Torcida poslala poruku na Poljudu: "Po livadama se i dalje životi riskiraju iako iste glavešine na duši Hrvoja već imaju"

Negodovanje i nezadovoljstvo
Derbi kola između Hajduka i Osijeka, koji se pretvorio u uspavanku na Poljudu, nakon što je bez pogodaka i pravih uzbuđenja prošlo svih 90 minuta bio je obilježen i sa zatvorenom sjevernom tribinom. Najvjernijih, njih oko 7 tisuća, tako je glasnu podršku svojim miljenicima pružalo sa zapada.

Po iznimno lošim vremenskim uvjetima navijači Hajduka istaknuli su negodovanje prema HNS-u koji je izgradnju
nacionalnog stadiona odlučio pokrenuti na zagrebačkom Blatu.

"11 godina je prošlo, a promjena još nema, nacionalni stadion za vas je glavna tema. Po livadama se i dalje životi riskiraju, iako iste glavešine na duši Hrvoja već imaju!" pisalo je na transparentu Torcide koji je izvišen oko polovice drugog dijela.
hr Sun Apr 07 2019 21:00:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hajduk u srijedu igra protiv Gorice

Utakmica 34. kola HT Prve lige
Nogometaši Hajduka u srijedu s početkom u 20.10 sati igraju protiv Gorice na Poljudu u okviru 34. kola HT Prve lige.

Bijeli se uoči ovog dvoboja nalaze na petom mjestu prvenstvene tablice s jednim bodom manje od četvrtoplasirane Rijeke te osam bodova manje od trećeplasirane Gorice.

Hajduk je u posljednjem susretu slavio na gostovanju kod Varaždina rezultatom 1:0, a jedini pogodak postigao je Marko Livaja. Gorica je u zadnjoj utakmici na domaćem terenu svladala Osijek, također rezultatom 1:0.

Trener Bijelih Paolo Tramezzani u ovom susretu sigurno neće moći računati na Stefana Simića koji je u Varaždinu dobio treći žuti karton i mora pauzirati jednu utakmicu.

- Mislim da je u redu pohvaliti momke za sve ono što su napravili. Sezona je bila duga i vrlo teška. Ja sam tu oko četiri mjeseca i mi u kontinuitetu lovimo, lovimo, lovimo, lovimo… Dobro smo pripremljeni, znamo što nam je raditi i na što moramo pripaziti u ovom susretu. Znamo dobro što treba uraditi na travnjaku i svjesni smo da krajnji ishod može biti poraz, remi ili pobjeda, ali ja sam uvjeren da će on uglavnom ovisiti o nama. Mi smo ti koji imamo veliku priliku koju treba iskoristiti i uvjeren sam da će sutra biti jako dobri - istaknuo je trener Bijelih Paolo Tramezzani u najavi susreta.

U dosadašnje tri međusobne utakmice, odigrane u aktualnoj sezoni, Gorica je pobijedila s 2:1 na domaćem terenu i s 4:2 na Poljudu, a treći susret u Velikoj Gorici završio je remijem 1:1.

Glavni sudac utakmice je Tihomir Pejin iz Donjeg Miholjca, pomagat će mu Dino Knez iz Osijeka i Tomislav Keglević iz Našica, a četvrti sudac je Ivan Vučković iz Zagreba.

VAR sudac je Dario Bel iz Osijeka, a asistent VAR suca je Marjan Tomas iz Osijeka.
hr Tue May 11 2021 21:32:39 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hajduk nosi tri boda iz Varaždina

Livaja je pogodio u 89. minuti
Hajduk je pobijedio 1:0 na gostovanju u Varaždinu u 33. kolu HT Prve lige, a jedini pogodak postigao je Marko Livaja iz kaznenog u 89. minuti utakmice. U utakmici koja nije obilovala prilikama presudila je nesmotrenost domaćeg vratara koji je srušio Biuka i skrivio kazneni udarac. Ovom pobjedom Hajduk se približio Rijeci na samo bod zaostatka.

Veliku priliku u 8. miniti propustio je Kačaniklić. Biuk je uputio odličan udarac s 14 metara iskosa, uspio je to odbiti Horkaš, na loptu je natrčao Kačaniklić, međutim njegov udarac s 10 metara još jednom sjajno brani vratar domaćih. Livaja je u 13. minuti pucao s 15 metara, prošlo je malo pored vrata. Ubacio je Čolina u 32. minuti s lijeve strane pred vrata, Jurić je pucao glavom s 13 metara, ali otišlo je iznad gola.

Todorović je u 66. minuti silovito pucao nakon odbijanca, bio je to dobar udarac, ali lopta je dodirnula nekoga na putu i odbila se u korner. Livaja je u 73. minuti sjajno proigrao Biuka koji je iz dobre pozicije pucao ravno u vratara Horkaša. U 83. minuti Horkaš je pokupio Biuka i nakon 6 minuta VAR provjere, sudac je pokazao na bijelu točku. Siguran s 11 metara bio je Livaja za vodstvo Hajduka.

VARAŽDIN – HAJDUK 1:0

Strijelac: 1:0 Livaja (89′-11m)

Varaždin, Gradski stadion. Sudac: Zdenko  Lovrić (Đakovo)

Varaždin: Horkaš, Memija (od 61′ Grgec), Postonjski, Obregon, Posavec, Vuk, Senić, Đurasek, Novoselec, Stolnik, Elezi (od 57′ Benko). Trener: Zoran Kastel

Hajduk: Kalinić, Todorović, Vušković, Simić, Čolina, Jurić, Fossati, Biuk, Livaja, Kačaniklić (od 75′ Jairo), Umut (od 67′ Diamantakos). Trener: Paolo Tramezzani
hr Sat May 08 2021 19:27:44 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hajduk danas gostuje u Varaždinu

Utakmica 33. kola HT Prve lige
Nogometaši Hajduka danas od 17 sati igraju protiv Varaždina u Varaždinu u okviru 33. kola HT Prve lige.

- Bit će teško, radi se o vrlo zahtjevnoj utakmici. Ne trebamo gledati rezultate koje postižu u posljednje vrijeme. Analizirali smo ih vidjeli da je to borbena momčad koja dobro stoji na terenu, uravnotežena je  i opasna kad joj ostaviš prostora. Tako, da nas sutra očekuje dosta težak posao. Bit će vrlo zahtjevno jer mi imamo svoj cilj, oni pak svoj i po mom mišljenju bit će to vrlo otvorena utakmica – istaknuo je trener Bijelih Paolo Tramezzani u najavi današnjeg dvoboja.

U dosadašnja tri susreta Hajduk je dva puta na Poljudu svladao Varaždin rezultatom 2:0, a u Varaždinu su Bijeli doživjeli poraz od 3:2.

Bijeli se uoči ove utakmice nalaze na petom mjestu prvenstvene tablice s 48 osvojenih bodova, a Varaždin trenutno zauzima osmu poziciju s 27 osvojenih bodova.

Glavni sudac utakmice je Zdenko Lovrić iz Đakova, pomagat će mu Kruno Šarić iz Županje i Dino Knez iz Osijeka, a četvrti sudac je Josip Lučić iz Vinkovaca. VAR sudac je Tihomir Pejin iz Donjeg Miholjca, a asistent VAR suca je Miro Grgić iz Osijeka.
hr Sat May 08 2021 12:10:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hajduk sutra gostuje u Varaždinu

Hajduk u subotu s početkom u 17 sati gostuje u Varaždinu u okviru 33. kola HT Prve lige. Bit će ovo treća utakmica za nogometaše Hajduka u sedam dana nakon što su protekle subote pobijedili Rijeku na Poljudu rezultatom 3:2, a u srijedu su u zaostalom derbiju 22. kola, odigrali 1:1 s Dinamom, također na Poljudu.

- Bit će teško, radi se o vrlo zahtjevnoj utakmici. Ne trebamo gledati rezultate koje postižu u posljednje vrijeme. Analizirali smo ih vidjeli da je to borbena momčad koja dobro stoji na terenu, uravnotežena je  i opasna kad joj ostaviš prostora. Tako, da nas sutra očekuje dosta težak posao. Bit će vrlo zahtjevno jer mi imamo svoj cilj, oni pak svoj i po mom mišljenju bit će to vrlo otvorena utakmica - istaknuo je trener Bijelih Paolo Tramezzani.

Glavni sudac utakmice je Zdenko Lovrić iz Đakova, pomagat će mu Kruno Šarić iz Županje i Dino Knez iz Osijeka, a četvrti sudac je Josip Lučić iz Vinkovaca. VAR sudac je Tihomir Pejin iz Donjeg Miholjca, a asistent VAR suca je Miro Grgić iz Osijeka.
hr Fri May 07 2021 13:29:04 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.