NJEMAČKA – ŠKOTSKA 5:1

Die Mannschaft silovito krenuo na domaćem Euru, Tartan Army nije znala što ju je snašlo

Njemačka je razbila, demolirala Škotsku s 5:1 na otvaranju Europskog prvenstva na Allianz Areni u Münchenu. Bila je to utakmica A skupine.

Njemačka je povela već u 10. minuti kad je Florian Wirtz sa 14 metara zatekao vratara Angusa Gunna malo nespremnim. Jest Gunn odbio loptu, ali samo do vratnice, a lopta se odbila iza crte. Asistent Wirtzu bio je Joshua Kimmich. Devet minuta kasnije bilo je 2:0 i to nakon krasne akcije u kojoj je Kai Havertz pronašao Jamala Musialu, a on iz okreta poslao loptu pod gredu.

Pred kraj prvog poluvremena na intervenciju VAR-a sudac Clement Turpin se i sam uvjerio da je Ryan Porteous prilikom izbijanja lopte gotovo slomio nogu Ilkayu Gundoganu. Jedanaesterac čist kao suza, s bijele točke precizan je bio Havertz. Porteous je, pak, dobio crveni karton, Škotska je ostala s igračem manje, a čekalo ih je još cijelo drugo poluvrijeme.

Naravno da Nijemci nisu stali, nisu se zadovoljili postignutim. Nakon nekoliko promašaja, u 68. minuti desne je rašlje sa 16 metara rasparao Nicklas Füllkrug, samo pet minuta nakon što je ušao u igru umjesto Havertza. Nesretni Škoti su u 87. minuti došli do počasnog gola, zapravo, autogola, jer je Antonio Rüdiger nakon prekida loše reagirao, glavom je atraktivno svladao Manuela Neuera. I to nije bilo sve, Emre Can je podario Škotima petardu u 90+3. minuti.