Grmoja u USKOK-u: U Sabor je stigla anonimna dojava u kojoj stoji da je Ostojić naredio praćenje Bože Petrova
Nakon što je dao iskaz u USKOK-u, Glasnogovornik Mosta Nikola Grmoja je novinarima rekao da ima informacije da je u saborski odbor za unutarnju politiku i nacionalnu sigurnost stigla anonimna dojava naslovljena ‘Politička hobotnica Bože Petrova’, a u kojoj prema Grmojinim tvrdnjama stoji da je ministar unutarnjih poslova Ranko Ostojić zloupotrijebio svoj položaj i naredio praćenje čelnika Mosta Bože Petrova. Kaže da nema nikakvih dokaza i da ne zna tko je osoba koja stoji iza prijave piše Dnevnik.hr.
Ravnateljstvo policije u utorak nije željelo komentirati tvrdnje glasnogovornika Mosta nezavisnih lista Nikole Grmoje da je PNUSKOK pratio čelnika te stranke Božu Petrova, dok je ministar unutarnjih poslova za srijedu najavio konferenciju za novinare na kojoj će, kako se doznaje, odgovarati na sva pitanja.
Nikola Grmoja danas je u ranim posljepodnevnim satima došao u USKOK koji provjerava je li čelnik MOST-a Božo Petrov bio praćen.
Grmoja je kazao da imaju indicije da je Petrov bio praćen, ali ne i dokaze.
– Ako je Petrov bio pod nadzorom SOA-e, ne očekujem da bi to ministar Ostojić priznao – izjavio je Grmoja.
Vezano uz predstavku koja je stigla do saborskog odbora za unutarnju politiku i sigurnost, izjavio je kako je ona anonimna.
Glasnogovornica Ravnateljstva policije Jelena Bikić kazala je da se policija ne želi miješati u političke stvari, niti to smije činiti. “No, ministar Ranko Ostojić u srijedu će održati konferenciju za novinare na kojoj će, kao političar, odgovarati na sva pitanja pa tako i ove iznesene sumnje”, kazala je Bikić.


