PUNE RUKE POSLA

Burna noć za vatrogasce: Više intervencija u Splitu i županiji, tragičan požar u Poljicima

Piše:
Photo: Zvonimir Barisin/PIXSELL

Tijekom posljednja 24 sata, od 12. siječnja u 6 sati do 13. siječnja u 6 sati, vatrogasci Javne vatrogasne postrojbe Grada Splita imali su niz tehničkih i drugih intervencija, dok su postrojbe u Splitsko-dalmatinskoj županiji reagirale na više požara i prometnih nesreća.

Na području Splita vatrogasci su tijekom dana intervenirali u nekoliko slučajeva: skidanje prstena u KBC-u Firule, otvaranje stanova u Bilicama II i Vukovarskoj ulici, ispumpavanje vode iz podruma u Bilicama II te gašenje požara izolacije metalnog kotla na Kopilici. Na Meštrovićevu šetalištu uklonjen je nagnuti bor, dok je u Ulici Ante Petravića obavljen izvid zbog curenja vode, bez potrebe za daljnjom intervencijom.

U večernjim satima vatrogasci JVP-a Split pružili su pomoć DVD-u Split u Lovretskoj ulici, gdje su potom sanirani električni kablovi.

U županiji je zabilježeno više zahtjevnih intervencija. U Poljicima je u jutarnjim satima izbio požar dimne kuhinje, u kojem je, unatoč brzoj reakciji vatrogasaca, smrtno stradala jedna osoba. Požar je ugašen oko 12.30 sati, a na mjestu događaja bile su policija i hitna medicinska pomoć.

U Prisoju, u mjestu Sičane, vatrogasci su intervenirali zbog puknuća hidranta izazvanog niskim temperaturama, dok je u Novim Selima, u zaseoku Ćokolići, izbio požar trave na površini od oko 1,5 hektara, koji je ugašen u ranim poslijepodnevnim satima.

Vatrogasci su također reagirali na požar automobila u Dicmu te prometnu nesreću na otoku Hvaru, na cesti Jelsa – Vrboska.

Sve intervencije koordinirao je Županijski vatrogasni operativni centar.