Tomislav Bušić započeo trenersku karijeru

Možda i zaigra sljedeće sezone
Bivši napadač Hajduka, Tomislav Bušić, objesio je, čini se, kopačke o klin. Posljednju utakmicu za kosovski SC Gjilani odigrao je prije dva tjedna, a jučer je predstavljen u GOŠK-u iz Kaštela kao novo trenersko ime u Školi nogometa. Nije isključeno da Bušić zaigra za seniore GOŠK-a koji sljedeće sezone žele zaigrati u 3. HNL jug.

Bušić (35) je u prvu momčad Hajduka prebačen nakon neuspjeha protiv Shelbournea, a već na svojoj drugoj utakmici protiv Kamen Ingrada bio je dvostruki strijelac. Nakon što je ušao u prvu momčad Hajduka munjevito je napredovao te je postao najmlađi igrač koji je riješio derbi Hajduka i Dinama (gol u 89. minuti za 1:0 na Poljudu). U sezoni 2004./05. postigao je 11 pogodaka za Bijele, ali zbog ozljeda i drugih razloga, nažalost nije nastavio s dobrim igrama.

Odlazio je na posudbu u kijevski Dinamo, a nakon toga karijera mu je krenula silaznom putanjom jer nakon Maccabija i Slaven Belupa igrao je u Albaniji i na Kosovu. Za mlade hrvatske reprezentacije nastupio je 51 put i postigao je 31 pogodak.

U službenim utakmicama nastupio je 108 puta za Hajduk i 35 puta pogodio mrežu.
hr Tue Jun 01 2021 12:32:21 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hrvatska poražena u prvom nastupu na Euru!

Presudio je jedan pogodak
Hrvatska je poražena od Engleske 1:0 u prvom kolu skupine D Europskog prvenstva. Pobjednički pogodak za Engleze zabio je Raheem Sterling u 57. minuti utakmice.

Englezi su bolje ušli u utakmicu, već u šestoj minuti Foden je pogodio vratnicu, a malo nakon toga Livaković je odlično obranio Phillipsov udarac s ruba šesnaesterca. Vatreni su sredinom prvog dijela došli do daha pa smo preuzeli posjed, a jedinu priliku imao je Perišić nakon ubačaja Vrsaljka, ali nažalost Ivan je pucao preko gola.

Početkom drugog dijela, Rebić i Perišić nisu iskoristili greške u obrani Engleske, ali zato oni jesu niz grešaka u našoj momčadi i Sterling je pogodio u 57. minuti za 1:0. Rebić je imao dobru priliku u 65. minuti, ali loše je pucao pred gola. Do kraja susreta imali smo inicijativu, ali bez rješenja koje bi dovele u opasnost gol Pickforda.

U petak nas čeka susret protiv Češke, koja sutra igra protiv Škotske.

ENGLESKA – HRVATSKA 1:0 (0:0)

Strijelac: 1:0 Sterling (57′)

Engleska: Pickford – Trippier, Mings, Stones, Walker – Mount, Rice, Phillips – Sterling (od 91′ Calvert-Lewin), Kane (od 82′ Bellingham), Foden (od 71′ Rashford)

Hrvatska: Livaković – Gvardiol, Ćaleta-Car, Vida, Vrsaljko – Brozović (od 70′ Vlašić) – Perišić, Kovačić (od 85′ Pašalić), Modrić, Kramarić – Rebić (od 78′ Petković)

hr Sun Jun 13 2021 16:58:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hrvatska danas na Euru protiv Engleske

Utakmica se igra od 15 sati
Hrvatska nogometna reprezentacija danas od 15 sati na Wembleyju protiv Engleske otvara nastup na Europskom prvenstvu. Izbornik Vatrenih, Zlatko Dalić, svjestan je da njegovu momčad očekuje velika i zahtjevna utakmica, piše HNS

- Svjesni da igramo veliku utakmicu protiv velike momčadi i opasnost će vrebati sa svih strana, na obje strane. Želimo biti kompaktni, borbeni, pokazati zajedništvo i moć na terenu. Naravno da se nećemo doći samo braniti, želimo dobar start i samopouzdanje za nastavak natjecanja, ali zaista očekujem tešku utakmicu, koja će se lomiti u detaljima. Mi želimo kroz posjed lopte stvarati prilike i to iskoristiti, ali ponavljam, bit će jako teško i toga smo svjesni.

Izbornik ne otkriva sastav, ali čini se da će biti promjena u odnosu na posljednju utakmicu protiv Belgije.

- Imamo kvalitetnu momčad i puno dobrih igrača. Za sutra smo odabrali najbolje što imamo, za taj veliki okršaj protiv Engleza. Zaigrat će momčad koja će biti moćna, potentna i agresivna. Znam da se kalkulira s imenima, ali sve ćete vidjeti sutra. Želim da budemo borbeni i kompaktni, protiv Engleske će zaigrati najbolja momčad u ovom trenutku.

Na golu bi trebao biti Livaković, u obrani Vrsaljko, Vida, Ćaleta – Car i Gvardiol koji tako ulazi umjesto standardnog Barišića koji nije oduševio u pripremnim susretima. U veznoj liniji igrat će Brozović, Kovačić i Modrić dok bi naprijed uz sigurnog Perišića trebao zaigrati Kramarić i u vršku napada Rebić.

Kapetan Luka Modrić, optimist je pred utakmicu:

- Osjećam se jako dobro, a ne treba naglašavati koja je čast i obaveza igrati za Hrvatsku. Očekivanja su velika, ovo je veliko natjecanje, ali i mi sami od sebe očekujemo puno i ja se nadam da ćemo pokazati naše pravo lice.

Nakon dugo vremena, veseli da je podršku Vatrenima uputio i Hajduk koji je napisao:

Hrvatskoj nogometnoj reprezentaciji želimo puno uspjeha na Europskom prvenstvu.
hr Sun Jun 13 2021 12:01:44 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Eriksen se javio u klupsku Whatsapp grupu, oglasio se i direktor Intera

Eriksen se nalazi u bolnici.

Europu i cijeli svijet šokirale su scene s utakmice Europskog prvenstva. Jučer je Christian Eriksen doživio srčani udar na utakmici Danske i Finske, a srećom, preživio je i stanje mu je stabilno.

Utakmica je prekinuta pred kraj prvog dijela, a nakon nekog vremena ona je ponovno nastavljena, na Eriksenovo inzistiranje. Rekao je suigračima da za njega odigraju do kraja. Slavili su Finci 1:0.

Eriksen igra u Interu, a direktor milanskog kluba Giuseppe Marotta otkrio je da se Dana javio u klupsku grupu.

- Christian se javio u klupsku WhatsApp grupu. Svi igrači su jako bliski i odmah su se počeli raspitivati kako je on. Kad je on poslao poruku, svi su odahnuli. Ljudi iz danske liječničke službe su nam rekli da je njegovo stanje pod kontrolom", rekao je Marotta, prenosi gol.hr

hr Sun Jun 13 2021 09:19:17 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Nastavlja se utakmica Danske i Finske: Eriksen je stabilno

Christian Eriksen srušio se krajem prvog poluvremena utakmice s Finskom. Liječnici su brzo utrčali na teren i počeli s borbom za njegov život. Utakmica je prekinuta
NOVO:

Uefa je objavila da se utakmica nastavlja u 20.30 i to na zahtjev obje reprezentacije, priopćili su. Prvo će se odigrati kraj prvog poluvremena, a potom će se, nakon stanke od pet minuta, nastaviti drugo poluvrijeme.

RANIJE:

UEFA je potvrdila da je Christian Eriksen stabiliziran i prevezen je u bolnicu.

RANIJE OBJAVLJENO:

Reprezentativac Danske Christian Eriksen se na kraju prvog poluvremena u utakmici protiv Finske srušio na terenu. Nogometaš je pao u nesvijest, a liječnička služba krenula je s reanimacijom.

Njegovi suigrači tijelima su napravili štit kako kamere ne bi mogle snimiti što se događa. Nedugo zatim na nosilima je iznesen s terena, priključen na kisik.

Zbog svega navedenog utakmica je i službeno prekinuta.

hr Sat Jun 12 2021 19:17:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.