Promjena vremena: Kiša, jak vjetar, ponegdje i snijeg…
U Dalmaciji promjenljivo, mjestimice s kišom i grmljavinom. Puhat će jak i olujan zapadnjak i jugozapadnjak. Jutarnja temperatura zraka od 4 do 8 °C, na Jadranu između 11 i 13 °C, a najviša dnevna od 12 do 17 °C.
Podjednako i na krajnjem jugu Hrvatske, gdje pljuskovi mogu biti izraženiji. Puhat će jak i olujan južni vjetar pri čemu će more biti valovito, mjestimice i jače valovito.
I sljedećih dana promjenljivo…
U četvrtak u unutrašnjosti razvedravanje, zatim u petak i subotu djelomice sunčano i uglavnom suho. U nedjelju i ponedjeljak promjenljivo, mjestimice s kišom. Puhat će slab do umjeren južni i jugozapadni vjetar, a u petak prolazno sjeverni i sjeverozapadni.
Na Jadranu u četvrtak djelomice sunčano i uglavnom suho. U noći na petak prolazno naoblačenje s kišom, a u petak prijepodne kiša uglavnom na južnom dijelu. U subotu na većem dijelu obale djelomice sunčano, a na sjevernom dijelu uz više oblaka mjestimice kiša. U nedjelju i ponedjeljak promjenljivo, ponegdje s kišom i pljuskovima. Puhat će umjeren i jak zapadnjak i sjeverozapadnjak, a od subote jugo.”, prognozirao je za HRT mr. sc. Dragoslav Dragojlović iz DHMZ-a.


