PUNE RUKE POSLA

Burna noć za vatrogasce u Dalmaciji: Požar na Visu, hitan prijevoz pacijentice i intervencije u Splitu

Piše:
FOTO: Sanjin Strukic/PIXSELL

Tijekom protekla 24 sata vatrogasci na području Splitsko-dalmatinske županije imali su niz intervencija – od tehničkih intervencija i vježbi evakuacije do požara na otoku Visu i hitnog prijevoza ozlijeđene osobe s Drvenika Malog.

Kako je izvijestio Županijski vatrogasni operativni centar, pripadnici Javne vatrogasne postrojbe Grada Splita u 10:21 sati intervenirali su u Ostravskoj ulici, gdje su po nalogu prometnog redarstva uklonili vozilo iz javne garaže. U intervenciji su sudjelovala četiri vatrogasca s jednim vozilom.

Nešto kasnije, u 11 sati, održana je vježba gašenja, evakuacije i spašavanja u Osnovnoj školi Skalice, u kojoj je sudjelovalo šest vatrogasaca JVP-a Split s jednim vozilom.

Intervenciju je imao i DVD Split, čiji su vatrogasci u 10:06 sati izašli na dojavu stabilnog vatrodojavnog sustava u zgradi „Prima“ na Trgu Gaje Bulata. Utvrđeno je da je riječ o lažnoj dojavi.

Na području županije zabilježeno je i nekoliko ozbiljnijih događaja. U mjestu Borak na Drveniku Malom vatrogasci su u jutarnjim satima sudjelovali u hitnom prijevozu ozlijeđene pacijentice gumenjakom “Lolivul 9” s otoka na kopno, gdje je predana djelatnicima Hitne medicinske službe i prevezena u KBC Split.

Vatrogasci JVP-a Trogir u popodnevnim satima uklanjali su stablo koje je palo na kolnik u Ulici kneza Trpimira i onemogućavalo prolaz stanarima.

Najozbiljnija intervencija zabilježena je na otoku Visu, gdje je iza ponoći dojavljeno da gori deponij otpada. Na terenu su intervenirali vatrogasci DVD-a Vis, a zbog sigurnosti je tijekom noći zatraženo i iskapčanje dalekovoda od uvale Stenjalo prema gradu Visu.