Splitski HSP-ovci zahtjevaju od Opare sankcioniranje odgovornih za Park šumu Marjan
Splitski HSP oglasio se povodom najnovijih odluka gradonačelnika Splita Andre Krstulovića Opare. Naime, on je odobrio nova zapošljavanja stoga su morali reagirati.
– Kada govorimo o temi Park šume Marjan kao da smo zaboravili što se, ne tako davno, dogodilo s tim biserom, odnosno plućima našega grada. Tisuće stabala napao je i uništio potkornjak i tako promijenio izgled Marjana. Da se svih prijašnjih godina više računa vodilo o stanju stabala i brizi za održavanje i očuvanje prirodnih bogatstava na Marjanu, a manje o političkim igrama, trgovinama i manipulacijama, onda zasigurno do takve katastrofe ne bi došlo.
Svi oni koji imaju bilo kakvu krivnju za sudjelovanje u zločinu uništenja najljepšeg dijela našega grada trebaju odgovarati. Gradonačelniče Opara, umjesto pokazivanja Vaših šerifovskih manira mnogo bi korisnije bilo da učinite što je u Vašoj moći kako bi svi oni koji su odgovorni za sadašnje stanje park šume Marjan bili sankcionirani, a ne da i dalje budu na teret gradskog proračuna, komentirali su HSP-ovci.


