Razišli se NK Solin i trener Ivan Bubalo

Ivan Bubalo je došao u klub početkom siječnja 2020. godine

Na današnjoj sjednici Izvršnog odbora NK Solina je donesena odluka o prekidu suradnje s trenerom prve momčadi Ivanom Bubalom.

Ivan Bubalo je došao u klub početkom siječnja 2020. godine i u proteklih osam mjeseci koji su isprekidani stankom uzrokovanom virusom Covid-19 prva momčad je u 2. HNL ostvarila 1 pobjedu, 3 neriješena i 3 poraza, uz gol razliku 8:12. Momčad NK Solina je ove godine igrala i u finalu Kupa NS ŽSD.

- Gospodinu Ivanu Bubalu zahvaljujemo na poštenom odnosu i radu, te mu želimo puno zdravlja i uspjeha u nastavku trenerske karijere! - napisali su na Facebook stranici NK Solina.

hr Sat Sep 19 2020 16:25:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Drugoplasirani sastav Treće HNL ostao bez trenera

Vodio je momčad na 29 utakmica
Uprava NK Hrvatski vitez i trener Josip Butić dogovorili su sporazumni prekid suradnje.

Nakon 8 mjeseci došlo je vrijeme za rastanak. Nikada takvu emociju u svom životu nisam doživio kao u Posedarju. Ovim putem zahvaljujem se upravi kluba na velikoj podršci koju su mi pružili od samog dolaska u klub. Jedno veliko hvala i našim vjernim navijačima koji su nam bili veliki vjetar u leđa od prve utakmice kad sam došao sve do ove zadnje protiv Dubrovnika. Zahvaljujem se svom pomoćniku Ivanu Šimurini kojemu predviđam blistavu trenersku karijeru i treneru vratara Anti Džaji, koji je pokazao kvalitet i odanost. Bilo mi je zadovoljstvo raditi u takvom timu, rekao je Butić te dodao.

Veliko hvala mojim igračima na ovih predivnih 8 mjeseci koji moraju znati da su oni najzaslužniji za ove vrhunske rezultate koje smo ostvarili. Samo zahvaljujući njima ja sam danas bolji trener i “bogatiji” čovjek. Sretno u nastavku sezone i daljnjem radu kluba.

Butić će zlatnim slovima ostati upisan u povijest kluba, a na klupi je u 29 utakmica ostvario 19 pobjeda, 3 remija uz 7 poraza.
hr Tue Dec 07 2021 18:50:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Šibeniku bod u Kranjčevićevoj, oduševila proslava gola Narančastih

Utakmica 18. kola HT Prve lige

Nogometaši Šibenika odigrali su 1:1 na gostovanju kod Lokomotive u 18. kolu HT Prve lige. Lokomotiva je povela golom Goričana u 39. minuti, a Narančasti su izjednačili u 67. minuti preko Ćurića za vrijedan gostujući bod.

Na poseban način proslavili su nogometaši Šibenika izjednačujući gol na susretu protiv Lokomotive u Kranjčevićevoj ulici. Pozvali su javnost da pomogne djevojčici Kiari Goršić koja boluje od teške bolesti. Kapetan Ćurić je nakon pogotka otrčao do kamere držeći papir na kojem je pisalo: Diži se Hrvatska! Kiara želi život 060 9003.

LOKOMOTIVA – ŠIBENIK 1:1 (1:0)

Zagreb, stadion u Kranjčevićevoj. Sudac: Dario Bel (Osijek)

Strijelci: 1:0 Goričan (39′), 1:1 Ćurić (67′)

LOKOMOTIVA: Nevistić (od 46′ Santini), Mersinaj, Aliyu, Dabro (od 72′ Kulenović), Kačavenda, Marić, de Haas, Cokaj, Soldo, Goričan, Cipetić. Trener: Silvijo Čabraja.

ŠIBENIK: Rogić, Kvesić, Bilić, Grdić, Mina, Rak (od 59′ Sahiti), Ćurić, A. Jakoliš, Bačelić-Grgić (od 78′ Attys), M. Jakoliš, Delić (od 88′ Cvetković). Trener: Mario Rosas.

hr Sun Dec 05 2021 17:34:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Nova pobjeda neporaženog splitskog stručnjaka u Serie C, pobjegao je konkurenciji na vrhu prije velikog derbija

Javorčićev Sud Tirol ima 13 pobjeda i četiri remija u 17 kola
Ivan Javorčić (42), mladi splitski stručnjak, upisao je još jednu pobjedu u A-skupini talijanske Serie C. Njegov Sud Tirol svladao je Fiorenzuolu 4:1 i još nema poraza što je fantastičan rezultat. Sada na vrhu Padovi koja se tijekom tjedna pobjedom u zaostalom susretu protiv Juventusa U-23 bila približila na minus četiri boda, sada bježi šest jer su odigrali samo 1:1 kod posljednjeplasiranog sastava Giana Erminio. Sud Tirol ima 43 boda, Padova 37, Renate 36, a FeralpiSalo 35.

Osim toga, Javorčić ima strašan učinak u 17 kola od 13 pobjeda i samo četiri remija uz gol-razliku od 25:5. Sljedeće kolo bit će na velikoj kušnji u gostima kod prvoga pratitelja Padove koja će im pokušati im nanijeti prvi poraz, a u slučaju da Javorčić ostane neporažen ili eventualno osvoji sva tri boda, napravio bi veliki korak prema promociji u viši rang, premda nije još ni pola prvenstva odigrano.

Hrvatski trener radi ozbiljan posao te uđe li direktno u Serie B u koju idu samo prvoplasirani, dok čak devet klubova ide u kvalifikacije, bio bi to veliki uspjeh jer je prvi u konkurenciji s klubovima koji imaju puno veći budžet i tradiciju od Sud Tirola, ambicioznog kluba njemačke manjine iz Bolzana.

hr Sun Dec 05 2021 16:38:22 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Malonogometaši Olmissuma poraženi su u Lisabonu od Sinare Ekaterinburg

Rezultat je bio 2:3 u drugom kolu skupine B Elitnog kola futsalske Lige prvaka.

Omišani su, baš kao i u susretu protiv Sportinga, na poluvremenu imali veliki zaostatak (0:3, Abramov 4’, Gerasimov 14’, Fahrudinov 27’) i tek u završnici uspjeli ublažiti poraz zahvaljujući dvama pogocima Marića (39’, 40’).

U drugoj utakmici drugog kola skupine B Sporting je uvjerljivo svladao Hovocubo (8:2). Izabranike Duje Maretića u nedjelju od 17.30 sati očekuje posljednji susret protiv Hovocuba.

OLMISSUM - SINARA EKATERINBURG  2:3

LISABON Dvorana Joao Rocha. Suci: Nissen (Danska), Birkett (Engleska), Kovács (Mađarska). Strijelci: 0:1 Abramov (4’), 0:2 Gerasimov (14’), 0:3 Fahrudinov (27’), 1:3 Marić (39’), 2:3 Marić (40’).

OLMISSUM: Bilandžić, Kustura, Hrstić, Pavić, Jurlina, Postružin, Horvat, Juretić, Perišić, Kolobarić, Marić, Sekulić, Baučić, Čizmić.

SINARA EKATERINBURG: Putilov, Karpov, Okulov, Abramov, Demin, Prudnikov, Fahrudinov, Sokolov, Šiškin, Gerasimov, Timošenko, Ivanov, Sorokin, Kalmakhelidze.

hr Fri Dec 03 2021 21:33:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.