Splitska policija uhvatila 20-godišnjaka koji je na Poljudu ispalio raketu

Piše:

U srijedu je splitska policija izvijestila o uspješnom otkrivanju i hvatanju 20-godišnjaka koji je na nedjeljnom derbiju s južne poljudske tribine, gdje su bili smješteni Dinamovi navijači, prema zapadu stadiona i svečanoj loži Hajduka, ispalio raketu.

– Policijski službenici dovršili su kriminalističko
istraživanje nad 20-godišnjakom. Sumnjiči se da je 31. kolovoza na južnoj
tribini stadiona Poljud za vrijeme odigravanja nogometne utakmice
aktivirao pirotehničko sredstvo II. razreda – svjetleću raketu. Uz
optužni prijedlog zbog sumnje u počinjene prekršaja iz Zakona o
sprječavanju nereda na športskim natjecanjima doveden je na Prekršajni
sud – obznanili su iz Odjela za odnose s javnošću PU
splitsko-dalmatinske. 

Što će odlučiti sudac splitskog Prekršajnog suda i koja će biti (vrlo vjerojatno samo novčana) kazna za 20-godišnjaka o čijem smo djelu ali i izostaloj reakciji policije već pisali, znat će se tijekom dana. 

Obzirom na opisano (ne)djelo, posrijedi će biti primjena čl.39a. Zakona o sprječavanju nereda na športskim natjecanjima koji kaže “Novčanom kaznom od 5.000,00 do 25.000,00 kuna ili kaznom zatvora u trajanju od najmanje 30 dana do najdulje 60 dana kaznit će se za prekršaj fizička osoba koja: … pali ili baca pirotehnička sredstva…”