Predstavljen sportski direktor KK Split Teo Čizmić: “Moramo se svi probuditi iznutra”
Danas je na Gripama predstavljen sportski direktor KK Split Teo Čizmić, nekadašnji igrač koji je u slavnim danima uzimao europske titule, a sada ima potajnu želju u dogledno vrijeme s nove funkcije pronaći način za – domaći naslov.
– Jako je dobar osjećaj vratiti se doma. Dvorana je zagrijana, parket je odličan. To su neke stvari koje mi u naše vrijeme nismo imali. Situacija s koronom je takva da se treba snalaziti iz dana u dan. Ali, ne smijemo se žaliti nego pronalaziti rješenja. U razgovorima s klubom smo došli do zaključka da bi trebala jedna osoba koja će stalno biti na dispoziciji svim trenerima u klubu. To je uloga koja snosi veliku odgovornost, ali to je ono što je mene zanimalo. Svi moramo biti fokusirani na razvoj djece. Bez obzira što djece nedostaje moramo pronaći unutrašnju snagu i više energije unijeti u taj segment. Mi iznutra se moramo probuditi. To je osnovna ideja. Djece je uvijek bilo, mi moramo biti agilniji, aktivniji. Svi klubovi imaju ideju, ali moramo stalno biti prisutni da djeca izaberu košarku. Danas djeca imaju puno više različitih opcija nego što je to bio slučaj ranije. Prije nije bilo tako. Moramo se tome prilagoditi.
Što Vam je postavljeno kao cilj?
– Ciljevi su kao i prije početka sezone. Očekivanja su da dobiješ što više ostat. Mora se pokušati ostati u ABA ligi i što više pobjeda u hrvatskom prvenstvu. Ekipa je sastavljena malo čudno uslijed preslagivanja u klubu. Želim promijeniti to da moramo biti obvezu prema ljudima u klubu, sponzorima, gradu. Moramo se boriti za ostanak u ABA ligi, a zatim i u hrvatskom prvenstvu pogotovo povratkom Jonesa. Ja ga znam otprije, već šest-sedam godina. Njegova rehabilitacija ide jako dobro. Krajem siječnja ima pregled, krenuo je s laganim treninzima. Kroz mjesec dana ga očekujemo na parketu – poručio je Teo Čizmić.


