Croatia Airlines odgovara Bildtu: Nismo mogli utjecati na okolnosti slijetanja u Zagreb

Piše:

Nakon što su mediji objavili ljutnju Carla Bildta zbog slijetanja aviona na Plesu umjesto u zračnu luku Dubrovnik, javili su se priopćenjem iz Croatia Airlinesa.“Zrakoplov Airbus 320 Croatia Airlinesa na letu OU419 iz Frankfurta u Dubrovnik jučer u predviđeno vrijeme nije mogao sletjeti u dubrovačku zračnu luku, jer je sletnu stazu blokirao zrakoplov Cessna, koji je ostao u kvaru. Kapetan zrakoplova Croatia Airlinesa, u kojem je bilo 140 putnika, a među njima i gospodin Carl Bildt, bio je zbog toga prisiljen zrakoplov spustiti u alternativnu zračnu luku Split.

Nakon što je u Splitu nadopunjeno gorivo, zrakoplov se ponovno uputio prema Dubrovniku, ali ni u ponovnom pokušaju nije mogao sletjeti jer se u tom času nad Dubrovnikom dogodilo olujno nevrijeme. U međuvremenu posadi koja je bila na tom letu ističe radno vrijeme te je zrakoplov preusmjeren u Zagreb, gdje je organiziran dolazak nove posade, koja je odradila dva dodatna leta, Zagreb – Dubrovnik i Dubrovnik – Zagreb.

Croatia Airlines ispričava se svim putnicima na letovima za Dubrovnik zbog kašnjenja i neugodnosti, ali i putnicima na ostalim letovima na koje je utjecao spomenuti poremećaj na kojeg, tvrde, nisu mogli utjecati, piše SEEbiz.