Ako ste se zaželjeli svježijeg zraka, imamo dobre vijesti! Stiže velika promjena vremena
Nakon dana obilježenih visokim temperaturama, pred Hrvatskom je izražena promjena vremena. Državni hidrometeorološki zavod (DHMZ) podigao je stupanj upozorenja na opasne vremenske pojave, a već od danas dio zemlje zahvaćaju grmljavinska nevremena, dok će tijekom nedjelje nestabilno vrijeme postupno stići i u Dalmaciju.
Za splitsku i dubrovačku regiju na snazi je narančasti meteoalarm zbog vrlo visokih temperatura koje će dosezati i 35 Celzijevih stupnjeva. Istodobno, u kontinentalnom dijelu zemlje očekuju se lokalno izraženiji pljuskovi s grmljavinom, jakim vjetrom, obilnijom kišom, a ponegdje je moguća i tuča.
Najnestabilnije će biti tijekom poslijepodnevnih i večernjih sati, dok se u nedjelju novo pogoršanje očekuje tijekom noći te ponovno u drugom dijelu dana. Narančasto upozorenje zbog grmljavinskog nevremena izdano je za riječku i gospićku regiju, dok su zagrebačka, osječka i karlovačka regija pod žutim upozorenjem zbog mogućih izraženih pljuskova i grmljavine.
Promjena vremena postupno će zahvatiti i Dalmaciju. Uz oblake, kišu i neverine prema jugu će se širiti bura i sjeverozapadnjak, donoseći svježiji zrak i kraj toplinskog vala.
Nestabilno vrijeme nastavit će se i početkom novog tjedna, a meteorolozi najavljuju osjetno osvježenje, osobito u utorak, kada bi temperature u pojedinim dijelovima Hrvatske mogle biti i više od deset stupnjeva niže nego proteklih dana.


