Ćiro se vraća trenerskom poslu: Raspložen sam za povratak

Piše:

Čelni čovjek bosanskohercegovačkog federalnog prvoligaša Sloge iz Siminog Hana, Azmir Husić, zainteresiran je da u svoj klub za trenera dovede legendarnog Miroslava Ćiru Blaževića.  Drugoplasirana ekipa Prve lige FBiH od jučer je bez trenera a Husić bi rado na trenerskoj klupi vidio Ćiru, nakon što su uspješno surađivali u Slobodi iz Tuzle koju je Ćiro uveo u Premijer ligu BIH. 

– Još nismo donijeli odluku o nasljedniku Vojvodića. Mogu samo reći da nas je Ćiro sa Slobodom jednom odveo u Premijer ligu BiH i nije isključeno da će priliku za taj uspjeh imati i sa Slogom. Naravno, ne kažem da će Ćiro biti novi trener, ali mogu reći da ću u povratku iz Berlina svratiti u Zagreb kako bih s njim obavio razgovore – kazao je Husić za portal klix.ba.

Nije dugo trebalo čekati za Ćirinu reakciju: 

– Mogu reći da sam izuzetno raspoložen za povratak u bh nogomet. Samo bih u BiH otišao trenirati i raditi. 

Blažević je u siječnju 2014. preuzeo Slobodu te je sa 13 pobjeda, jednim remijem i jednim porazom ostvario cilj i klub uveo u Premijer ligu. Poslije toga je napustio klupu i preuzeo Zadar. Tamo je bio od rujna 2014. do siječnja 2015. nakon čega više nije trenirao nikoga.