Golf: Zagrepčaninu Vučemilu Sv. Duje Open
Na golf terenu u Stobreču u subotu je održan tradicionalni golf turnir Sv. Duje Open, na kojem je nastupilo 30 natjecateljica i natjecatelja. Pobjedu je u konkurenciji gospode odnio Zagrepčanin Željko Vučemil, dok je najbolja među damama bila Splićanka Nina Banović. Nagrade najboljima uručio je pročelnik za sport grada Splita, Hrvoje Akrap.
– Mnogi gradovi sportskim manifestacijama obilježavaju svoj dan, no rijetki se poput Splita mogu pohvaliti organizacijom golf turnira. Najboljima čestitam na pobjedi, a svima vama čestitam na uspješnoj organizaciji turnira, kao i na održavanju terena, koji svakim danom izgleda sve bolje – kazao je Akrap.
Ponosni predsjednik Golf kluba ”Split 1700”, ujedno i predsjednik organizacijskog odbora turnira Jurislav Ursić pozdravio je sve okupljene.
– Svake godine bilježimo sve bolje rezultate i sve više golferica i golfera na našem terenu. Sezonu smo uspješno otvorili izlučnim turnirom u Sloveniji, sada smo našim tradicionalnim turnirom povodom Sv. Dujma otvorili i sezonu na našem terenu. Do kraja sezone očekuje nas još puno turnira, kao i ligaških natjecanja, na kojima redovito postižemo dobre rezultate, pa se nadamo da oni neće izostati ni ove sezone – kazao je Ursić.
Sv. Duje Open 2015.
Rezultati:
Pobjednik: Željko Vučemil 33 bruto
Pobjednica: Nina Banović 25 bruto
SKUPINA A
1. mjesto Josip Lovrić 38 neto
2. mjesto Mateo Knežević 36 neto
3. mjesto Domagoj Aljinović 36 neto
SKUPINA B
1. mjesto Zdeslav Vladović 36 neto
2. mjesto Jozo Knežević 35 neto
3. mjesto Toni Frua 31 neto
SKUPINA C
1. mjesto Vedran Jurac 46 neto
2. mjesto Vladimir Dugandžić 46 neto
3. mjesto Fani Aljinović 32 neto
Najduži udarac Josip Vučemil 237 metara
Najbliži zastavici Nina Banović 81 cm


