj trice domaćih omogućio je Zadru novi napad, Thompson se izvrtio iz pick and rolla te asistirao za Drežnjaka koji je iz kuta pogodio tricu za velikih 64:74. Toliku prednost iskusni Zadrani nisu mogli propustiti, došli su do velike pobjede u prvoj utakmici finala.

Trevor Thompson je ubacio 15 koševa uz devet skokova, Carter je ubacio 13 uz po šest skokova i šest asistencija, Dario Drežnjak 12 uz devet skokova kod Zadra.

Cibonu je predvodio Branković s 16 koševa, Prkačin i Reuvers ubacili su po 10 koševa.

Druga utakmica finala igra se u srijedu na istom mjestu, u dvorani Dražena Petrovića u 18 sati.

hr Mon May 30 2022 22:10:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Sjajna Petra Martić sredila Pegulu i ušla u osminu finala Wimbledona

Hrvatska tenisačica igrat će u drugom tjednu velikog turnira
Još jedan odličan meč odigrala je Petra Martić na Wimbledonu, 31-godišnjaka Dućanka prošla je u osminu finala pobjedom nad osmom nositeljicom Jessicom Pegulom iz SAD-a 6:2, 7:6 (5) za sat i pol igre.

Martić je fantastično ušla u meč, dvaput uzela servis devetoj igračici svijeta i odjurila do 4:0. Rutinski je sačuvala prednost u prvom setu, a s dobrom igrom nastavila je do 3:1 u drugom setu. Amerikanka se tada probudila, povezala tri gema i imala set loptu na servis Martić kod rezultata 4:5. Petra se spasila i osigurala tie-break u kojem je povela 5:2. Pegula je uspjela izjednačiti, ali iduća dva poena pripala su Martić koja će tako igrati u drugom tjednu Wimbledona.

Protivnica u osmini finala joj je Elena Ribakina, Ruskinja iz Kazahstana, 23. igračica svijeta. Kako Martić igra, sve je moguće u tom meču, mada je osmina finala već veliki uspjeh, a nije naodmet ni novčana nagrada od 190 tisuća funti koja pripada svima u osmini finala Wimledona.
hr Sat Jul 02 2022 19:03:04 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

NBA zvijezda u posjetu košarkaškom kampu Splita na Braču

Caris LeVert polaznicima je poklonio majice i održao pokazni trening
Bilo je to pomno skrivano iznenađenje, u posjet polaznicima kampa "Izrasti u legendu 5" što ga u Supetru na Braču organiziraju KK Split i KK Brač stigao je Caris LeVert, NBA zvijezda iz Cleveland Cavaliersa, koji je u karijeri još igrao za Brooklyn Netse i Indiana Pacerse. LeVert i njegova obitelj obožavaju Hrvatsku, odmor će provesti na našoj obali, a skromni mladić rado se odazvao pozivu da se na nekoliko sati pridruži kampu. Svim polaznicima poklonio je majice, održao pokazni trening i potom se vratio u Split iz kojeg će dalje na krstarenje Dalmacijom.
hr Sat Jul 02 2022 18:34:56 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Pavić i Mektić nakon dva sata borbe ušli u osminu finala Wimbledona

Drugi nositelji slavili su protiv američkog para
Mate Pavić i Nikola Mektić ostvarili su drugu pobjedu na ovogodišnjem Wimbledonu, u meču 1/16 finala pobijedili su Amerikance Monroea i Paula s 3:1 u setovima. Bilo je 6:2, 3:6, 6:3, 6:2 za dva sata i dvije minute igre na travi All England Cluba. Bila je to 10. uzastopna pobjeda Pavića i Mektića na travnatoj podlozi, čak 21. u posljednja 22 meča odigrana od početka svibnja.

U osmini finala drugi nositelji će igrati protiv poznatih im suparnika, Britanca Glasspoolea i Finca Heliovaare. Posljednji put susreli su se prije dva tjedna u finalu turnira u Queen'su, Pavić i Mektić slavili su s 2:1 u setovima.

hr Sat Jul 02 2022 15:23:32 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Zadar izabrao sportskog direktora, u klub se vratio Denis Pleslić

Nekadašnji igrač i trener u mlađim kategorijama preuzeo je zahtjevnu funkciju u klubu s Višnjika

Denis Pleslić je novi sportski direktor Zadra, potvrdio je klub s Višnjika. Nekadašnji igrač i trener u mlađim kategorijama Zadra vraća se u klub na zahtjevnu funkciju koju do sada nije obavljao, stariji ljubitelji košarka sjećaju ga se kao razigravača Zadra i reprezentativca u mlađim kategorijama bivše države. Pleslić je 55-godišnjak, nedvojbeno košarkaški potkovan, tamo 2009. godine kratko je bio trener prve momčadi Zadra nakon odlaska Aleksandra Petrovića, a prije ustoličenja Zmage Sagadina.

Jako sam sretan što se vraćam u KK Zadar nakon dugo godina. Želim se zahvaliti Nadzornom odboru što su mi dali povjerenje, dat ću sve od sebe da to opravdam. Fokus će biti na omladinskom pogonu, zadarski igrači bi trebali imati svoje mjesto u momčadi Zadra. Biti u ovom klubu je veliko zadovoljstvo i čast. Znam koja su očekivanja publike i što oni žele - poručio je Pleslić koji će idućeg tjedna biti službeno predstavljen na konferenciji za medije u legendarnim Jazinama.

hr Sat Jul 02 2022 11:22:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.