Drugi trening dvoboja na Poljudu: "Igralo se dobro, žestoko i intenzivno na obje strane"

Trener Igor Tudor ponovno je podijelio igrače u dvije momčadi, a pobjedu je odnijela ekipa u crveno-plavim dresovima rezultatom 5:0.

Nogometaši Hajduka su tjedan dana prije početka prvenstva odigrali drugu međusobnu trening utakmicu u sklopu priprema za nastavak aktualne sezone prekinute zbog pandemije koronavirusa.

Trener Igor Tudor ponovno je podijelio igrače u dvije momčadi, a pobjedu je odnijela ekipa u crveno-plavim dresovima rezultatom 5:0. Golove su postigli Stanko Jurić, Jairo, Josip Juranović, dok je dvostruki strijelac bio Ivan Dolček. No, rezultat je svakako bio u drugom planu, Hajdukov strateg brusio je posljednje detalje uoči susreta protiv zaprešićkog Intera koji se igra na Poljudu u petak 5. lipnja s početkom u 20 sati.

- Igralo se dobro, žestoko i intenzivno na obje strane. Vidjeli smo dosta dobar nogomet, rezultat na koncu je manje bitan. Primjetan je bio i umor zbog visokog napora i intenziteta kroz cijeli ovaj tjedan. Bilo je i nekakvih sitnih pogrešaka, ali imamo još tjedan dana da to korigiramo i spremni dočekamo nastavak sezone. Igrači će imati slobodan vikend da se malo osvježe kako bi u petak u 20 sati bili pravi. Nakon par odigranih kola očekujem da podignemo ritam, nadam se da će do tada doći i gledatelji i to će sigurno onda biti puno bolje, ljepše i žešće za vidjeti. Vidjeli smo na utakmicama u Njemačkoj da to nije isti sport s navijačima ili bez njih i vjerujem da će se tribine vrlo brzo otvoriti, a znamo koliko nam to znači. Bit će neobično, ali kako nama tako i protivniku. Moramo biti dobri, odigrati dobru utakmicu s naše strane i uzeti tri boda. - govorio je poslije susreta trener Tudor.

- Nije bitno tko je pobijedio, a tko izgubio. Bitno da smo se dobro pripremili taktički i trkački i mislim da je to dobro izgledalo. Bile su dosta duge pripreme, sada ulazimo u završni tjedan i najvažnije je da na početku uđemo u dobar ritam. Učinit ćemo sve da postignemo kontinuitet pobjeda i da na kraju ostvarimo cilj, a to su kvalifikacije za Ligu prvaka. - poručio je nakon susreta strijelac dva lijepa zgoditka na utakmici Ivan Dolček.

hr Sun May 31 2020 20:28:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hajduk od 21 sat igra s Osijekom na Poljudu, pravdu na terenu dijeli Igor Pajač

Hajduk i Osijek posljednji put su odmjerili snage u travnju ove godine na Poljudu, a gosti iz Osijeka tada su pobijedili rezultatom 1:0.
Nogometaši Hajduka večeras u 21 sat na Poljudu igraju protiv Osijeka u okviru 2. kola HT Prve lige.

Momčad Jensa Gustafssona u ovaj dvoboj ulazi nakon pobjede protiv kazahstanskog Tobola koju je ostvarila u četvrtak u prvoj utakmici 2. pretkola Europa Konferencijske lige. I Osijek je u četvrtak nastupio u istom natjecanju te je na gostovanju kod poljskog Pogona odigrao bez pogodaka.

Nakon odigranog prvog kola HT Prve lige Osijek se nalazi na vrhu tablice budući da je u prvoj utakmici na domaćem terenu svladao Šibenik rezultatom 3:0. Hajduk je na gostovanju kod Lokomotive odigrao 2:2, oba pogotka u toj utakmici postigao je Jan Mlakar, a Bijeli se nakon prvog kola trenutno nalaze na petom mjestu.

Glavni sudac utakmice je Igor Pajač iz Svetog Ivana Zeline, pomagat će mu Vedran Đurak iz Stupnog i Luka Pušić iz Zagreba, a četvrti sudac je Dario Kulušić iz Šibenika.

VAR sudac je Ivan Bebek iz Rijeke, a asistent VAR suca je Robi Kezele iz Rijeke.
hr Sun Jul 25 2021 08:30:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Ljubičić s dva pogotka srušio Tobol

Utakmica 2. pretkola Konferencijske lige
Nogometaši Hajduka pobijedili su 2:0 kazahstanski Tobol u 2. pretkolu Konferencijske lige. Dvostruki strijelac za Bijele bio je mladi Marin Ljubičić. Uzvrat u Kazahstanu je sljedeći četvrtak.

Prvi je zaprijetio Mlakar u 13. minuti, ali njegov udarac je blokiran. U 21. minuti Hajduk je došao do prednosti. Ljubičić je oduzeo loptu na sredini terena, sjajno dao Sahitiju u prostor, ovaj mu je vratio u sredinu, a Ljubičić pogađa mrežu s 10 metara za oduševljenje na tribinama. Pucao je Sahiti u 28. minuti iskosa, blokirao je Amanović. Livaja je u 37. minuti lijepo okrenuo svog čuvara na 18 metara, zatim je uputio dobar udarac u donji desni kut, ali uspio je to nekako odbiti vratar Abilgazy. Pucao je Sahiti u 40. minuti s ruba šesnaesterca, otišlo je to preko vrata.

Drugi dio otvorio je Krovinović udarcem s 22 metra, ali prošlo je to pored vrata. Krovinović je u 49. minuti izveo prekid sa strane kojeg je prethodno izborio Sahiti. Odigrao je kombinaciju s Livajom koji je pucao iz prve s 14 metara, ali otišlo je to preko vrata. Povisio je Hajduk u 53. minuti vodstvo, sjajno se po desnoj strani sjurio Lovrencsics i zatim još bolje ubačajem pronašao Ljubičića na drugoj stativi, a mladi napadač Bijelih to sjajno prati te iz blizine pogađa mrežu gostiju. Jairo je u 69. minuti srušen na rubu šesnaesterca, a Krovinović je iz slobodnog pucao preko gola. Jairo je u 71. minuti petom odigrao za Livaju koji silovito puca iskosa, međutim otišla je lopta malo iznad vrata. Odlično je pucao Mlakar s 18 metara u 78. minuti, lopta je dotaknula nekoga na putu i prošla tik uz vratnicu. Livaja je u 80. minuti uputio sjajan udarac s nekih 17 metara, nekako je to vratar gostiju odbio u korner.

HAJDUK – TOBOL 2:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Ljubičić (21′), 2:0 Ljubičić (53′)

Split, stadion Poljud. Gledatelja: 11 141. Sudac: Christian Dingert (Njemačka)

Hajduk: Kalinić, Lovrencsics, Simić, Elez, Čolina, Vuković, Krovinović (od 75′ Atanasov), Sahiti (od 75′ Diamantakos), Livaja (od 92′ Čuić), Mlakar (od 92′ Dolček), Ljubičić (od 63′ Jairo)

Tobol: Mokin, Maliy, Marochkin, Amanović, Valiulin, Kairov, Zharinbetov (od 56′ Jovančić), Tagybergen (od 82′ Muzhikov), Nurgaliyev (od 56′ Tošić), Toni Silva (od 75′ Brigido), Nikolić (od 56′ Sergeev)
hr Thu Jul 22 2021 23:05:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hajduk danas protiv Tobola, Gustafsson: 'Čekali smo dugo ovu utakmicu'

Uoči utakmice konferenciju za medije održali su trener Bijelih Jens Gustafsson i Marko Livaja.
Nogometaši Hajduka u četvrtak s početkom u 21 sat igraju prvu utakmicu 2. pretkola Europa Konferencijske lige protiv kazahstanskog Tobola.

- Čekali smo dugo ovu utakmicu. Rekao sam nakon Lokomotive da moramo rasti kao momčad. Moramo napraviti sve što je moguće da prođemo dalje. Nema veze jesmo li favoriti ili ne  - istaknuo je trener Gustafsson

- Mislim da imamo kvalitetu, dosta je novih igrača. Imamo puno mjesta za napredak. Ovo je idealno vrijeme da se ekipa što prije uigra. Protiv Lokomotive je bilo stvari koje moramo popraviti, obrambeno u posljednje tri utakmice nismo na nivou, ali vjerujem da će biti bolje.  Radujemo se povratku publike na stadion, svi znamo kakvi su Hajdukovi navijači i sigurno će nam uz njih biti lakše. Moramo biti koncentrirani. Ne smijemo gubiti glavu. Mislim da nam to ne bi trebao biti pritisak, već jak vjetar u leđa - dodao je Marko Livaja

Suparnik Bijelima je momčad koja trenutno zauzima prvo mjesto u kazahstanskom prvenstvu nakon odigranih 19 kola. U ligi su upisali 12 pobjeda, šest remija i jedan poraz. Pobijedili su u posljednje tri utakmice, od čega su dvije bile u kazahstanskom kupu.

Hajduk je sezonu službeno započeo prošlog vikenda u Kranjčevićevoj gdje je momčad Jensa Gustafssona odigrala neriješeno na gostovanju kod Lokomotive. Konačni rezultat bio je 2:2, a oba pogotka za Hajduk postigao je Jan Mlakar.

Suci utakmice dolaze iz Njemačke. Glavni sudac je Christian Dingert, pomagat će mu Rafael Foltyn i Jan Seidel, a četvrti sudac je Frank Willenborg.

hr Thu Jul 22 2021 08:49:18 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hajduk saznao protivnika u 3. pretkolu ako prođe Tobol

Eventualna prva utakmica igrala bi se 5. kolovza na Poljudu
Hajdukov sljedeći suparnik u Konferencijskoj ligi, prođe li Tobol, bit će pobjednik susreta Apollon Limasol (Cipar) – Žilina (Slovačka).

Prve utakmice 3. pretkola Konferencijske lige igraju se 5. kolovoza. Uzvrati su na rasporedu tjedan dana kasnije.

hr Mon Jul 19 2021 14:42:44 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.