Incident u Rijeci: Djeca bacala kamenje za Kineskinjama i vikala ‘korona, korona!’
Koronavirus zabrinuo je i Hrvate, a tri slučaja zaraze potvrđena su u Rijeci koja je bila poprište jednog nemilog incidenta. Naime, Riječanka Maja Škufca u svom statusu na Facebook-u napisala je kako joj je gošća kroz suze ispričala kako su ih u Rijeci djeca gađala predmetima i vikali za njima ‘korona, korona‘.
– Maloprije sam dušu isplakala koliko mi je bilo teško gledati suze moje gošće Kineskinje koja bježi od virusa otkad je krenuo u Kini. Iz zdravstvenih razloga za njenog muža može biti kobno ako se zarazi koronavirusom, pa su se, oboje zdravi, odlučili na proputovanje (zdravi), napisala je.
Gosti su htjeli da priča ide u javnost, a Slobodna Dalmacija doznala je više detalja.
– Moja gošća se zove Fenice i kaže da sam ja jedina osoba koja ju je zagrlila osim njenog muža u posljednjih mjesec dana. Kaže i da sam jedini domaćin koji se našao s njima bez straha i bez distance, te su se prvi put osjećali kao dobrodošli gosti, a ne bolesnici ili bjegunci, rekla je Maja.
– Fenice mi je rekla da su je djeca ispred katedrale Sv. Vida gađala nečim tvrdim i vikali za njima koronavirus. Djeca su ih gađala kamenjem, a mi smo ih prigrlili zagrljajem, kaže Maja koja ima poruku za napadače i njihove roditelje:
– Ja sam stekla još jednog prijatelja, a vi se zapitajte čega se točno bojite… Smrti? Jer ono ljudsko je davno umrlo u većini vas, istakla je ta Riječanka.


